www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 7 godz. a lekarz medycyny pracy (2248 - wyświetleń)
- Autor kanon7 Dodany 2019-10-28 10:59
Witajcie,
Zgodnie z ustawą osoby z orzeczeniem umiarkowanym, pracują wg 7 godz. zamiast 8 godz.
Jak to wygląda w praktyce? Czy lekarz sam od siebie może wpisać 8 godz.?
W ustawie jest zapis:
- "może zostać wydłużony do 8 godzin gdy, na wniosek osoby zatrudnionej, lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników (...)"

Pisze wyraźnie na wniosek osoby zatrudnianej, czyli mnie. Jeżeli nie będę wnioskował o 8 godz. (jak się lekarz spyta to powiem że wolę 7 godz. z godnie z ustawą), to lekarz może bez mojego wniosku wpisać mi zgodę na 8 godz. bo np. mam pracę biurową - to wg niego mogę 8 godz. i tyle?

Pytam, gdyż zmieniam pracę na biurową i pracodawca nie ma przeciwko jeżeli będę zgodnie z ustawą pracować 7 godz., ale jak lekarz napisze 8 godz. to wtedy mam 8 godz. tryb pracy.
Czy lekarz tak o, bez mojej zgody może dać mi 8 godz.? Bo powód - praca biurowa to według wytrzymam 8 godz. pracy. Może tak?
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-10-28 11:12
jakby ci płacił za te 8 godzin na zasadach ogólnych bez dofinansowania z PFRON to co ci szkodzi, ale jeśli i tak pracujesz na opisanych zadach przewidzianych ustawą, o której piszesz to skoro on sam nie widzi sprzeciwu żebyś siedział 7 godzin z ustawową godziną na przerwę to lekarz raczej nie powinien napisać inaczej. Ja przynajmniej nie miałem takiej sytuacji. Lekarz dostawał ode mnie zaświadczenie wypisane przez pracodawcę do wypełnienia i tylko potwierdzał, czy spełniam wymagania opisane na papierze czy nie. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor kanon7 Dodany 2019-10-28 11:19
8 godz. na zasadach z dofinansowaniem PFRON. Ja daję orzeczenie, a pracodawca by wolał abym pracował 8 godz., ale jak się lekarz nie zgodzi to 7 godz. też zaakceptuje.
Robota fajna, odpowiada mi, ale właśnie nie wiem czy pracodawca daje jakiś papierek do medycyny pracy - gdzie wpisuje właśnie te 8 godz. że by wolał abym pracował. Bo jak tak, to się boję że lekarz medycyny pracy potwierdzi - bo praca biurowa - i masz, rób 8 godz.
A to wtedy jak mam mieć tyle samo za 8 godz. a pracodawca na pewno będzie korzystał z dofinansowania PFRON, to powiem szczerze wybiorę inną ofertę innego pracodawcy.

I teraz pytanie czy pracodawca daje jakiś papierek że chce abym 8 godz. pracował? Czy lekarz może się zgodzić bez mojej zgody?
Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-10-29 08:54
Lekarz może wydłużyć czas pracy na wniosek pracownika, a nie pracodawcy. W takiej sytuacji pracownikowi, który powinien mieć normę 7 godzin dziennie, za każdą ósmą godzinę dziennie będzie przysługiwało prawo do wynagrodzenia w wysokości 1/7 dziennego wynagrodzenia wynikającego z umowy oraz dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych. Tak, mówią przepisy, a jak to wygląda w praktyce.. Zawsze pracowałem 7 godz dziennie.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-06 14:17
Dokładnie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 7 godz. a lekarz medycyny pracy (2248 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill