www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od decyzji (3252 - wyświetleń)
- Autor Guma00 Dodany 2018-11-30 00:02
Dzień dobry,
przez wiele lat miałem przyznany umiarkowany stopień niepełnosprawności, natomiast po ostatniej komisji, która była w 2015r przyznano mi stopień lekki. Od momentu przyznania stopnia lekkiego, przeszedłem kilka operacji, a co za tym idzie mój stan zdrowia pogorszył się. Wiem, że odwołanie od decyzji możliwe jest do 14 dni od dnia doręczenia decyzji, ale czy po prawie 4 latach można również się odwołać ze względu na pogarszający się stan zdrowia? Dodam tylko, że aktualne orzeczenie ważne jest do 2020r.

Pozdrawiam,
Kamil
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-11-30 12:52
Odwoływać się NIE! Możesz jednak złożyć zwyczajnie nowy wniosek poparty dokumentacją lek.
Nadrzędny - Autor Guma00 Dodany 2018-12-02 20:01
Bardzo dziękuję za informację.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Guma00 Dodany 2018-12-04 00:00
Chciałbym jeszcze zapytać, czy jeżeli po złożeniu wniosku, przyznany mi zostanie stopień umiarkowany, to czy muszę informować pracodawcę o tym fakcie?
Wiem, że ze stopniem umiarkowanym wiążą się korzyści i dla mnie i dla pracodawcy, ale czy moim obowiązkiem w tym wypadku, będzie powiadomienie pracodawcy?
Z różnych względów chciałbym tego uniknąć i zachować tę informację dla siebie i pracować normalnie jak do tej pory tj. 8h dziennie bez dodatkowego urlopu +10 dni.

Pozdrawiam,
Kamil
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-12-04 12:07

>przyznany mi zostanie stopień umiarkowany, to czy muszę informować pracodawcę o tym fakcie?<


Z tego co mi wiadomo to żaden przepis prawny nie nakłada takiego obowiązku. Co za tym idzie brak sankcji karnych.....
Nie chcesz, nie musisz........
Nadrzędny Autor Guma00 Dodany 2018-12-04 23:09
Dziękuję
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od decyzji (3252 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill