www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kto i kiedy przedłuża orzeczenie (2563 - wyświetleń)
- Autor PaulaGolonka Dodany 2020-03-23 18:18
Witam córeczce skończyło się orzeczenie 29 lutego komisję przełożyli nam na noniec kwietnia.. Słyszała że orzeczenia będą przedłużane.. Kiedy i kto wydaje decyzję o przedłużeniu orzeczenia
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2020-03-23 21:18
UWAGA: Nie jestem specjalistą Centrum Integracji ani ekspertem z tej dziedziny.

> Słyszałam, że orzeczenia będą przedłużane.. Kiedy i kto wydaje decyzję o przedłużeniu orzeczenia


W tej chwili rząd opracowuje ustawę, która zawiera m.in. zapis o przedłużeniu orzeczeń. Nie została ona jeszcze zgłoszona do Sejmu, nie jest więc obowiązującym prawem, ale powinno się to stać niedługo. Jeśli treść tych przepisów się nie zmieni, to gdy ustawa zacznie obowiązywać, orzeczenia po prostu zostaną przedłużone "automatycznie" - nie będzie to wymagało oddzielnych decyzji.

Treść proponowanych przepisów znajdziesz tutaj (link). Istotny dla Twojej córki fragment to:

15h. 1. Z przyczyn związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, orzeczenie o niepełnosprawności albo orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, wydane na czas określony [...], którego ważność upływa w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy [o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19], zachowuje ważność przez okres kolejnych 90 dni od dnia upływu terminu ważności tego orzeczenia, jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności albo orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Ponieważ ustawa o zwalczaniu COVID-19 weszła w życie 8 marca, zgodnie z tym zapisem ważność zachowają orzeczenia wydane z terminem do 6 lutego lub późniejszym. Przedłuża się je na 90 dni lub do komisji.
Nadrzędny - Autor PaulaGolonka Dodany 2020-03-23 21:31
Dzięki czyli z tego co rozumiem to wtedy dalej córka będzie mogła korzystać z wszystkich świadczeń
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2020-03-23 22:13
Jeśli nic się nie zmieni w tych przepisach: tak, będzie mogła. Ale oczywiście trzeba poczekać na uchwalenie tego prawa.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-03-24 16:14
W tych warunkach przedłużenie wygasających orzeczeń to jedyna rozsądna decyzja.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kto i kiedy przedłuża orzeczenie (2563 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill