www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek pielęgnacyjny dla dziecka w rodzinie zastepczej (1225 - wyświetleń)
Autor Librena Dodany 2019-03-18 17:58
Jestem opiekunem prawnym swojego wnuka. Dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności i otrzymujemy 200 zł z PCPR. Wcześniej zanim trafił pod moją opiekę miał wypłacany zasiłek pielęgnacyjny (wtedy w wysokości 153 zł) z Gminnego Wydziału Spraw Społecznych. Kiedy załatwiałam wszystkie sprawy opieki uslyszałam w PCPR, że teraz oni będą go wypłacać w wysokości 200 zł, ponieważ byłaby to tzw. podwójna płatność, i w wydziale spraw społecznych musiałam nawet przedłożyć dokumenty, że teraz będę go pobierać w PCPR. Od pewnego czasu jestem na grupie dla rodzin zastępczych i przeczytałam tam wypowiedzi rodzin, że dzieciom z orzeczeniem należą się niezależnie od tych wypłacanych z PCPR-u (200zł) jeszcze z gminy w wysokości 184 zł. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek pielęgnacyjny dla dziecka w rodzinie zastepczej (1225 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill