www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Znieczulica Pandemiczna (2326 - wyświetleń)
- Autor marci24 Dodany 2020-10-24 09:45
Dzień Dobry!
Nie brakuje tak zwanych fanatyków, którzy są nieostrożni i nie wierzą w to że jest pandemia, twierdzą i śmieją się że to głupota, zmyślone itp. Mój sąsiad jest taki sam, mieszka ze swoją schorowaną 83 letnią babcią. Nie dość, że nie wierzy w Pandemię nie wierzy w jakieś grypo-podobne wirusy i zarówno On nie przestrzega higieny i bezpieczeństwa w miejscach publicznych- w maseczce chodzi byle jak ważne by mandatu nie dostał, w domu wpaja babci swej żeby chodziła bez maseczki by normalnie chodziła wśród ludzi bo nie ma żadnego Korona wirusa. Szkoda mi tego człowieka że jest tak opętany i naraża siebie na dolegliwości Covidowe i jednocześnie babcię na śmierć.
Moje pytanie: Czy można gdzieś taką sytuację zgłosić aby ktoś upomniał tego człowieka czy bardziej dbał o tą starszą kobietę?
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2020-10-27 22:37

> Czy można gdzieś taką sytuację zgłosić aby ktoś upomniał tego człowieka czy bardziej dbał o tą starszą kobietę?


Teoretycznie może tak. W praktyce wątpię.

Kary za nieprzestrzeganie zarządzeń nakłada policja lub Sanepid (i można ewentualnie procesować się w sądzie czy słusznie). Zatem można teoretycznie zgłosić takiego człowieka. Ale to nie oznacza, że on będzie „bardziej dbał o tę starszą kobietę”.

Obstawiałabym, że w praktyce takie zgłoszenie zostanie zignorowane (bo za poglądy się nie karze, czyli policja musiałaby akurat pojawić się w chwili kiedy pan sąsiad właśnie łamie przepisy czynem, nie tylko deklaratywnie... i nie mieć nic lepszego do roboty w tym czasie). A nawet gdyby zostało podjęte to wątpię, czy jego skutkiem będzie, że ten pan się przejmie. Jeśli nie wierzy w istnienie zagrożenia, to na skutek mandatu wierzyć nie zacznie a jedynie poczucie się prześladowany.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Znieczulica Pandemiczna (2326 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill