www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od decyzji. (1616 - wyświetleń)
- Autor Iwona 10 Dodany 2019-01-12 21:13
Witam. 03.01.2019r. stawała na komisję do powiatowego centrum orzekania o niepełnosprawności. Przyznano mi lekki stopień o symbolu 05-R. Dodam, że przeszłam kilka lat temu operację kręgosłupa szyjnego, następną operację kręgosłupa szyjnego mam ustaloną na 2020r.Mam też ogromne problemy z kręgosłupem lędźwiowym, przeszłam też poważną operację ginekologiczna i cieśnię nadgarstka w obu rękach. Pracuję dosyć ciężko w szkole przy dzieciach i że względu też na swój stan zdrowia chciała bym zmienić pracę na lzejszą.W jaki sposób mogła bym odwołać się od decyzji Powiatowego Centrum orzekania o niepełnosprawności do Wojewódzkiego Centrum Orzekania o niepełnosprawności? Czy podczas odwołania, może się zdarzyć, że wyższa instancja do której zamierzam się odwołać, może cofnąć decyzję Powiatowego Centrum orzekania o niepełnosprawności i w ogóle nie przyznać mi żadnego stopnia. Proszę mi udzielić odpowiedzi jak to jest? Czy z lekkim stopniem niepełnosprawności mogę liczyć na jakieś przywileje w pracy?
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2019-01-15 13:01
Jeśli nie podoba Ci się obecne orzeczenie, lub nie zgadzasz się z nim - to jak najbardziej odwołuj się!Należy przestrzegać terminu odwołania. Jedna dla komisji lub sądu nie jest istotne ile zabiegów i chorób przeszedłeś i ile jeszcze przed Tobą.Dla komisji liczy się stan zdrowia pacjenta, w chwili, kiedy bada go lekarz! Do oceny stanu zdrowia służą aktualne wyniki i rokowania od lekarza, który wypisuje aktualne dane o chorobie i leczeniu. Jednak w odwołaniu nie pisz -"miałem, będę miał " itd.Napisz, że obecny stan zdrowia ogranicza Cię lub uniemożliwia wykonywania jakich czynności, a sąd powoła biegłego lekarza specjalistę i zweryfikuje Twoje dolegliwości. Na tej podstawie sąd wyda wyrok. Powodzenia!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od decyzji. (1616 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill