www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / MOPS (4180 - wyświetleń)
- Autor mirek Dodany 2006-07-06 19:19
Pomoc społeczna ma na celu umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężenie trudnych sytuacji życiowych, których nie są one w stanie pokonać.....Dlaczego wiec zwracajac sie do opieki natrawiamy na problemy.Otrzymalem gr.umiarkowana 2 tyg.temu jestem wraz zona bez prawa do zasilku.,bez srodkow do zycia a opieka rzada jakis <dziwnych>dokumentow niczym wywiad KGB.Co ich obchodzi np.to ile zarabia moj syn i corka przeciez oni maja swoje dorosle zycie i..nie mam przeciez prawa rzadac by dzieci mnie utrzymywaly, rzadaja jakis dokumentow z zus, skarbowki i Bog raczy wiedzic z kad jeszcze.Sa bardzo nie mili i aroganccy,tak jest bynajmniej w MOPSI-e w Gdyni.Mam co prawda prawo pracy w zak.pracy chronionej ale jak narazie nikt sie mna nie zainteresowal, zona rowniez oczekuje na komisje lekarska odnosnie przyznania gr.inwalidzkiej..Nie mam zadnych swiadczen ZUS nic a opieka widziwia takimi przepisami ze nie wiem od czego zaczac i czy wogle to ma sens!!!!!Czy istnieje jakas mozliwosc uzyskania chcby stalego dodatku wyrownawczego bez tych cyrkow!!!!!!Pozdrawiam Wszystkich z Forum.........                                                            
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-07-10 10:56
Tryb postępowania OPS wynika z przepisów ustawy o pmocy społecznej.Zgodnie z w/w przepisami są to świadczenia wypłacane na wniosek osoby zaintersowanej.Natomiast obowiązek udokumentowania dochodów oraz przeprowadzenia wywiadu środowiskowego nie zwalnia pracowników OPS z obowiązku z  zachowania zgodnego ze standartami/np. uprzejmego zachowania wobec klientów/.
Informacje o możliwosci ubiegania się o zasiłki z pomocy społecznej można znaleźć na stronie:
http://www.pomocspoleczna.ngo.pl/x/72546
Warto także pamiętać,że zgodnie z Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym obowiązek alimentacyjny obciąża zstępnych przed wstępnymi, a wstępnych przed rodzeństwem; jeżeli jest kilku zstępnych lub wstępnych - obciąża bliższych stopniem przed dalszymi. Zatem także na dorosłych dzieciach spoczywa obowiązek alimentacyjny względem rodziców.
Zgodnie z przepisami każda osoba niepełnosprawna może podjąć zatrudnienie, o ile lekarz medycyny pracy wyrazi zgodę na zatrudnienie na konkretnym stanowisku pracy. Informacje o uprawnieniach pracowniczych można znaleźć w publikacji "ABC dla niepełnosprawnego pracownika i pracodawcy"
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/5418
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-06 13:19
Popytaj jeszcze .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / MOPS (4180 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill