www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Giełda Parcy dla Osób Niepełnosprawnych - Bydgoszcz 28.11.07 (8631 - wyświetleń)
- Autor michals Dodany 2007-11-08 13:43
Przyjdź na Giełdę, znajdziesz pracę

Niepełnosprawni, którzy szukają pracy będą mieli doskonałą okazję do znalezienia ciekawych dla siebie ofert. Kujawsko – Pomorski Oddział Polskiej Organizacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza  na Giełdę Pracy dla osób niepełnosprawnych, która odbędzie się 28 listopada 2007 r. w pasażu głównym Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 141, w godz. 10 – 16.

Podczas Targów swoje oferty pracy zaprezentują organizacje pracodawców, agencje pracy tymczasowej, agencje zatrudnienia, Powiatowy Urząd Pracy oraz pracodawcy indywidualni.

Giełda pracy jest szczególną okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów między pracodawcami a potencjalnymi pracownikami.

W trakcie imprezy osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad doradcy zawodowego, psychologa oraz prawnika POPON i uzyskać informacje np. na temat rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności będą mogły natomiast zapisać się na bezpłatne warsztaty z zakresu przygotowania dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji i zachowania się na rozmowie kwalifikacyjnej. Szkolenia prowadzone są przez ekspertów z Centrów Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych.

Wszyscy pracodawcy, którzy chcieliby zatrudnić osoby niepełnosprawne i posiadają pojedyncze oferty pracy dla nich proszenie są o kontakt z Oddziałem POPON mailowo biuro@bydgoszcz.popon.pl lub faxem 052 373 11 75. Pracodawcy, którzy mają więcej niż 5 ofert pracy dla osób niepełnosprawnych mogą samodzielnie uczestniczyć w giełdzie - z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (052) 348 63 83.
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-11-22 17:20
To ja Ci powiem jak było  z targami pracy POPON-u we Wrocławiu - lipiec lub sierpień 2007.

Małe pomieszczenie, wózkiem nie przejedziesz. Oferty pracy tylko dla zdrowych - Ochroniarz, pracownik fizyczny itd.
Oczywiście wymagane orzeczenie o niepełnosprawności - najlepiej I grupa i całkowicie sprawny.

NIE WIEM CO TAM ZA DEBILE PRACUJĄ, ALE FAKT JEST TAKI ŻE POPON ŻYJE W ŚWIECIE Z KAMPANII REKLAMOWYCH ALA PFRON - WSZYSCY ON SĄ ZDROWI< SPRAWNI< SAMODZIELNI<BEZ PROBLEMÓW          

NORMALNIE ISTNA SIELANKA. ŻYĆ NIE UMIERAĆ.
Nadrzędny - Autor michals Dodany 2007-11-27 10:17
Przykro mi z powodu, że organizatorzy we Wrocławiu nie spełnili Twoich oczekiwań.

Teraz Giełda organizowana jest w Bydgoszczy w Galerii Pomorskiej - która przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawanych - wejścia, wyjścia z budynku, dodatkowo toalety, jak również jest winda ułatwiająca dostanie się na wyższą kondygnację. Miejsce, w którym znajdować się będą wystawcy wraz z ofertami jest miejscem, w którym spokojnie będą mogły przemieszczać się osoby niepełnosprawne, nawet na wózku i myślę, że nawet kilka obok siebie.

Co do ofert pracy sprawa przedstawia się następująco będziemy mieli ok. kilkunastu firm plus oferty od pracodawców, którym nie udało się wystawić. Oferty będą skierowane to szerokiej grupy odbiorców - z każdym wykształceniem, jak również dla osób posiadających już doświadczenie zawodowe czy też bez niego. Mamy m.in. oferty dla -telemarketerów, sprzedawców, portierów, informatyków, oferty z Komendy Wojewódzkiej Policji czy też Straży Miejskiej.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Co do wypowiedzi na temat pracowników POPON nie zgodzę się z tym stwierdzeniem - nie uważam się za Debila to raz, a dwa jestem również osobą niepełnosprawną (i to nie jedyną). A porównanie do świata z kampani reklamowych jest lepsze od świata, rzeczywistości wykreowanej przez nasze cudowne polskie seriale.
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-11-27 14:51
A mnie nie jest przykro. Targi pracy we Wrocławiu też były organizowane w dostosowanym nowoczesnym Hotelu, tylko, że sala była mała i było rozstawionych tyle mebli, stołów i krzeseł, że tylko zdrowi mogli się tam poruszać.
Nawet o kulach nie dało się chodzić.

Przykro mi to mówić, ale jak ktoś organizuje coś takiego w tak małym pomieszczeniu i reklamuje to dla osób niepełnosprawnych to nie bylko jest Debil, ale nawet skończony Debil. Jak ja bym popełniał takie kardynalne błędy, to bym z pracy wyleciał na zbity ryj szybciej niż bym zdążył o tym pomyśleć (pracuję bez dofinansowania z PFRON bo mam znaczny stopień- a nawet bardzo bardzo znaczy, a ta instytucja finansuje tylko naciągaczy i konusów). Właśnie to jest główny powód problemów ON- zawsze słychać tłumaczenia "no faktycznie nie pomyślano".  Bo do myślenia używa się głowy, a nie czego innego.

Ja nie uważam za niepełnosprawnych zdrowych konusów co powyłudzali renty (bo trochę nogą pociąga) tylko mówię o prawdziwych inwalidach w 100% zależnych od innych.

Jeszcze raz podkreślam, że POPON nie ma zielonego pojęcia co to jest ON i wydaje mu się że współpracuje z nimi. Czy taką firmę jak Impel, Koelner można uznać za ZPCH. Oczywiście że nie, bo jak to możliwe że zdrowy konus z II grupą pracuje jako ochroniarz i dostaje dofinansowanie z PFRON. TO JEST PO PROSTU CHORE !!!.

Cały ten systemdofinansowań jest chory. Tylko zakrojona na szeroką skalę weryfikacja rent inwalidzkich może porawić los ON, ale tych prawdziwych.

Niech POPON żyje sobie w świecie z reklam i seriali, bo niestety na nic więcej go nie stać - to szczyt jego możliwości.
Nadrzędny - Autor anulak Dodany 2007-11-28 09:23
Witam,
do Kasztan24:
Ależ musi być z Ciebie zgorzkniały człowiek. Czepiasz się ludzi, którzy coś robią, oczywiście anonimowo na forum najlepiej wyrzyć się i wyrzucić z siebie wszystkei bolączki świata, bo cały świat jest niedobry i okropny, a Ty cudowny i wspaniały, bo jak sam to określiłeś niepełnosprawny w stopniu "bardzo bardzo znacznym".
Myslę, że czekogolwiek, by tu ktoś nie napisał dla Ciebie i tak będzie źle. Fajnie jest poobrażać ludzi, nie? Sprawia Ci to ogromną przyjemność? Skoro wszyscy robią źle, system jest chory, to pochwal się co Ty zrobiłeś dla społeczności ON, dla siebie i dla innych? Jakies konkrety, czy tylko narzekać i krytykować potrafisz?

Byłam na jednej z Giełd Pracy dla ON POPONu i choć nie wszystko organizacyjnie było perfekcyjnie przygotowane, to doceniam, że próbuja starają się i służą pomocą. To, że nikt nie zaproponował Ci od razu stanowiska dyrektorskiego, nie jest winą POPONu, a tego jak wygląda rynek pracy w Polsce, co po części wynika z niewiedzy pracodawców co do zatrudniania ON. Organizacji-instytucji działających na rzecz ON i pracodawców zatrudniających ON w Polsce jest niewiele- można wyliczyć na palcach jednej ręki, a z moich obserwacji i dotychczasowych doświadczeń wynika, że POPON robi najwięcej i najgłośniej, a przecież o to chodzi, by edukować, informować i pomagać. By zrobić jakąś imprezę w Hiltonie, by jaśnie szanownego pana Kasztana ugościć potrzeba dużo pieniędzy, a jak wiadomo każda oragnizacja boryka się z trudnościami finansowymi. Zatem nie gryź ręki, którą wyciągają do Ciebie w geście pomocy!!!!!!!!!!!!!!!
W tym kraju, dzisiejszych realiach i przy takim poziomie myślenia, jaki sam reprezentujesz, dobrze być nie może. Twoja postawa roszczeniowa nie jest niczym uzasadniona (nawet głupotą, ani niską samooceną), daj coś z siebie, zrób coś dla innych a potem krytykuj i narzekaj na jakiekolwiek POZYTYWNE
Nadrzędny - Autor anulak Dodany 2007-11-28 09:26
cd. działania innych. Zastanów się człowieku, czego oczekujesz od świata i ludzi Cię otaczających i nie przelewaj na nich swojej goryczy.

I jeszcze jedno, nie używaj jako jedynego argumentu, tego jaki to Ty mocno niepełnosprawny jesteś, bo obrażasz tym innych ludzi niepełnosprawnych.

Więcej pozytywnego nastawienia do świata życzę...
Nadrzędny Autor anulak Dodany 2007-11-28 09:34
Wyjaśnienie:
w zdaniu "Organizacji-instytucji działających na rzecz ON i pracodawców zatrudniających ON w Polsce jest niewiele" (odpowiedź 1), pisząc o pracodawcach miałam na mysli samych uczciwych i spełaniających wszystkie normy BHP itp (biorąc pod uwagę obecny stan prawny), co wyjaśniam, gdyż zaraz mi zapewne wytkniesz błędy, dla polepszenia sobie samopoczucia...

Pozdrawiam i życzę wszystkim czytającym ten post dobrego humoru :-)
Nadrzędny Autor Kasztan24 Dodany 2007-11-28 15:41
"bo obrażasz tym innych ludzi niepełnosprawnych". Tak obrażam zdrowych konowałów i konusów, którzy okradają z nadziei prawdziwych ON kradnąc im dofinansowanie z PFRON. Rozumiem, że to według ciebie to jest ok. A może ty się do tej grupy zaliczasz. Pewnie tak, bo oni tylko głośno KRZYCZĄ.
Nadrzędny Autor Kasztan24 Dodany 2007-11-28 15:36
1. Prace mam a chciałem się tylko zorientować - może bym znalazł coś lepszego.
2. nie mam postawy roszczeniowej bo nikt mi nieczego nie daje. Nie korzystam z żadnego dofinansowania,
bo z tego korzystają tylko zdrowe konusu i konowały z II i III grupą lewego inwalidzctwa z firm typu Impel, Koelner
3. POPON ma do zaoferowania tylko rozwiązania z serialu i reklam społecznych skierowane do... patrz punkt 2.
4. Tak jak pisałem, gdybym popełniał takie kardynalne błędy, bo bym został wywalony z pracy na zbity ryj - muszę w swojej pracy wszystko dobrze przemyśleć, a podejście że nie wszystko było perfekcyjnie zorganizowane nie jest żadnym wytłumaczeniem. Ja na taki luksus nie mogę sobie pozwolić.
5. Społeczność ON - a to dobre. Zdrowe konowały i konusy to ma być ON. Czy widziałaś kiedyś prawdziwego ON?
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-11-28 15:56
A oto kilka wycinków z ofert dla tzw ON

1.Tapicer
Wymagania:
osoby z lekkim lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności

2. Kierowca kat. CE
Szukamy kierowcy kat.CE do firmy z Gdańska, przewożącej kontenery morskie na terenie kraju, dowolny stopień niepełnosprawności bez przeciwwskazań do pracy na w/w stanowisku.

3. Osób z lekkim lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności

Oferujemy:
-Pracę na stanowisku operatora maszyn lub podobnym -Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

4. Firma poszukuje osob na stanowisko pracownik ochrony - dozorca na terenie naszej bazy w TYCHACH. Wymagana grupa inwalidzka.

itd itd itd

TO MA BYĆ PRACA DLA ON. GRUPY II i III TO KONUSY I KONOWAŁY, KTÓRZY OKRADAJĄ PRAWIDZE ON.
To są fakty. JESZCZE NIE WIDZIAŁEM ABY PRAWDZIWY "ON" Z NIEDOWŁADEM RĄK I NÓG MÓGŁ PROWADZIĆ SAMOCHÓD NIE WPOMINAJĄC O WÓZKACH WIDŁOWYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2007-11-28 19:33
hej Wózków widłowych raczej prowadzić nie mogą ale samochód czemu nie a  po 2 to 2 lub 3 grupa nie ma zazwyczaj takich schorzeń jakie niby ty podajesz
Nadrzędny Autor Kasztan24 Dodany 2007-11-28 21:44
Ależ oczywiście, że te konusy i konowały na II i III lewej grupie nie mają problemów zdrowotnych.
Dlatego mówię, że oni okradają z lepszego życia $prawdziwych inwalidów, którzy mają bardzo jeśli w ogóle szanse na dofinansowanie z PFRON-u. Dlaczego? Bo te dofinansowanie zgarniają lewi inwalidzi z Impelu lub Koelnera.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Giełda Parcy dla Osób Niepełnosprawnych - Bydgoszcz 28.11.07 (8631 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill