www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie z powodu depresji / nerwicy (3434 - wyświetleń)
- Autor pomdeko Dodany 2020-03-15 13:42
Mój mąż wiele lat temu chorował na depresję i nerwicę. Był leczony farmakologicznie i psychoterapią przez jakieś 3 lata. Poprawiło mu się samopoczucie, poszedł do pracy. Po około 12 latach depresja i nerwica wróciły. Stracił jedną pracę, stracił kolejną. Podjął leczenie. Jest mu jednak coraz ciężej, bo leczenie nie przynosi zadowalających rezultatów, a on nie może znaleźć pracy - wszędzie z jego doświadczeniem (prace fizyczne) wymagają orzeczenia. Znajomy nam doradził, że może się ubiegać o orzeczenie o niepełnosprawności w związku z depresją i nerwicą. W jego sytuacji bardzo by mu to pomogło, znalazłby spokojną pracę, byłby atrakcyjny dla pracodawców. Nie wiemy jak się za to zabrać. Czy ktoś mógłby nam polecić jakieś miejsce, gdzie by poprowadzili nas krok po kroku przez ten cały proces? Słabo orientujemy się w urzędowych formalnościach... Z góry dziękuję za rady i pomoc. Chodzi o Warszawę.
Nadrzędny Autor nairam Dodany 2020-03-16 18:08
Nadrzędny - Autor marci24 Dodany 2020-03-18 19:15
Nie rozumiem za bardzo. Orzeczenie o niepełnosprawności żeby dostał inną pracę? Helloł albo praca albo renta. Po za tym jeśli dostałby stopień niepełnosprawności to po pierwsze nie na stałe a dwa lub trzy lata po drugie znając życie, skoro będzie ubiegał się o status osoby niepełnosprawnej i pójdzie do pracy to ewentualnie może dostać trzecią grupę czyli stopień lekki
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2020-03-18 23:26

> Helloł albo praca albo renta.


To tak nie działa.

Po pierwsze orzeczenie o stopniu niepełnosprawności jest oddzielne od orzeczenia rentowego (można mieć np. stopień umiarkowany i nie mieć renty). Po drugie, połączenie pracy i renty jest możliwe (oraz legalne) w pewnych sytuacjach.
Nadrzędny Autor pomdeko Dodany 2020-03-19 20:15
Dokładnie o to chodzi. Mając stopień chociażby umiarkowany, mógłby znaleźć spokojną pracę. Jest bardzo pracowity, nie chce renty, ale po prostu w obecnym stanie nie jest w stanie pracy znaleźć, a z orzeczeniem by dostał, co mu dosłownie dwa razy powiedziano.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie z powodu depresji / nerwicy (3434 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill