www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa (2664 - wyświetleń)
- Autor Maria Krawiel Dodany 2018-09-24 09:03
Mam przyznany stopień znaczy od 8 lat ze względu na ciężką rozedmę płuc , dodam jeszcze ze jestem po usunięciu guza  nowotworowego na płucu prawym .Rentę i zasiłek pielęgnacyjny otrzymuję z ZUS ponieważ w ZUS tez mam stopień znczny i mam  32 lat pracy . 8 lat temu przyznano mi również karte parkingową.Po kilku latach zostały zmienione przepisy o przyznawaniu karty parkingowej zmuszona byłam stawać od nowa na komisję lekarską no i zabrano mi prawo do  karty .Smutne to jest bo są momenty kiedy nie jestem w stanie przejść przez mieszkanie ale nie należy mi się i naprawdę mam problem z dojściem do przechodni  .Od 2 lat korzystam z tlenu w domu .Chciałabym się dowiedzieć czy zmieniły się może przepisy odnośnie  osób niepełnosprawnych , którzy mogą korzystać z prawa do karty parkingowej .Czy mam szanse na przyznanie mi prawa do karty parkingowej a jeśli tak czy muszę stawać od nowa na komisję lekarską
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-09-24 10:53

>Chciałabym się dowiedzieć czy zmieniły się może przepisy <


Z tego co wiem, przepisy w ostatnim czasie nie uległy zmianie. Wiem, że jest to dla wielu osób krzywdzące, tutaj Ciebie, ale Ustawodawca tak to sformułował....... Przykre.......
Nadrzędny - Autor Maria Krawiel Dodany 2018-09-28 15:04 Zmieniony 2018-09-28 15:07
Szkoda że podejmuje decyzję ktoś , kto nie ma zielonego pojecia o chorobach .Myślę że takich ludzi jak ja jest dużo .Ślicznie dziękuję za odpowiedź
Nadrzędny Autor siemaquore Dodany 2018-10-12 16:16
w Polsce ceni sie tylko ludzi na wózkach inwalidzkich (zapytaj posła Nowaka) reszta ułomnych jest nieważna . Natomiast kalectwo jest ważne dla sportu wyczynowego by pokazać światu ilu kalekich polakow tyle potrafi. To jest skandal ze chory na serce ślepy czy inaczej obłożnie chory choć ma ta grupę to tylko na papierze żadnych korzyści przywilejów w tej ślicznej demokratycznej Polsce nie ma. A ten na wózku choć ma siłę ma rozum to ma wszystko. I gdzie tu sprawiedliwość.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa (2664 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill