www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Świadczenie pielęgnacyjne - rezygnacja z pracy (1569 - wyświetleń)
- Autor Agniesia9007 Dodany 2019-11-13 10:48
Witam. 26 września złożyłam wniosek o ustalenie niepełnosprawności trzyletniego syna. 20 listopada odbędzie się komisja (komisja w październiku mi przepadła, ponieważ wezwanie na komisję było wysłane listem zwykłym i nie dotarło na czas). Orzeczenie otrzymam pod koniec listopada albo na początku grudnia. Jestem obecnie zatrudniona na umowę o pracę. W momencie uzyskania orzeczenia zrezygnuje z pracy (nie mogłam sobie pozwolić na rezygnację wcześniej, ponieważ zostałabym z synem bez pieniędzy).
Nadrzędny Autor Agniesia9007 Dodany 2019-11-13 10:49
Jak to jest z tym okresem prawa do świadczenia pielęgnacyjnego od momentu złożenia wniosku o ustalenie niepełnosprawności a otrzymaniem świadczenia? Jeśli zmieszczę się w trzech miesiącach to zapłacą mi od września mimo tego że będę pracowała powiedzmy do końca listopada? Będzie to dochód utracony, ale chyba nie może nakładać się jedno na drugie? I jak przelicza się te miesiące? 26 września to po prostu wrzesień jako pierwszy miesiąc? Im więcej o tym myślę tym mniej wiem :-)
Z góry dziękuję za pomoc
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-12-10 08:37
odwołaj sie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Świadczenie pielęgnacyjne - rezygnacja z pracy (1569 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill