www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / jednak nie jest tak łatwo o pracę (3811 - wyświetleń)
- Autor Anuszka85 Dodany 2008-01-09 13:48
Witam serdecznie.

Niedawno się przekonałam jak małą tolerancją cieszą sie osoby niepełnosprawne w naszym społeczeństwie.
Do niedawna pracowałam w sklepie obuwniczym w Gliwicach - przepracowałam tam 5 miesięcy.
Właśnie po tym czasie okazało sie tak naprawde z jakimi ludzmi pracuje.
Każdy wiedział na jakich warunkach jestem zatrudniona i dopiero kilka dni przed złożeniem wypowiedzenia zaczeły sie robić"schody" wszystko wynikało z ludzkiej zazdrosci, że ktos miał "lepiej od nich"(mowa o tym iż do pracy przychodziłam 1h później i miałam soboty wolne), ale nikt nie pomyślał o mnie, że ja sobie nie wybrałam takiego losy, że nie wybrałam sobie swojej niepełnosprawności. W dniu dzisiejszym jestem zadowolona z tego że złożyłam wypowiedzenie, myslę że nie po to kończyłam studia żeby pracować w sklepie obówniczym - prawda?:-) Jak narazie z determinacja szukam nowego zajęcia, mam nadzieje, że moje bezrobocie nie potrwa za długo - nie jestem osobą pokroju domownika.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Ania
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-09 15:46
No to teraz pomyśl w jakiej sytuacji na rynku pracy są osoby, które nie chodzą i nie poruszają rękoma, są niewidome, nie mówią itd -
ogólnie bardzo bardzo bardzo znaczna niepełnosprawność. Porównanie jak niebo do piekła.

Poza tym studia. Wszystko zależy jakie studia. Psychologia, socjologia, politologia i inne denne bzdury to nie są studia.

Natomiast jeśli skończyłaś studia typu elektronika, informatyka, budownictwo, architektura, medycyna itd.
to faktycznie, praca w sklepie, nawet ekskluzywnym, jest po prostu uwłaczająca.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-01-09 16:36
ja uważam że żadna praca nie hańbi a po za tym napewno jest to doświadczenie życiowe, które pprzyda się w życiu
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-09 21:15
To nie oto chodzi czy praca hańbi czy nie. ja też uważam, że jeśli nie kradniesz czy mordujesz, to żadna praca nie hańbi.

Sprzedawca butów w sklepie - sorry, ale to nie jest doświadczenie. No chyba tylko dla tego, co chciałby
sprzedawać spodnie.

Dla kogoś kto kończył "studia" psychologia, politologia czy socjologia, stanowisko sprzedawcy butów to szczyt osiągnięć.

Albo inaczej. Pracy jest mnóstwo, tylko kwalifikacji nie ma.

A MOŻE FRYTKI DO TEGO...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-01-10 10:23
Dziwna jest Twoja niepełnosprawność i tylko pracodawca zasługuje na uwage w tym wszystkim. Należało pracować i szukac pracy a nie odchodzić dlatego że masz skończone jakieś studia .Pewnie siedzisz na garnuszku rodziców to możesz sobie pozwolić na przerwy w pracy.
Ktoś wcześniej napisał że gdybyś skonczyła studia medyczne to co innego. Ludzie czy wy nie widzicie co robią lekarze.
Szantażują chorych i to zarówno starszych jak i dzieci że odejdą od łóżek. A wiecie dlaczego tak robią ?Bo mają pacjentów bez grubych portweli głęboko w d.... i dla nich się liczą tylko pieniądze. Po plecach swoich pacjentów chcą dojść do jeszcze większych pieniędzy . Płaczą że mają dyżury ale czy ktoś widział jak wygląda dyzur lekarza. Leżanka ,poduszka i kołdra i za takie dyżury biorą kase i jeszcze płaczą.
NIech odejdą od chorych ale zakazać im prywatnych praktyk lekarskich i niech spieprzają z kraju i podmywają obcokrajowców bo 99% z nich nie zda ponownie egzaminów. Tam już nie będzie rodziców lekarzy i kolesiów którzy im załatwią takie egzaminy!!
Nadrzędny - Autor Anuszka85 Dodany 2008-01-10 14:40
I tu się mylisz. Nie wiem czy kiedykolwiek szukałeś pracy - jeśli nie to powiem Ci że zazwyczaj jakiekolwiek rozmowy kwalifikacyjne odbywają sie w tygodniu - wtedy kiedy człowiek jest w pracy i nie ma możliwosci zwolnienia sie z niej nawet na godzine. Następne sprostowanie - nie jestem na garnuszku rodziców już od rokum a je sli chodzi o studia to może nie każdego interesuje medycyna. czytając nie rozumiesz prostych rzeczy: jeśli ktoś wie ze stać go na więcej, że ma większe aspiracje dlaczego nie ma z tego korzystać? człowiek powinien sie rozwijać a nie plasać w miejscu mimo wielu trudności, ale widzę że jesteś innego zdania, masz prawo.
Pozdrawiam:)
Nadrzędny Autor janjaneczek Dodany 2008-01-12 21:31
Pamiętajmy, że nie każdy posiada umysł ścisły...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / jednak nie jest tak łatwo o pracę (3811 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill