www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Pytanie o kwotę. (2101 - wyświetleń)
- Autor kamil lublin Dodany 2007-11-21 11:47
Witam.
Mam umowę o pracę jest to umowa na stałe.
W m arcun jak ją podpisywałem kwota jaką można było dorobić to była kwota brutto 740 jeśli się nie mylę dokładnie już nie pamiętam.
Moje pytanie brzmi jaka jest obecnie kwota którą mogę dorobić do renty?
I czy jeśli zwiększyła się ona to czy mogę starać się w pracy o podwyżkę?
Pozdrawiam i czekam na odpowieć.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-11-21 12:35
Kwota, którą osoba niepełnosprawna może dorobić, ulega zmianie. Jest ona wyliczana na podstawie przeciętnego wynagrodzenia (30% x przeciętne wynagrodzenie w kwartale kalendarzowym). Od 1.09.2007 do 30.11.2007 wynosi ona 793,30 zł brutto.
W każdej chwili pracownik można ubiegać się o podwyżkę wynagrodzenia.
Nadrzędny - Autor kamil lublin Dodany 2007-11-21 13:10
Witam ponownie.
Dziękuję za informacje.
Mam jeszce jedno pytanie.
Czy w związku z tym iż od nowego roku wzrasta średnia krajowa to pracodawca będzie też otrzymyweał większe dofinansowanie dla mnie czy to dofinansowanie z PFRON-u nie ulegnie zmianie?
Pozdrawiam i czekam na odpowieć.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-11-21 15:12
Dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników wyliczane jest na podstawie minimalnego wynagrodzenia za pracę, obowiązującego w grudniu roku poprzedniego. Czyli wysokość dofinansowania w 2007r. wyliczana jest na podstawie najniższego wynagrodzenia obowiązującego w grudniu 2006r., czyli 899,10 zł. Natomiast wysokość dofinansowania w 2008r. wyliczana będzie na podstawie najniższego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w grudniu 2007r., czyli 936 zł.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 maja 2004r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy przedsiębiorcom zatrudniającym osoby niepełnosprawne (Dz. U. z 2004r. Nr 114, poz. 1194, z późn. zm.)
Art. 2 Ustawy z dnia 27 sierpnia 2007r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2007r. Nr 115, poz. 791)

Więcej informacji na temat systemu wsparcia zatrudniania osób niepełnosprawnych można znaleźć na stronach:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/17859
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/7731
Nadrzędny Autor kamil lublin Dodany 2007-11-21 15:56
Witam.
Bardzo dziękuję za informacje.
Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Pytanie o kwotę. (2101 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill