www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa dla niepełnosprawnych (1263 - wyświetleń)
- Autor Xadmus Dodany 2019-11-15 21:53
Witam.
Przyszedł czas gdy musialem wznowic karte parkingową dla niepelnosprawnych bo starej minał termin waznosci. I niestety nic sie  zmieniło przez ostatnie 5 lat.
Niepelnosprawnosc mam od 30 lat, renta, II gr niepelnosprawnosci non stop. Pogodzilem sie z tym ze musze stawac dwa razy na komisjach -dla potrzeb ZUS i potrzeb karty niepelnsprawnosci.
Ale oczywiscie to tylko drobna niedogodnosc. Bo:

1.  dokumenty do wznowienia karty mozna zlozyc nie wczesniej niz 30 dni przed koncem waznosci starej. I jak łatwo policzyc jest miesiac na załatwienie wszystkiego aby móc bez przeszkod parkowac na miejscach dla osob niepelnospranych.

2. papiery zlozylem pierwszego dnia - jeszcze tego samego gdy prawnie mogłem je zlozyc, z samego rana. Po 12 dniach od zlozenia wszystkich wymaganych dokumentow dostałem informacje ze chcieliby nie wiedziec czemu jeszcze wiecej papierkow od lekarzy (nadmieniam ze ZUSowi to miesiac wczesniej wystarczyło a przeciez ZUS ponosi konkretne koszty przy błednych orzeczeniach bo musi wypłacac renty). Schorzenie narządów ruchu mam od urodzenia, nie biegam co miesiac po lekarzach bo sie na tyle unormowało ze po 30 latach juz sam wiem jak sobie z tym radzic, a zadnych złotych środków sie na to nie znajdzie).

3. Zakładając ze dostarcze dodatkowe dokumenty (chociaz naprawde nie mam juz nic wiecej, a specjalista z panstwoeej sluzby zdrowia to z pól roku czekania) to miną kolejne 2 tygodnie gdy zaproszą mnie na komisję. Potem optymistycznie tydzień oczekiwania na komisję, 2 tygodnie uprawomocnienia sie orzeczenia i ... po ponad 2 miesiacach mając wazne orzeczenie dopiero moge składać papiery o kartę parkingową. W momencie gdy stara juz straciła waznosc miesiac wczesniej. Potem jeszcze z miesiac bo swieta, nowy rok i praktycznie przez pewnie 2 miesiace nie mam waznej karty parkingowej. Mimo ze nic sie z moim stanie zdrowia nie zmieniło.

Rozumiem ze to wszystko moze trwac, formalnosci itp. Ale wystarczy przeciez wykonac prosty ruch - zezwolic na składanie dokemntów 3 miesiace przed uplywem waznosci dokumentu. Ja składalem wniosek o kartę, a co maja powiedzieć Ci co chca korzystac ze swiadczen rodzinnych lub rehabilitacji ?
A tak to trzeba przegonic niepełnosprawnego - niech poczeka i poczuje pokorę.....

Na koniec wspomnę jeszcze o cyrku przy zaswiadczeniu o stanie zdrowia - na początku mój internista z NZOZ nie chcial mi wydac orzeczenia o stanie zdrowia bo powinien zrobić to specjalista. Zapisałem sie wiec prywatnie do specjalisty (bo nie mogłem czekac na odległe terminy). Ów specjalista z płatnej prywatnej sluzby zdrowia powiedział ze nie wystawi mi zaświadczenia bo to prywatna sluzba zdrowia a on mnie nie zna, co znow po fakcie w urzędzie zdementowali ze to nieprawda bo by wystarczyło zarówno od internisty jak i specjalisty z prywatnej służby zdrowia. W koncu wróciłem do innego internisty z NZOZ (bo mój poszedł na 2 miesiące zwolnienia) który tez mnie nie znał ale wypisał. Ale po złożeniu papierów okazało sie jednak ze nie wystarcza i chca specjalisty. Rece opadają...
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-17 09:51
Żeby coś załatwić to trzeba się nabiegać za wszystkim. Niestety.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa dla niepełnosprawnych (1263 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill