www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Odbiorą świadczenia rencistom i zagonią do pracy? (5367 - wyświetleń)
- Autor janjaneczek Dodany 2008-01-11 16:41
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego wątku w gaziecie prawnej? Osobiście nie pobieram renty.. .ale ciekaw jestem, czy zmiany jakie chce wprowadzić Rząd idą w tym kierunku aby żaden rencista nie mógł pracować? Czy albo renta albo praca? Niech w podobny sposób postąpią z młodymi górnikami na wcześniejszej emeryturze!
Oto link:http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2130.89.0.39.16.1.0.1.htm
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-11 19:09
chodzi o to, aby obniżyć renty - ja popieram nawet do 0zł, aby tzw. renciści wzięli sie w końcu do pracy.
Mają pracować ani żyć na cudzy koszt.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-11 19:36
Marcel Ty nie zapracowałeś na rentę więc się nie odzywaj proszę.
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-11 19:50
Bo zamiast żreć za rentę wolę pracować. To już dawno temu powinno być zrobione.

Tak naprawdę to żaden rencista nie wypracował sobie renty. Ma np. po 500zł/ miesiąc
a składki płacił po 20zł. W ciągu 2 miesięcy przeżre to co wpłacił.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-01-11 21:19
Proponuję nie dyskutowac i nie reagować na posty Marcela.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-11 21:33
Marcel... tak się składa, że lata które przepracowałem spokojnie pozwalają mi na złożenie wniosku o rentę... ale tego nie zrobię. Jeśli zaś chodzi o ludzi, którzy nie przepracowali ani jednego dnia a są na rencie... to przecież nie jest ich wina. Takie są zasady współżycia społecznego, że jeśli ktoś nie jest w stanie pracować to dostaje rentę socjalną i kropka. Ty nie wypracowałeś sobie odpowiedniego kapitału więc nie ma o czym dyskutować. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-12 20:18
A dlaczego napisałeś, że zagonią do pracy. Wiesz mnie gonienie kojarzy się z godnieniem świń, krów itd.

Po prostu zweryfikują renty i dadzą ci szansę na pracę. Przecież to łatwo zrozumieć.
Co to znaczy zagonić???
Wynika z tego, że praca to jest coś hańbiącego, bo trzeba do niej zaganiać.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-12 20:29
Drogi Marcelu... takiego sformułowania użył jeden z działaczy PO. A jeśli chodzi o Ciebie.. to tak na prawdę nie pobierasz renty bo nie przysługuje Tobie... Twój stan zdrowia pozwala na wykonywanie każdej pracy. Mój drogi... już kiedyś byłeś na tym forum pod innym nickiem. Sprawdziłem to. Zablokowano Ci dostęp do komputera. Mało tego... w bezczelny sposób kreujesz siebie na największego inwalidę, który NIE CHCE OD PAńSTWA POMOCY I KPI Z LUDZI, KTóRZY PRZEZ LATA PRACY wypracowali sobie poprzez składki głodową rentę.
Mógł byś się lepiej kamuflowac bo nawet w internecie nikt nie jest anonimowy!
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-12 20:51
Oj nic nie wiesz. naczytałeś się i nasłuchałeś o tym, że nawet w necie nikt nie jest anonimowy.
Bzdzury. A jak widzisz nikt mi dostępu do kompa nie zablokował.
Owszem mój stan zdrowia pozwala mi na pracę przy komputerze. Przecież tego nie ukrywam.

Nie kreuję się na największego ON, bo się nie użalam nad sobą, nie skomlę o wyższe rentki.

To czy mi przysługuje renta czy nie, tego nie wiem, bo nie sprawdzałem. Ja wolę pracować, a nie być jakimś
darmozjadem na cudzym utrzymaniu.

Kamuflować??? A przed czym??? Po co???

Pracowali i wypracowali sobie???? Kolejne wierutne kłamstwo. To co wypracowali przeżarli w ciągu 3 czy 4 miesięcy.
A teraz są na cudzym utrzymaniu m.in ma moim i paru milionów takich frajerów jak ja, co płacą i nie biorą. Owszem jakby płacili po paręset złotych składki rentowej miesięcznie, to faktycznie wypracowaliby sobie. Nikt mi nie wmówi, że płacąc po 40 czy 60zł składki można coś wypracować.

W przeciwieństwie do Ciebie, który masz rentę - choć twierdzisz że nie pobierasz- to kolejny bzdura, ja nawet o niej nie myślę.

Jakbyś nie pobierał to byś się cieszył, że na skutek powszechnej i nieuniknionej weryfikacji będziesz płacić mniejsze podatki - czyli więcej w kieszeni zostaje. No ale co ty możesz o tym wiedzieć siedząć na socjalu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Odbiorą świadczenia rencistom i zagonią do pracy? (5367 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill