www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / proszę o porady (5311 - wyświetleń)
- Autor bartek Dodany 2008-01-01 21:26
Wraz z żoną wychowujemy syna 9 letniego/duży stopień niepelnosp./ nie chodzi nie mowi Mieszkamy na wsi gdzi ciężko jest o jakąś pracę Szczegolnie że życie nasze wymaga nieraz nie planowanych sytuacji takich jak nagly wyjazd do lekarza itp .Pracodawcom takie coś za bardzo się nie podoba (choć ich rozumiem) dlatego chcielibyśmy otworzyć jakąś wlasną działalność .Nie muszą to być kokosy ,ale coś wlasnego gdzie nie bylibyśmy zależni od nikogo no i najważniejsze czas nie kontrolowany .Nie wiemy co, nie wiemy jak ,nie wiemy czy mozemy liczyć na jakś pomoc , nie mamy pieniedzy mamy tylko nadzieję że kiedyś do nas los też się uśmiechnie.Dlateg zwacam się do wszystkich o jakiekolwiek wskazoki i podpowiedzi w tej sprawieZ góry dziękuję i proszę o chociaz malą bagatelną podpowiedz
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-15 14:31
Nadrzędny - Autor revela Dodany 2008-02-05 14:26
Bardzo proszę o poradę.W grudniu br. kończy mi sie termin o stopniu niepełnosprawności.Kiedy mam składać stosowne dokumenty aby mi przedłużyli niepełnosprawność? Z góry dziękuję
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2008-02-05 15:29
Przynajmnniej w połowie marca gdyż na komisje trzeba czekać około 3 lub 4 tygodnie to zależy od zespołu orzekajęcego i od ilości wniosków na komisje,życzę powodzenia.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-02-07 13:47
Proszę skontaktować się z właściwym ze względu na miejsce zamieszkania Powiatowym Zespołem ds. Orzekania o Niepełnosprawności w różnych zespołach jest różny czas oczekiwania na wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosparwności- od kilku tygodni do kilku miesięcy.
Adresy Powiatowym Zespołem ds. Orzekania o Niepełnosprawności znajdują się na naszej stronie internetowej pod linkiem:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3758
Nadrzędny Autor skorpion Dodany 2008-02-14 20:16
Z tym stopniem niepełnosprawności to trzeba uważać bo znam przypadek kiedy chory walczył o takie orzeczenie pare miesięcy i nawet po jego śmierci przyszła opinia  że niedopatrzono się u Niego niepełnosprawności pomimo tego że przez ponad pół roku osoba ta musiała korzystać z pomocy innych w funkcjonowaniu . Myślę że lekarze orzecznicy wiedzą jak krzywdzą ludzi naprawdę chorych . A może mają premię za odrzuty wniosków . To samo tyczy się Sądów Pracy - tu idzie masówka , mam zresztą już w tej chwili wyrobioną swoją opinię o tych Instytucjach i to jak najbardziej negatywną .
Z powodu zgonu osoby o której piszę , nie wspominam tu i oszczędzę wszystkim opisu jej dolegliwości
 
Nadrzędny - Autor papcio Dodany 2008-03-15 05:53
Chyba jednak na wsi tak zle nie jest skoro komputyer w domu to i internet trzeba zapłacic  i za prad tez trzeba wybulic to i napewno jakas robota jest zwlaszca ma wsi. Tak ze nie kombinuj moze
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-15 12:21
powodzenia w działaniach
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / proszę o porady (5311 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill