www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przegrałem sprawę w sprawię przyznania renty Proszę o pomoc (241 - wyświetleń)
- Autor Jakub32 Dodany 2024-06-09 11:13
Dzień dobry, jestem nowy na forum i tak szczerze nie wiem, co mam robić już dlatego założyłem tutaj konto może mi ktoś pomoże albo przynajmniej doradzi ok to przechodzą do rzeczy miałem komisje w zsusi 7.06.2024 oczywiście dostałem odmowę i nie przyznali mi świadczeń i jestem znowu pod ścianą dodam, że rok byłem na świadczeniach rechabitacyjknych byłem też w tym czasie w santeriom miałem zabiegi itd. które mi nie pomogły co zresztą było na wypisie może napisze, na co starałem się o przyznanie mi renty w 2021 miałem wypadek samochodowy miałem naderwany miśien szyjny i już ogólnie mam problemy z kręgosłupem szyjnym i lędźwiowo krzyżowy i z tego ostatniego wynika, że mam zwężenie przestrzeni międzykręgowej w poziomie l5/s1 przesuniecie do tyłu trzonu l5 zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych i tutaj czasami nie mogę chodzić ból promieniuje i Idze od lewej nogi do pośladka nie miałem z tego renesansu magnetycznego tylko zwykłe prześwietlenie cały czas biorę lęki przeciwbólowe mój błąd był taki, że po wypadku oczywście byłem na l4, ale potem pracowałem pogorszyło mi się jakoś rok temu i byłem na l4 długo, aż do teraz i nwm co teraz robić dodam też, że cierpię na depresje od 2012 roku 3 razy w szpitalu terapie lęki itd. mam stwierdzone depresje zaburzenia osobowości lenkowe cały czas też od tego czasu mam stopień niepełnosprawności 02p Umiarkowany wtedy też starałem się o rentę po szpitala i oczywiście odmowa mówili, że to za mało tak samo jak teraz nie wiem, co robić nie mam w domu osób co mogły by mi pomóc tak samo znajomych ogólnie zostałem bez pracy i ubezpieczenia, a tłumaczyłem temu lekarzowi, że czekam w lipcu na zabiegi mam lekarzy jak ortopedy powiedział, że go to nie obchodzi to mój biznes mogłem iść prywatnie tłumaczyłem mu, że i tak bym nie zdążył do odwołania, bo to też się czeka po drugie to mnie nie stać co mogłem to zrobiłem zapisałem się do lekarzy zrobiłem badania przeswetlenia, ale to i tak dla niego mało nwm może mogłem pokazać, że też mam ten stopen niepełnosprawności, ale nie iwem, czy to, by coś zmieniło, czy jest na forum osoba co mogła by mi pomóc lub przynajmniej doradzić co mam robić? Z góry dzięki.
Proszę o odpowiedz
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2024-06-10 08:33
Straszny chaos w tym poście. Jak rozumiem przegrałeś już odwołanie. Zawsze można skierować skargę do sądu. Powinieneś mieć taka informację w pouczeniu decyzji. Uwaga trzeba pilnować terminu. W przypadku odwołania do sądu możesz dokładać dokumentację medyczną do samej rozprawy a nawet bezpośrednio na rozprawie. Zyskujesz więc sporo czasu na zdobycie potrzebnych dokumentów.
O cudownych działaniach na teraz to nie słyszałem, ale nie jestem specjalistą od cudów. 
Nadrzędny - Autor Jakub32 Dodany 2024-06-10 13:42
Właśnie chodzi o to, że 2 tygodnie mam na odwołanie i dostarczenie dokumentacji, ale i tak nie zdarzę, bo po 1 musiał, bym, prywatnie wszytko robić rezonans magnetyczny lekarzy itd jutro mam darmową pomoc prawna z urzędu miasta, ale tak szczerze wątpię, żeby mi, cokolwiek pomógł załatwić oni po prostu, maja gdzieś takich ludzi jak ja rok byłem niezdolny do pracy nagle mogę wszytko wystarczyło tylko przyjść na komisje do zusu
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2024-06-11 07:44
Niestety, Komisje do bardziej urzędnicy niż lekarze. Muszą mieć na wszystko papier z pieczątką. Sam ostatnio składałem dokumenty na komisję i miałem wydruk komputerowy z profilu medycznego prowadzonego przez szpital do którego mają dostęp lekarze. Okazało się że dokumentu nie przyjęto ponieważ nie miał pieczątki. Każdy lekarz może wejść do systemu i sam przeczytać lub ściągnąć opis badań, ale przekracza to możliwości urzędu.
Życzę powodzenia, może spróbuj przełożyć termin badania odwoławczego choćby z powodu nagłej choroby. Może w wydłużonym czasie uda się przeprowadzić badania. 
Nadrzędny - Autor Jakub32 Dodany 2024-06-11 10:24
Byłem dziś też u radcy prawnego, ale to śmieszne jest nic nie, może mi pomóc, napisać itd bo bo to jest z urzędu miasta i nie może mi tutaj zbytnio pomóc tylko prywatnie czy ktoś ma jakieś pomysły czy ktoś mógl by mi pomóc albo coś doradzić ? bo serio państwo ma to gdzieś tylko, prawnik zostaje prywatny a to za pewnie, nie jest tanie i nie gwarantuje że, wygram nie wiem, juz do kogo, miał, bym się zwrócić, serio może ktoś z ta mógł by mi pomóc napisać, dobre odwołanie ?
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2024-06-12 11:27
Odwołanie możesz napisać sam. Uzasadnienie prawie już napisałeś w pierwszym poście. Załączasz dokumenty, które masz. Procedura odwoławcza trwa kilka tygodni, może w tym czasie uda się wykonać badania. Najnowsze badania możesz przedstawić dopiero na komisji. Podobnie ze skargą do sądu. Taka procedura trwa kilka miesięcy. Wyniki badań możesz przedstawić ostatecznie nawet na rozprawie. Przed sądem warto mieć swojego pełnomocnika, ale to kosztuje. Chyba, że znajdziesz prawnika pracującego pro bono, ale wątpię. Prawnik również przed sądem nie jest wymagany. Najważniejsze to wykonać jak najszybciej badania. W każdej otrzymanej decyzji masz opisane do kogo możesz się odwołać i gdzie kierować skargę.
Nadrzędny - Autor Jakub32 Dodany 2024-07-10 18:11
No i napisałem i dostałem odmowe nawet mnie nie wezwali na komisje tylko artykułami ładnie napisali odmowe  art 6ust 1pkt 1i 2 pakt 3 lit b pkt 4, 6, 7i 9 i tak dalej niehc mi ktoś pwie co ja mam teraz zrobić bo nie mam ubezpieczenia nwm czy moge się zarejestrować do urzedu pracy bo mam lekarzy a czekałem długie miesiace na termin  i czy jak sie zarejestruje w urzedzie czy to bedzie swiadczyło o tym ze nie ma co się nawet odwoływac porsze o odp i sorry ale na szybko pisze juz mam w sumie dosyc tej sytacji wiecznie problem juz kórys raz przegrywam na komisji .
Nadrzędny Autor Jakub32 Dodany 2024-07-12 22:19
Tutaj widze tez to macie gdzieś.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przegrałem sprawę w sprawię przyznania renty Proszę o pomoc (241 - wyświetleń)