www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / ZUS - renta socjalna (1501 - wyświetleń)
- Autor Koala87 Dodany 2018-09-05 18:56
Dzień dobry,
W 2013r. uległam poważnemu wypadkowi.. od tego czasu poruszam się na wózku inwalidzkim i o kulach. Miałam przyznaną rentę socjalną z ZUS do końca października 2018r., miesiąc temu złożyłam wniosek o przedłużenie i tydzień temu byłam na komisji na której przedłużono mi całkowita niezdolność do pracy o trzy lata. Pani doktor mnie zbadała, nie miała żadnych wątpliwości, wszystko przebiegło sprawnie ... dziś jednak dostałam pismo o zarzucie wadliwości decyzji i o tym, że na dalsze postępowanie mam czekać bo zostanę poinformowana listownie.
1. Jak to wszystko w ogóle teraz wyglada?
2. Rozumiem, że renta zostaje zawieszona ale skoro poprzednia decyzja była do 31.10.2018r. to do tego czasu będą ją jeszcze miała czy już teraz nagle zostałam na lodzie? Według wcześniejszych wypłat rentę powinnam mieć teraz w czwartek.. mam za mało czasu żeby nagle wyczarować pieniądze na życie bo nie dostanę renty.
3. Komisja przy odwołaniach zawsze jest ponad 120 km od mojego miejsca zamieszkami... co mam zrobić jeśli mam ogromny lęk przed podróżowaniem i nie jestem w stanie wsiąść w auto?
4. Czy ktoś miał podobną sytuacje? Jak to dla Was się skończyło?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2018-09-05 21:36

>Jak to wszystko w ogóle teraz wyglada?<


Spokojnie......... Ta sytuacja to nic nadzwyczajnego..... Takie są procedury ZUS-u, że co któreś orzeczenie jest tak weryfikowane. Staniesz ponownie na komisji i jak schorzenie jest bezsprzeczne to rentę nadal dostaniesz.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / ZUS - renta socjalna (1501 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill