www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / warto sie starać przy łuszczycy stawowej o rente lub ON (7559 - wyświetleń)
- Autor ka-ma Dodany 2006-06-06 19:49
Witam,
chciałabym się dowiedziec czy warto w mojej sytuacji starać się o rentę lub o orzeczenie niezdolności do pracy. jestem zatrudniona na umowę o prace w dużej firmie od 7 lat w tym prawie 2 na zwolnieniu /kilka mies. L4 potem szpital, nastepnie 6mcy poszpitalnego a teraz pod koniec lipca kńczy mi się zasiłek rehabilitacyjny przyznany przez zus-1rok/.Zachorowałam na ciężką postać łuszczycy która pod koniec ostatniego roku pojawiła sie jako stawowa. W lipcu wracam do pracy i nie wiem jakie zniżki przysługują przy takiej chorobie /jaki stan niepełnosprawności mógłby być orzeczony/czy przysługiwałyby mi zniżki na komunikacje miejską ew. koperta na samochód. A jesli chodzi o rente to czy mi się to będzie "opłacać" gdyż moja pensja jest chyba "na styk"/ile netto musiałabym otrzymywać żeby przysługiwała mi renta, a poza tym podobno jesli zakład pracy odprowadza za mnie składki może byc ona podwyższona? -o ile?/ Przepraszam za ilośc pytań, ale im więcej czytam na te tematy tym bardziej sie gubie i nie wiem z czego mogłabym skorzystać. pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-06-07 15:03
Osoba pobierająca świadczenie rehabilitacyjne po zakończeniu okresu zasiłkowego powinna stanąć na komisji, która wówczas ustali albo zdoloność do pracy albo przyzna  rentę z tytułu niezdolności do pracy.
Informacje o zasadach przyznawania rent i emerytur znaleźć można w wersji elektronicznej wydanej przez nas publikacji " Renty i emerytury"
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/5081
Proponujemy także zapoznanie się z publikacją "ABC dla niepełnosprawnego pracownika i pracodawcy"
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/5418
Wszelkie ulgi i uprawnienia zależą przede wszystkim od przyznanego stopnia niepełnosprawności/ niezaleznie czy w ramach orzecznictwa ZUS czy Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności/
Informacje znajdują się na stronie:
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/3544
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-23 11:24
Nie wiem zapytaj.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / warto sie starać przy łuszczycy stawowej o rente lub ON (7559 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill