www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Znaczny stopień a pierszeństwo do specjalisty - jak to jest? (2366 - wyświetleń)
- Autor mini21 Dodany 2021-11-03 15:59
Bry.

Chciałem prosić o pomoc gdyż nie wiem gdzie "uderzyć".

Mam znaczny stopień...

Kilka (jakieś 1,5 - 2)  miesiące temu trafiłem do neurologa który zlecił mi rezonans.
Zapisałem się - czas oczekiwania jakieś 2 - 3 tygodnie.
Po badaniu kolejne trzy tygodnie później na konsultacji wyszło że choć głowa zdrowa to coś się pojawiło niepokojącego na odcinku szyjnym i zlecił mi tym razem tomografię.
Zapisałem się (jakieś 3 tygodnie czekania) i jestem po.

Chciałbym więc udać się po raz kolejny z wynikami - czy to coś poważnego i czy należy coś z tym dalej robić.
Dzwonię dziś się zapisać i... termin za niemal pół roku.
Powiedziałem Pani obsługującej infolinię o posiadanym orzeczeniu ale stwierdziła że normalnie czeka się kilka lat i że to i tak jest przyśpieszone tempo.

I trochę nie wiem co o tym myśleć.
Czy te pierwszeństwo rzeczywiście ma jakieś ograniczenia?
Padło też coś że z przywilejów tych skorzystać mogę tylko przy pierwszej wizycie... co mnie trochę zaskoczyło.

Będę zobowiązany za jakieś informacje i wskazówki.
Nadrzędny Autor Dynia Dodany 2021-11-13 13:26
https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/najczesciej-zadawane-pytania/rehabilitacja/8066-uprawnienia-osob-ze-znacznym-stopniem-niepelnosprawnosci

Tu masz odpowiedź NFZ na podobne pytanie.
W skrócie: powinni cię przyjąć w dniu zgłoszenia a gdy to niemożliwe w terminie NAJPÓŹNIEJ DO 7 DNI od momentu zgłoszenia.
Nie ma czegoś takiego że ustawa obowiązuje tylko przy pierwszej wizycie tylko każdorazowo.
Miałam podobny problem w poradni szpitalej w Warszawie na Sierakowskiego. Pomogła interwencja NFZ. Jeszcze pielęgniarka mi powiedziała "se pani pisze " w sensie ze do NFZtu. No to napisałam i nie było im do śmiechu gdy NFZ zrobił kontrolę i wyszło że nie przestrzegają tej ustawy.
Upieraj się, że muszą cię przyjąć w terminie do 7 dni i postrasz zgłoszeniem do NFZ że nie przestrzegają ustawy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Znaczny stopień a pierszeństwo do specjalisty - jak to jest? (2366 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill