www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Przywileje dla pracodawcy a łamanie prawa (2305 - wyświetleń)
- Autor tomekl80 Dodany 2007-12-29 00:45 Zmieniony 2007-12-29 01:09
Witam

Mam na imię Tomek i jestem tu nowym użytkownikiem. Może zacznę od początku aby przejść do sedna sprawy. Od roku 2003 jestem osobą niepełnosprawną z powodu wykrycia u mnie polineuropatii. Okazało się, że ta choroba jest w mojej rodzinie dziedziczna. Skończyłem studia i szukałem pracy niestety bezskutecznie. Mam problemy z wymową jak się denerwuję. Znalazłem w końcu prace po znajomości w pewnej firmie w Sosnowcu. Miałem mieć w ramach PFRON stworzone stanowisko pracy. Okazało się, że owszem dali mi komputer i biurko ale po trzech miesiącach mojej pracy stwierdzili, że z moją wymową "nie nadaję" się na to stanowisko. Swoja drogą dawałem sobie radę tylko jako nowy człowiek, nie mający praktyki byłem zestresowany. Przenieśli mnie na stanowisko Planisty ale nie miałem żadnego aneksu do umowy gdyż zastępowałem kobietę która do tej pory jest na wychowawczym. W pracy zajmuję się obsługą magazynów, przyjmowanie i opisywanie materiałów tj. pręty metalowe, blachy itp. Poza tym zajmuję się $tworzeniem harmonogramów przeglądu maszyn, tworzenie i przygotowywanie przeglądu infrastruktury firmy, ogólne zaopatrzenie w materiały BHP i biurowe, zaopatrywanie firmy w narzędzia konieczne do produkcji (tarcze ścierne do szlifierek), obsługa i prowadzenie magazynów i narzędziowni, prowadzenie kartotek osobowych pracowników dotyczących ubioru roboczego, oraz wypożyczanych narzędzi, obsługa programu komputerowego INFOR Com ze szczególnym uwzględnieniem działów związanych z magazynem i produkcją, pisanie ofert handlowych do kontrahentów firmy, zbieranie adresów przedsiębiorstw w celu wysyłania zaproszeń na targi handlowe. Naprawdę robie wiele. Teraz w lutym idę na trzydniowy kurs na Audytora wewnętrznego Systemu Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji wg ISO 27001. W związku z tym mam do Was moi drodzy pytanie.

1) Jakie gratyfikacje otrzymuje pracodawca jeśli zatrudnia osobę o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności?
2) Czy pracodawca ma prawo kazać mi przyjść do pracy w dniu kiedy pozostali mają wolne? Chodzi mi tutaj o 31.12.2007. Po prostu nie zdążyłem sam zrobić inwentaryzacji meteriałów na czas mimo iż parę razy prosiłem o dodatkowych ludzi.
3) Czy pracodawca ma prawo kazać mi przyjść w sobotę do pracy? Zdarzało się szczególnie na początku pracy, iż kiedy chciałem odbić w sobotę kartę mój szef powiedział, że ja do pracy przychodzę dla siebie a nie dla firmy.
4) Czy mam prawo żądać za przepracowane soboty tyle samo dodatkowych dni wolnych albo zapłaty za te przepracowane dni?

Pozdrawiam

Tomek
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-15 14:23
Informację na temat korzyści związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych można znaleźć na stronie:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/19644
a także dzwoniąc pod numer Infolinii SPRAWNI W PRACY 0801-801-015
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Przywileje dla pracodawcy a łamanie prawa (2305 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill