www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / rowery z TYCH (3393 - wyświetleń)
- Autor bartek Dodany 2008-01-08 21:56
Mam prośbę do wszystkich którzy posiadają wyżej wymieniony sprzęt Czy jest na to dofinasowanie z NFZ Jaka kwota Oczywiście jaka jest cena takiego roweruJak to wszystko załatwić? POzdrawiam
Nadrzędny - Autor zaczbi Dodany 2008-02-22 13:39
Witam
Mam na imię Iza, też jestem zainteresowana rowerem dla osoby niepełnosprawnej z Tych. Niestety PEFRON nie oferuje dofinansowania, na pomoc jakiejkolwiek fundacji ds. niepełnosprawnych też nie ma co liczyć. Pisałam do Fundacji TVN i Polsat. Nie mam pojęcia czy NFZ to finansuje przynajmniej w części. Jedyne co mogę ci dać to mail do faceta, który zajmuje się tymi rowerami. (<wojciechlesniewski@wp.pl>, )
Jedyne co pamiętam to to, że nie jest to kwota bagatelna, a koszt takiego roweru zależy od rodzaju schorzenia i stopnia jego nietypowości. Mam jedną prośbę, gdybyś coś dowiedział się o refundacji tego typu rowerów przez NFZ daj mi znać. Kiedyś miałam rower ale z niego wyrosłam. Pozdrawiam i czekam na wiadomości.
Nadrzędny Autor nova Dodany 2008-02-25 11:12
Nie ma dofinansowanie z NFZ. Mozecie sie starac o dofinansowanie z PCPR.
Nadrzędny Autor Przemek Jaskiewicz Dodany 2008-03-29 14:02
Zadzwoń do p. Misiarza i powiedz, że chcesz kupić taki rowerek. Z pewnością poprzez tzw ofertę łączoną :-) uda ci się kupić taki sprzęt za naprawdę małe pieniądze.
Korzystam z takiego roweka (tzn synek z porażeniem mózgowym) - jest to świetna forma spędzania wolnego czasu w sposób aktywny.
Uwagi są natomiast co do samego rowerka - jest dosyć duży i ciężko zapakować go do samochodu, niektóre elementy konstrukcji są niedopracowane (uchwyty na nóżki, opaska biodrowa do stabilizacji, drążek do prowadzenia wózka przez opiekuna - u mnie się złamało mocowanie). Szczególnie groźny jest brak stabilności przy ostrym skręcaniu przy odrobinę większej prędkości - sprowadza się to do tego, że biegasz cały czas za maluchem trzymając drążek.
pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / rowery z TYCH (3393 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill