www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Opieka nad osobami niepełnosprawnymi i starszymi (3602 - wyświetleń)
- Autor Blena Dodany 2018-08-17 10:40
Witam! razem z mamą osobą na emeryturze i mającą umiarkowany stopień niepełnosprawności opiekujemy się tatą który jest niezdolny do samodzielnej egzystencji ma znaczny stopień niepełnosprawności oraz babcią ze strony mamy ma 97 lat i też potrzebuje opieki ja jestem na zasiłku dla bezrobotnych z prawem do zasiłku który kończy się we wrześniu mam umiarkowany stopień niepełnosprawności. mama w najbliższym czasie musi iść do szpitala na operację też będzie potrzebować opieki przynajmniej przez jakiś czas.co mam dalej robić gdzie szukać pomocy do pracy pójść nie mogę ale być bez swoich pieniędzy zasiłek dla opiekunów chyba mi nie przysługuje bo przekraczamy dochód chociaż i tak większość wydajemy na leki i środki pomocnicze rodzina może mi pomóc ale tylko 3 godziny dziennie może jest jakieś rozwiązanie do domów opieki nie chcę nikogo oddawać do domów opieki bo tego mogli by mi nie wybaczyć
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-08-17 14:25
"...do pracy pójść nie mogę" z jakiego powodu? To co napisałaś "kupy się nie trzyma" :-(
"...na zasiłku dla bezrobotnych z prawem do zasiłku który kończy się we wrześniu.." i nie szukałaś pracy? Obecnie to pracodawcy szukają pracowników nawet bez kwalifikacji!
"...mama w najbliższym czasie musi iść do szpitala na operację" wiele osób ma operacje, piszesz wyraźnie " w najbliższym czasie" do tego czasu możesz pracować i zarabiać :-)
"...opiekujemy się tatą który jest niezdolny do samodzielnej egzystencji ma znaczny stopień niepełnosprawności oraz babcią ze strony mamy ma 97 lat" no i co? Do tej pory jakoś bez ciebie dawali sobie radę? Ta "babcia" nie ma innych krewnych? Z drugiej strony pewnie ma!
"...rodzina może mi pomóc ale tylko 3 godziny dziennie może jest jakieś rozwiązanie" Ano jest :-) 3 godz. ktoś z rodziny, złóż wniosek do MOPS o opiekę - będzie dofinansowanie, więc za parę groszy mogą i dadzą opiekę na np. 6 do 8 godz. Jeśli sytuacja taaaka "tragiczna" to lekarz da zlecenie na opiekę pielęgniarki :-)
"większość wydajemy na leki i środki pomocnicze" bzdury! "Środki pomocnicze" czyli jak rozumiem: pampersy, materace, łóżka, poduszki, wózki itp. refunduje NFZ i PFRN - nic cię to nie kosztuje- o ile się należy i piszesz prawdę ;-)
Tak na marginesie: jestem zdziwiona, że caaała rodzina jest niepełnosprawna? :-( Może ta "niepełnosprawność jest taaka trochę naciągana?
Reasumując: IDŹ DO ROBOTY! NIC CI NIE POMOŻE W LEŻENIU I NIERÓBSTWIE! :-(
Nadrzędny - Autor Blena Dodany 2018-08-17 14:57
Myślałam że na stronie dla osób niepełnosprawnych znajdę ludzi z większą empatią gdzie nie szmaci się ludzi ja tylko proszę o jakąś sugestie podpowiedź a nie wsadzanie wszystkich do jednego worka jeżeli ktoś pisze że opieka nad osobą niepełnosprawną to tylko leżenie to niech pójdzie na parę dni do hospicjum nie macie pojęcia co wypisujcie ale to jest polską właśnie
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-09-03 21:14
Treść odp. Jest adekwatna do twojego pstu.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2018-08-19 12:59
Jeśli to możliwe, proszę o podanie miasta / miejscowości - w tej sytuacji rozwiązania będą prawdopodobnie lokalne.
Nadrzędny Autor Maria Krawiel Dodany 2018-09-28 16:12
Poczekaj aż mama wróci ze szpitala i idz do pracy .Jeśli będziesz opiekować się babcią i tatą to oni Ci powinni dać pieniądze na Twoje potrzeby , jeśli zarobki macie za wysokie , żeby zostać opiekunem prawnym .Tak na prawdę nie wiemy jak się czują babcia i tata bo to że ma stopień znaczny nie musi znaczyć że potrzebuje opieki 24 godzinnej , ja mam stopień znaczny i mieszkam sama .Córka robi mi zakupy a w mieszkaniu radzę se sama .Rozumiem że nie jest wesoło ale wierzę że poradzicie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Opieka nad osobami niepełnosprawnymi i starszymi (3602 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill