www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomocy. Nie mogę zapanować nad blindyzmami. (724 - wyświetleń)
- Autor paula25 Dodany 2019-06-24 15:20
Witajcie
Kolejne pytanie o de mnie w związku z faktem, że jestem osobą niewidomą. Mam problem z blindyzmami, tj. bardzo często skaczę, lub chodzę bez celu po pokoju. Czy ktoś orientuje się jak samodzielnie mogłabym temu zapobiec?
Z pozdrowieniami.

Paulina
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2019-07-02 13:33
Nie jestem pracownikiem Centrum Integracji, osobą niewidomą, specjalistą w tej dziedzinie, ani nie mam szczególnych związków z osobami niewidomymi. Anglojęzyczny Internet podpowiada mi natomiast, że blindyzmy są uważane za formę stymulacji układu nerwowego – ponieważ standardowo wzrok dostarcza sporo bodźców, a u osób niewidomych to się nie dzieje, potrzebują one innej stymulacji neurologicznej i jeśli jej brakuje, pojawiają się blindyzmy. Z tego wynikałoby że zmniejszyć blindyzmy można by dostarczając sobie więcej różnych bodźców, które są bardziej akceptowalne dla Ciebie i dla otoczenia.

Źródła:
http://blindchildrensfund.org/for-families/tips-for-parents/blindisms-strange-behaviors-that-have-meaning/
https://sites.trinity.edu/sensoryimpariment/blindisms
https://www.youtube.com/watch?v=woPwl9tYwV8
Nadrzędny Autor paula25 Dodany 2019-07-02 15:57
Bardzo dziękuję za odpowiedź. W teorii już wiem o co chodzi, zastanawiam się teraz jak to ugryźć.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomocy. Nie mogę zapanować nad blindyzmami. (724 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill