www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie o 500 plus do sądu (2013 - wyświetleń)
- Autor igorczarnowo Dodany 2020-01-28 18:16
Witam od dziecka choruję na barwnikowe zwyrodnienie siatkówki. Choroba pozbawiła mnie firmy, musiałem iść na rentę. aktualnie na jedno oko nie widzę prawie nic delikatne przebłyski światła w drugim jest trochę lepiej. Powiatowe centrum orzekania przyznało mi dożywotnią znaczną grupę, mam tam zapis całkowicie niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji. Ale oczywiście ZUS mnie uzdrowił. Dodatkowo mam zrośnięte dwa kręgi i 2 przepuchliny na kręgosłupie plus dwa uszkodzone dyski. Lekarz na komisji zadał mi 5 pytań, sam pan się porusza, sam pan je, sam pan się załatwia, sam pan chodzi po schodach. pytania TAK / NIE po odpowiedzi to koniec może pan iść do domu. komisja trwał 3 minuty. Po 2 miesiącach dostałem odpowiedz że jest pan zdrów jak ryba. Odwołałem się od tej decyzji do ZUS i kolejna odpowiedz Jest pan uzdrowiony.

MOJE PYTANIE

Mam teraz możliwość odwołania się do sądu, jak to wygląda prawnie kto pokrywa koszty sądowe jak by ZUS po raz 3 mnie uzdrowił? czy muszę pokryć koszty sądowe?

Czy ktoś z was już sądził się o 500 plus i może mi coś w tym doradzić?
Nadrzędny - Autor wieczorynka76 Dodany 2020-01-29 23:22
Komisja ZUS a Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania... to dwie różne instytucje i dwa różne zespołu orzekające. Z takim argumentem spotykam się ostatnio. Tylko, ze w jednej i drugiej komisji orzekają lekarze a w Powiatowym Zespole dodatkowo psycholog. Jestem w podobnej sytuacji i postanowiłam zawalczyć. Nie wiem jeszcze jak to wygląda w sądzie ale nie są to na pewno zbyt wygórowane koszta. A jak będzie trzeba to nawet do ministerstwa napiszę co o tym sadzę jak mnie bardziej zdenerwują. Więc składaj papiery do sądu , nie ma na co czekać.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-30 10:44
Powiatowy Zespół ds Orzekania potrafi wydać orzeczenie na stałe, natomiast ZUS jak już wydaje decyzje to na np 2 lata
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie o 500 plus do sądu (2013 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill