www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Dziecko z mpdz potrzebuje pomocy stomatologicznej (33193 - wyświetleń)
- Autor Ziutek Dodany 2006-06-06 16:53
Moje dziecko potrzebuje pomocy stomatologicznej w znieczulenu ogólnym. Kasa Chorych pokrywa koszty zabiegu u dzieci ze znacznym i głębokim upośledzeniem umysłowym. Moje dziecko z umiarkowanym upośledzeniem umysłowym podlega pod usługę pełnopłatną. Są to poważne kwoty. Może ktoś wie gdzie szukać pomocy.   
Nadrzędny - Autor Katarzyna Czechowicz Dodany 2006-06-10 14:29
Witam!
Nie napisałeś w jakich okolicach Polski mieszkasz. W dużych miastach są ośrodki, które zajmują się stomatologią i ortodoncją niepełnosprawnych. Wiem, gdzie się zwrócic w Krakowie, ale o innych miastach nie wiem. Jeśli interesuje Cię Kraków - daj znać.
Nadrzędny - Autor KIKI75 Dodany 2007-08-22 12:26
CZESC NIE JESTEM ZIUTKIEM ALE MAM PODOBNY PROBLEM .MIESZKAM W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM. GDZIE MOGĘ SZUKAC POMOCY STOMATOLOGICZNEJ W ZNIECZULENIU OGÓLNYM-,MÓJ SYN JEST GŁĘBOKO UPOŚLEDZONY.
Nadrzędny - Autor manio Dodany 2007-08-24 19:30
CHCIALEM OSTRZEC PRZED RZeNIKAMI Z KLINIKI "USMIECH" W JELENIEJ GORZE, NIE JEDZCIE TAM.
Nadrzędny - Autor Ulka-65 Dodany 2007-11-08 15:51
Moje dziecko jest z upośledzeniem znacznym co muszę załatwić żeby miec takie dofinansowanie
Nadrzędny Autor SSW Sulejow Dodany 2008-02-13 16:12
Aby otrzymać dofinansowanie należy posiadać:
1.Orzeczenie o st.niepełnosprawność-um,zn.,gł.
2.Badanie krwi, na które daje skierowanie lekarz.
3.Zgodę rodziców/opiekuna prawnego na zabieg w znieczuleniu ogólnym.

       Jeśli mieszkasz w woj. świętokrzyskim polecam gabinet w Sandomierzu. Jest niepubliczny.Dam namiary. Szczerze polecam.Leczymy tam dzieci z naszego Ośrodka.
Nadrzędny - Autor lekatel Dodany 2006-10-04 06:07
jeśli mieszkasz na Śląsku służę pomocą.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2007-11-08 20:01
ZASTANAWIA MNIE JEDNA RZECZ  CO ZA RÓŻNICA CZY KTOŚ JEST UPOŚLEDZONY CZY NIE PRZECIEŻ JEŻELI JEST UBEZPIECZONY TO MA PRAWO DO DARMOWEGO LECZENIA A JEŻELI DANY ZABIEG NIE PODLEGA LECZENIU NA UBEZPUECZALNIE TO NIESTETY TRZEBA ZAPŁACIĆ
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2007-11-16 12:33
Basiu - spróbuj wytłumaczyć uposledzonemu dziecku, żeby trzymało buzię otwartą u dentysty. Jeśli to potrafisz jesteś wielka, jeżeli nie, to po co się wypowiadasz.

maka
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-02-13 19:46
OD TEGO JESTEŚ MATKĄ BY DZIECKU POMÓC
Nadrzędny - Autor nikka55 Dodany 2008-02-24 01:39
Pani Barbaro - chyba nie kwestionuje Pani prawa osoby pozbawionej nóg do refundacji przy zakupie wózka inwalidzkiego? Na tej samej zasadzie osoba głęboko upośledzona umysłowo ma prawo do bezpłatnego znieczulenia ogólnego przy leczeniu zębów.
Serdecznie Pani życzę, aby nigdy nie musiała Pani korzystać z takich "przywilejów".
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-03-09 19:18
pani Barbaro.
mysle ze pani tu nie pasuje.
czytalam wlasnie pani odpowiedzi i dech mi zaparlo.
jak morzna byc(przepraszam innych za wyrarzenie) TAKA GLUPIA KROWA??????

powinna pani sobie tez legitymacie niepelnosprawnych (tak sie to w pl nazywa?)zalatwic.
niepelnosprawnosc umyslowa 100% dostanie pani od reki.
Nie ma pani najmniejszego nawet pojecia o tym co w tym forum leci. proponuje kawke na innej.
Magdalena
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-09 19:48
mam mpd tyle że z inteligencją ok i poprostu nie moge zrozumieć czemu nie chca wykonać badań czy  czegokolwiek innego osobie upośledzonej umysłowo zawsze byłam będe  za tym by niepełnosprawnym pomagać a nie ich dołować pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-09 19:49
mam swego dentyste płace mu i zęby mam ok jestem po mpd
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-03-10 07:56
koszty z dzieckiem sa inne. bez porownania. koszty narkozy i anestezysty przy takim badaniu sa ogromne a dentysta to tylko kropla w morzu.
Nadrzędny - Autor Melaroza Dodany 2008-03-13 08:38
Oczywiście,że dzieci niepełnosprawne trzeba traktować inaczej. Inaczej nie znaczy gorzej.Likwidujemy przecież rożne bariery np. architektoniczne. Ale to nie wszystkie ograniczenia, na które dzieci niepełnosprawne mogą natknąć się. Pracuję z dziećmi upośledzonymi umysłowo w różnym stopniu od wielu , wielu lat .Wiem jak świat ich przeraża.Widzą ten świat z nieco innej perspektywy. To my mamy  rodzice, opiekunowie , nauczyciele mamy  obowiązek ten świat im przybliżać i objaśniać. A że nie jest łatwo wszyscy to wiemy. To,że dzieci i dorośli niepełnosprawni mogą korzystać z bezpłatnego leczenia w znieczuleniu ogólnym to w mojej ocenie dobrodziejstwo.Wiem to z doświadczenia. To jest tak samo jak refundacja turnusów rehabilitacyjnych, czy dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego.To im się po prostu należy i już! To żadna segregacja. Oni i tak cierpią w rożnych sytuacjach i z rożnych powodów. Wizyty u stomatologa nie są przyjemne. Odczucie bólu też każdy ma inne. Po co wiec dodatkowa trauma?! Może się mylę, może nie. Ale po to jest cały system kształcenia specjalnego, opieki socjalne, ustawy o rehabilitacji społecznej i zawodowej , programy PFRON itp. , aby ułatwić życie i choć w części zniwelować wiele ograniczeń. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-03-13 20:29
Hura!
Narescie ktos co morze sobie to zrozumiec. dziekuje Meralosa .
Nadrzędny - Autor Melaroza Dodany 2008-03-14 12:28
Dla mnie to sprawa oczywista. Dziwią mnie pewne dyskusje , aczkolwiek jestem w stanie je poniekąd zrozumieć. Jednakowe traktowanie, brak podziału na świat ludzi tzw.normalnych (brrr..okropne określenie) i niepełnosprawnych, sprawni inaczej etc.... etc ... . Idealizm i utopia w dzisiejszym skomercjalizowanym świecie pięknych, wysportowanych   i bogatych.
Tak ,ale.... Właśnie to "ale" fiksuje mój świat na dziecko wołające:
ale... ja nie chodzę,
ale... ja nie widzę,
ale ...ja nie rozumiem .... Można by  mnożyć to "ale".
                                      " Chcę zwyciężać,ale jeśli nie będę mógł zwyciężyć ,chcę być wielki w swym wysiłku"
-to jest idea i motto Ruchu Olimpiad Specjalnych.Jakże wymowne.
Pozdrawiam Cię Magdaleno Tomasz i życzę zwycięstw każdego dnia. Zwycięstw w walce z chorobą, w walce z tzw.normalnymi, z laikami ,  z nietolerancją, znieczulicą, z obłędem,ze zwątpieniem ...z losem. Zwyciężasz i osoby Tobie podobne każdego dnia.  Hej!!!
Nadrzędny - Autor hala63 Dodany 2008-04-19 18:44
Pani Barbaro !  Widać,że nigdy Pani nie była u stomatologa z niepełn.dzieckiem.Mój syn też ma mpd,ale zwykła wizyta u stom. jest niemożliwa.Próbowaliśmy kilka razy i była to gehenna dla nas rodziców,dziecka i stomatologa.Wszyscy byliśmy spoceni,zdenerwowani a zęby i tak nie były wyleczone.Gdybyśmy od razu leczyli je pod narkozą to ocalibyśmy mu kilka zębów.To cudownie,że wreszcie ktoś wpadł na pomysł leczenia taką metodą, bo do niedawna po prostu ON wrażliwym na ból po prostu je wyrywano!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-20 10:16
SAMA MAM MPD I NIE ROBIE CYRÓW U DENTYSTY
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-04-20 10:33
ja piernicze , jak ja czasem mam ochote potrzasnac.

slow mi brak juz.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-20 13:36
co stoi na przeszkodzie dziecko jak każde inne trzeba mu tłumaczyć dużo rozmawiać z nim itd a wtedy przyjdzie czas że zrozumie że to dla jego dobra
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-04-20 13:51
jezu swiety. jak chce panie dziecku umyslowo i cielesnie wytlumaczyc?
jesli nawet nie wie kto to taki ten facet z wiertarka?
tlumaczyc moge dziecku umyslowo zdrowemu ale nie umyslowo choremu.
do tego dochodzi ze dzieci tak hore sa zdramatyzowane juz tak przez lekarzy ze o zadnej nawet wspulpracy byc nie morze.
troche pomyslec bym zalecila. nie wszystkich jedna miara mierzyc.
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-04-20 13:54
jeszcze jedno.
jak morzna dziecku wytlumaczyc ze ma otworzyc buzie u detysty jesli nawet do lyrzeczki z jedzeniem nie jest w stanie tego zrobic.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-20 13:56
ja mammpd i nie mam takich problemów może za słabo jest rechabilitowane
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2008-04-20 14:03
moj syn jest 5 dni w tygodniu na rechabilitaci, robimy ergo i borbat.
logopedie i terapie jerzdziecka.
tomasz ma 3 latka nie umie trzymac glowy nie wspomne o reszcie ma silna spastyke i umyslowy rozwoj jest 2 miesiecznego dziecka.
horoby muzgu sa rurzne i rurzne jest poziom niepelnosprawnosci.
u nas jest kak a nie inaczej wiec jak prosze mi wyjasnic mam mu wytlumaczyc ze ma otworzyc buzie i ja jeszcze morze tak otwarta 15, 20 trzymac?
nie rozumie nawet slowa co sie do niego muwi tylko ton i glos moj rozpoznaje,czyli tyle ile 2 miesieczne dziecko.
mowimy tutaj o chorobie umyslowej a nie tylko cielesnej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-04-20 14:01
Syn moich znajomych sprawny umysłowo, ale z chorym serduszkiem tak się stresował i nie dał sobie nic wytłumaczyć, że również miał leczone ząbki pod narkozą.
Do niektórych dzieci żadne argumenty nie trafiają, wcale nie muszą to być dzieci chore. Zresztą do niektórych dorosłych też nic nie trafia.
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-04-20 14:04
to tez fakt.
najeleprzy tego przyklad peni Borzena Mycko :o)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-04-20 14:10
Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie miałam na myśli konkretnej osoby dorosłej.
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-04-20 14:10
a ja tak ;o)
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-04-20 14:11
a sory Barbara Mycko. pomylilo mi sie
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-20 14:23
autor imiona mylisz ale widze że stać cię na przeprosiny
a co do magdaleny i tomasza to skoro tak jest to  może by zacząć leczenie w poradni specjalistycznej nie wiedziałam że to aż tak źle  ja mam  mpd ale chodze sama jem itd
sorki za polemikę ale chciałam dobrze
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-04-20 14:30
my  jezdzimy do kliniki stomatologicznej. niestety o leczeniu zebow mowy byc nie morze bo Tomasz nalerzy do pacietow u kturych narkoza to ostatna rzecz morze byc.
wiec jesli morzliwe unikamy karzdej narkozy. a i anestezyste wtedy sciagamy z innego miasta bo jest specyjalista w tak cierzkich przypadkach.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-20 14:46
życzę powodzenia i wytrwałości
Nadrzędny - Autor hala63 Dodany 2008-04-20 18:29
Pani Barbaro z całym szacunkiem,ale porażenie a porażenie to też ooooogromna różnica.Zależy  to  od stopnia porażenie a nie od rehabilitacji. Jeśli ktoś ma duże porażenie to nawet najlepsza i naj,najróżniejsza reh. nie pomogą.Znam bardzo wiele osób z mpd i niech mi Pani wierzy są to osoby zarówno chodzące jak i leżące,które wymagają ciągłej opieki.Często dochodzą również dodatkowe schorzenia jak niedosłuch,niedowidzenie lub całkowity brak wzroku.Różna jest też u każdego psychika i próg odczuwania bólu. Jak wyżej pisałam my próbowaliśmy kilkakrotnie wizyt u stom. ale nie wyszło to nikomu na dobre. Proszę czytać ze zrozumieniem i nie upierać się przy swoim zdaniu,gdyż nie ma Pani racji. Podkreślam leczenie zębów pod narkozą szczególnie dla naszych dzieci niepełn.jest czymś wspaniałym!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-20 20:00
fakt jest różnica i to czasami spora
Nadrzędny - Autor irma233 Dodany 2008-05-21 19:53
Jeśli jest jeszcze ktoś zainteresowany, to podaję namiary na taką klinikę w Warszawie: Klinika Stomatologiczna "Uśmiech Malucha" Warszawa ul. Agatowa10. Super opieka. Wszystko zrobione super. Niedawno byłam tam ze swoim dzieckiem. Mpd i upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym. Po konsultacji dostałam wycenę stomatologiczną i musiałam napisać podanie do NFZ o refundację laczenia stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym (dzieci ze znacznym i głębokim upośledzeniem umysłowym nie muszą pisać podania)
Nadrzędny Autor Kasia DM Dodany 2008-07-04 21:17
Witam Wszystkich
jestem dorosłą osobą z MPD nie dawno skorzystałam z pomocy kliniki stomatologicznej "Uśmiech Malucha" Warszawa ul. Agatowa10. Jestem pod wielkim wrażeniem ponieważ tam na pierwszym miejscu stawia się dobro pacjenta.
Przyjeżdżają tam rodzice z całej Polski 

Z dniem 27 maja 2008 r. zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym przysługują:

   1.wszystkim niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży do ukończenia 16 roku życia – na podstawie Orzeczenia o niepełnosprawności
   2.po ukończeniu 16 roku życia wszystkim osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym i znacznym – na podstawie Orzeczenia o stopniu niepełnosprawności  

Rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu gwarantowanych świadczeń lekarza dentysty i materiałów stomatologicznych oraz rodzaju dokumentu potwierdzającego uprawnienia do tych świadczeń
http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q491&ms=383&ml=pl&mi=383&mx=0&mt=&my=596&ma=010592
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Dziecko z mpdz potrzebuje pomocy stomatologicznej (33193 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill