www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Weryfikacja rent w TOKU !!!! (24993 - wyświetleń)
- Autor Marcel Dodany 2008-01-11 19:05
Niższa renta dla bezrobotnych niepełnosprawnych

Rząd zastanawia się jak skłonić rencistów do powrotu na rynek pracy. Jednym z projektowanych rozwiązań jest obniżenie świadczeń nawet o połowę.

Zmiany w systemie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, w tym możliwe obniżenie rent zapowiedział w wywiadzie dla Gazety Prawnej - Jarosław Duda, wiceminister pracy oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.

- Dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie systemu obniżenia tego świadczenia nawet o połowę, jeśli osoba pobierająca je odrzuci kolejne propozycje pracy przedstawiane przez urząd pracy - stwierdził Duda.

Jego zdaniem wprowadzenie takiego rozwiązania zmobilizuje rencistów do większej aktywności zawodowej, a jednocześnie zmniejszy koszty funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych. Spadłby także odsetek tzw. fikcyjnych orzeczeń, bo renta przestanie być tak opłacalnym źródłem dochodu. W efekcie zmian rząd przewiduje wzrost liczby pracujących niepełnosprawnych.

Eksperci wskazują na zagrożenia jakie niosą za sobą planowane zmiany. Wymagają one dostosowania prawa ubezpieczeń społecznych.

- Renta nie ma charakteru świadczeń socjalnych, których wysokość państwo może łatwo ograniczać lub uzależniać od dodatkowych czynników - mówi Henryk Michałowicz, ekspert Konfederacji Pracodawców Polskich.

Podkreśla także, że choć zmiana zmierza w dobrym kierunku, to jednak świadczenia rentowe są wciąż zbyt niskie, aby ich wysokość dodatkowo uzależniać jeszcze od tego, czy rencista podejmie pracę czy też nie.

W Polsce zdolnych do pracy jest 2,5 mln osób niepełnosprawnych. Pracuje niewiele ponad 16 procent. Tymczasem w innych krajach Unii Europejskiej zatrudnienie znajduje średnio około 50 procent niepełnosprawnych.

JA OD DAWNA MóWIę, żE TAK POWINNO BYć. JA BYM OBNIżYł O 90% A NIE 50%.
NARESZCIE COś SIę RUSZYłO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-11 21:37
Nie reagujcie na posty Marcela... Posty te są głosem rozpaczy i żalu, że nie wypracował sobie kapitału aby móc pobierać rentę. Jego problem... A za to, że źle życzy innym chorym ludziom... zostanie kiedyś osądzony...
Widać, jego pseudo praca nie jest zbytnio męcząca ( o ile takową posiada) ponieważ ma siłę przesiadywać na necie.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-11 21:49
ALEŻ chłopie ja pracuję przez net na umowę o prace plus różne inne zlecenia.
Nawet teraz kiedy piszę ten post, zarabiam.

że nie wypracował sobie kapitału aby móc pobierać rentę. Jego problem - JAKI PROBLEM BO JA NIE WIDZĘ ŻADNEGO????????????????????????????????????????????????

A kto mnie pokarze, może ten BÓG. No sorki on mnie skazał zanim się urodziłem, więc nie wierzę w tego patafiana.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-11 21:50
Zastanów się jak ktoś kto nie może sie sam ubrać może inaczej zarabiać. Może jako ochroniarz w Impelu???????
Żal mi ciebie
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-11 21:58
Twoje zachowanie Marcel zakrawa o chorobę psychiczną... Poprostu nie odprowadzałeś zawsze składek i tutaj jest Twój problem... Twoje zarobki tez nie były wysokie... więc renty nie masz... Ze swoim schorzeniem i tak byś renty nie dostał...
Mój drogi... idź do ludzi... zobaczysz co to poniżenie, pogarda, upokorzenie... Zobaczysz co to ciężka praca.
Jesteś typowym przykładem "psa ogrodnika" ...... śmiech.
Nadrzędny Autor janjaneczek Dodany 2008-01-11 22:00
Do tej pory nie mogę zrozumieć skąd w chorym człowieku tyle nienawiści dla całego świata?? wiem, że choroba różne rzeczy z człowiekiem wyprawia... ale żeby aż tak bardzo??
Twoje zachowanie na forum można nazwać jednym zdaniem "Ludzie ludziom zgotowali ten los"
Jak już wypracujesz odpowiedni "kapitał" i będziesz na rencie.... bo nie będziesz w stanie sam zarabiać... to odezwij się... a tym czasem postaraj się o normalne słownictwo a nie język rynsztokowy.
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-11 22:05
Nawet gdybym sie starał o rentkę to nie dostałbym jej, bo zarobki ma za duże.

ACHA czyli tak rozumujesz, odprowadzam składki, a jak trochę uzbieram to myk na rentkę.
No i kto tu jest psychiczny????

A PO CHOLERĘ MI 500 zł RENTY ( to i tak za dużo) JAK MAM PO 3 tys. (czasem nawet więcej, zależy od zleceń, czasem mniej)

Codziennie od godz. 10 do 24.00 (lub do 3 rano jeśli mam dużo zleceń) zasuwam jak mały robocik.
Sam idź do pracy, bo od biadolenia to kaski "ni będzie".
Nadrzędny Autor miet147 Dodany 2008-01-30 21:48
Twoja pogarda dla Boga a tym samym dla wiary katolickiej wyrażona w twoim poście nie powinna mieć miejsca ani na tym ani na żadnym forum,które swoją obecnością zaśmiecasz.Czy obrażanie wierzących to twoje powołanie czy jedna z prac zleconych za określoną ilość srebrników? No-ale co tam jakiś Bóg czy też wiara może ciebie obchodzić -przecież to ty jesteś jedyny i najważniejszy.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2008-02-15 09:28 Zmieniony 2008-02-15 09:31
Aja jaja jaj kochani

Forum to łąka, co kwiatem przyciąga
Masz tu wszystko,
czego tylko chcesz.
Panie, Panowie, ktoś gra a ktoś brzdąka
Słuchasz tego,
Czego słuchać chcesz.

Ach ludzie,
To są istoty ziemi tej
Co w wielkim trudzie
Budują zawsze życie swe.

Ach ludzie,
Czy który zastanawia się?
Ile w obłudzie
I nienawiści kręci się.

Ach ludzie,
Czy mądrość kiedyś będzie w nas?
I z głową w górze, wykrzyknąć to już czas!

Aja jaja jaj kochani

Tutaj jesteśmy jak jedna rodzina
Każdy poznać tu każdego chce
Jeden coś mówi a drugi się wstrzymał
Lepiej jeden od drugiego wie.

Ach ludzie
Czy warto tak szamotać się?
Czy lepiej pisać.
Co tak naprawdę boli Cię?

Ach ludzie
Za nami nikt nie stanie tu
Nie brak mądrości
I wielu tutaj mądrych głów.

Ach ludzie
Zacznijmy wreszcie budzić się
Ci tam na górze
Pensjami bawić lubią się.

Czas murem stanąć
I jednym głosem ryknąć w krąg
,że jesteśmy ludźmi
Którzy pochodzą także stąd!
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-01-11 23:33
Mała uwaga techniczna Mracel - weryfikacja się NIE zaczęła. O ile dobrze rozumiem jesteśmy w tej chwili w fazie, w której Rząd powiedział: "mamy taki pomysł i chcielibyśmy go wprowadzić". Żeby z pomysłu wyłonił się fakt prawny (a z nim weryfikacja) musi się jeszcze trochę zdarzyć:

1) Musi powstać projekt ustawy. Na tym poziomie mogą zajść zmiany wynikające np. z przewidywanej niekonstytucyjności ustawy. Niektórzy o ile dobrze czytam mają wątpliwości, czy zmienianie świadczeń z ubezpieczeń społecznych jest zgodne z prawem. Cytuję za Gazetą Prawną:
"Renta jest bowiem świadczeniem ubezpieczeniowym, które przysługuje osobom opłacającym składki, legitymującym się stażem pracy i określonym okresem składkowym. Nie jest to świadczenie socjalne, którego wysokość państwo może swobodnie ograniczać."
"Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z PKPP Lewiatan wskazuje, że (...) odebranie ustawą choć części orzeczonej renty kwestionowałyby krajowe sądy lub Trybunał Konstytucyjny"
2) Projekt musi zostać przyjęty w głosowaniu sejmu (zakładamy, że zostanie skoro rząd ma większość głosów)
3) Potem ustawa in situ ląduje w odpowiedniej komisji sejmowej, która rozbiera ją na czynniki pierwsze i dodaje sugerowane poprawki
4) Kolejne czytania projektu w Sejmie ze wszystkimi poprawkami - na tym poziomie projekt znów się może zmienić, bo jakieś poprawki zostaną zaakceptowane (wtedy ustawa znów wróci do komisji do oceny i odbędzie się trzecie czytanie w Sejmie)
5) Ustawa ląduje w Senacie, gdzie ponownie podejmowana jest decyzja przyjąć, poprawić czy odrzucić".
6) Jeżeli senat nie zechce przyjąć ustawy bez zmian, sejm może spróbować ją przepchać pomimo zdania Senatu o ile ma 2/3 wszystkich głosów (a 2/3 na taką ustawę PO może nie dostać).
7) Jeżeli ustawa przetrwa to wszystko ląduje na biurku prezydenta, który może zasięgnąć opinii Trybunału Konstytucyjnego (jeżeli ustawa zostanie uznana za niekonstytucyjną, koniec gry) lub użyć "weta prezydenckiego" czyli jeszcze raz zepchnąć projekt do prac w Sejmie.
8) Ewentualnie, jeżeli rząd przeforsuje ustawę, która jest wątpliwa z punktu widzenia obowiązującego prawa, opozycja może zaskarżyć ją do Trybunału Konstytucyjnego.
9) Ustawa musi powstać w ostatecznym kształcie w ciągu tych 4 lat (co nie powinno być trudne) a potem utrzymać się pod rządami kolejnej ekipy (co może być trudniejsze)

Podsumowując - przedstawiciel rządu coś powiedział, ale jeszcze raczej nie wynika z tego aż tyle, żeby się cieszyć czy martwić. Przed tym pomysłem bardzo długa droga.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-12 02:59
to i tak nieuniknione. za 4 czy 7 lat.
po prostu za dużo idzie na renty - a skośnookie made ich china pracują za pół darmo.
tej konkurencji Polska najzwyczajniej nie wytrzyma.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-01-12 11:11
Z Chinami, które łączą komunizm ideologiczny z agresywnym kapitalizmem gospodarczym nie wygra żadne państwo opiekuńcze, nie tylko Polska. Z tego co napisałeś musiałoby zatem wynikać, że nie tylko Polska ale też np. Wielka Brytania czy Szwecja będą się musiały zmienić, a w to (w sensie wyścigu z Chinami) jakoś jednak wątpię.

Zwracam uwagę, że na inne rzeczy w budżecie TEŻ dużo idzie - taki urok państwa opiekuńczego. Prorokujesz zatem także np. koniec państwowej służby zdrowia? Przy tym odchudzanie budżetu oznacza śmierć polityczną dla ugrupowania, które postanowi to zrobić, więc mam wątpliwości, czy rządzący będą się tak naprawdę pchać, żeby zmieniać aktualny stan.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-01-12 11:26 Zmieniony 2008-01-12 11:40
Marcel. Przyjdzie dzień gdy zabraknie Ci osoby która ci obiadki gotuje, pierze zamiata  plecki myje i może komputer czyści...
i wtedy nawet teraz zarobiona kasa Ci nie pomoże , chwilowo ją masz , ale przy takich rządach w kraju i ciebie niedługo przerobią...

          TWÓJ CYTAT 'Codziennie od godz. 10 do 24.00 (lub do 3 rano jeśli mam dużo zleceń) zasuwam jak mały robocik."

a skąd tyle zdrowia przecie wypowiadałeś się jak to jesteś ciężko chory, bezsilny,...
i tu pada przeogromne kłamstwo.
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2008-01-12 13:47
Nasz Marcel pracuje/pracował tylko i wyłącznie na czarno, nigdy nie zarabiał 3.000zł. Ha ha ha. Pewnie takie ma marzenia.... Cóż, marzyć każdy ma prawo.  Marcelu Marcelu, ciekawe kiedy odwiedzisz nas tutaj, bo z pewnoscią swoje trzy grosze MUSISZ powiedzięc. Inaczej nie byłbyś sobą, prawda?
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-12 14:46
No i widzicie zdrowe lenie, jak zazdrościcie.

Owszem choroba mi bardzoooo doskwiera w codziennym życiu. No fakt, jak nie będzie kto się mną zająć
to i ta kasa mi nie pomoże. Ale póki trzeba iść dalej.

A praca przy kompie sprawia mi przyjemność. Nigdy przecież nie pisałem, że pracuję z kilofem na ulicy. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LUDZIE czy wy jesteś aż takimi analfabetami, że nie rozumiecie co czytacie ???????????????????????

Z resztą zamieściłem ogłoszenie o możliwości podjęcia telepracy. Wystarczy przysłać na mój e-mail
linki do swojego portfolio i CV po angielsku.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-12 15:46
To ja ci powiem co powiedział Pan Piechota (ten poseł na wózku z ramienia PO).

Kiedy w 1999 roku wprowadzano Kasy Chorych, ktoś powiedział, że przy takim rozwiązaniu
nie starczy pieniędzy dla wszystkich, a szczególnie dla tych naprawdę chorych
(wysokospecjalistyczne procedury medyczne - czyli duża kasa na jedną osobę).

Pan Piechota powiedział, że trudno, pewne ofiary trzeba ponieść - są na to stenogramy.

A później czytam, choćby na łamach tego portalu, ŻE NASZ DOSTAŁ SIĘ DO SEJMU !!!! HURA HURA

NASZ, czyli kogo????????
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-01-12 16:58
Mam z tego wnioskować (bo przecież nie odpowiedziałeś na moje pytanie co Ty uważasz tylko zacytowałeś Piechotę), że popierasz raczej pomysł by większość nie miała darmowej opieki zdrowotnej a jednak płaciła na tych, którzy są ciężko chorzy. Przy okazji powstaje pytanie dla których ciężko chorych należałoby być łaskawym. Czytałam jak wyrażasz się o ludziach którzy ulegli wypadkowi z własnej winy i wnioskuję (mogę się mylić), że w takim razie darmowa opieka zdrowotna według twojego projektu miałaby np. nie dotyczyć palaczy, alkoholików, ludzi którzy nie dbają o własne zdrowie i wbrew zaleceniom lekarza "stresują się" czy nie przestrzegają diety.
Dobrze myślę?

PS. p. Piechota jest posłem tych, którzy się do łączności z nim poczuwają. Nie ma żadnego obowiązku, żeby każdy użytkownik tego portalu uważał go za swojego reprezentanta. Najwyraźniej ten kto pisał "nasz" stwierdzał tym samym "mój i ludzi o podobnych poglądach do moich".
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-12 18:00
No to nie masz pojęcia o życiu. Jak chcesz mieć lepiej to skocz na główkę, złam kręgosłup
a kasa od razu się znajdzie.

A dlaczego mam płacić na kretynów, którzy chcąc sie popisać przed kolegami i koleżankami, łamią sobie kręgosłup.
Dlaczego mam płacić na alkoholików i palaczy?

Powinno się służbę zdrowia zreformować, aby tacy degeneraci jak wymieniłem nie mieli dostępu do niej.
Dlaczego człowiek chory na raka, musi skomleć o pieniądze? Tyle tylko, że pieniądze są, ale nie dla niego,
bo w pierwszej kolejności idą na tych debili po skokach.
Czy ty wiesz ile kosztuje półroczny pobyt takiego fajfusa na oddziale intensywnej opieki.
Za rok takiego pobytu można kupić nowiutkie mieszkanie od developera.

Rozumiem, że popierasz Piechotę i jego wypowiedź. To masz odpowiedź na swoje pytanie.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-01-12 18:21 Zmieniony 2008-01-12 18:24
Ajaj, panie Marcelu. Trochę swobody w dyskusji by się chyba przydało. Nie trzeba od razu jak ktoś o coś pyta proponować mu skakania na główkę. Można, ale po co?

Ad meritum - istotnie, możesz wyjść z założenia "dlaczego mam płacić za...". Pamiętać jedynie wypada, że to pytanie funkcjonuje w OBIE strony Palacz może odpowiedzieć "a dlaczego JA miałbym płacić za jakąś kalekę" dokładnie tak samo jak Ty możesz powiedzieć "dlaczego mam płacić za degenerata". Podobnie może powiedzieć np. rodzic, którego dziecko z głupoty skoczyło na główkę - "dlaczego mam płacić na cudze dzieci, skoro wy na moje nie zamierzacie". Na dodatek powstaje problem tego, czy winien swojej chorobie jest np. człowiek, który całe życie pracował w pełnym dymu tytoniowego barze (mógł szukać pracy gdzieś indziej) czy ktoś kto za bardzo lubił boczek (tłuste mięsko jest niezdrowe). Mało tego, niepełnoletni w świetle prawa nie są w całości odpowiedzialni za swoje czyny - jeżeli dwunastoletni dzieciak skoczy na główkę i rozchrzani sobie kręgosłup to można go od biedy nazwać durniem, ale karać? Pojawią się też pewnie takie sytuacje,  ktoś został wepchnięty a nie skoczył, ale musiałby to udowodnić przed sądem. Innymi słowy, kryterium "odpowiedzialności za własną chorobę" wbrew pozorom nie jest takie proste do wprowadzenia w prawie.
Szerszy problem polega na tym, że w państwie demokratycznym zakres opieki jest tak naprawdę umową społeczną. Innymi słowy, równie dobrze ludzie mogą się zbuntować i powiedzieć: "to skoro tak, to żądamy prawa do prywatnych ubezpieczeń i braku składek obowiązkowych, a ci co nie mają kasy niech sobie radzą sami" - wtedy może się okazać, że dziecko zostanie wylane z kąpielą.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-01-14 13:20 Zmieniony 2008-01-14 13:29
książkowe regułki...

tak samo mówiono w 1998, 1999, ----a skojarz dlaczego te daty...

tak samo mówiono w 2004, ----- a skojarz te daty ...
wspomiana załatwienia droga zależy dla czego i kogo jest  i ma być długa , dlatego różne sprawy -różny czas załatwienia,
a najłatwiej jeszcze stale debatować i tyle lat tracić  np: o aborcji ( za tyle czasu i lat dostawali pieniądze jako wypłata i dobrze im z tym bo gadać jest stale o czym , i nikomu nie zależy na tej sprawie , więc i wlecze się długo
a inne trafiają na plan pierwszy....

a i..
miało być tak że po wstąpieniu do unii będziemy mogli oczywiście po załatwieniu formalności być leczeni w tych krajach , w ramach posiadanego przez nas ubezpieczenia zdrowotnego,
a tak nie jest , wiele osób teraz składa wnioski i skargi  za odmowę leczenia zwłaszcza specjalistycznego, wyjechał z kraju lekarz  słynny może nawet najlepszy specjalista i co dalej,
albo przedtem namawiano ---młodzież zwłaszcza do spróbowania życia w Europie, a teraz gdy zabrakło siły  roboczej i tych co będą pracować opłacać składki ,czyli zasilanie ZUS , na poczet przyszłości ,
a więc brak wpływających składek z ..zatrudnienia zdrowej najsilniejszej grupy wiekowej do pracy, udoskonalanie bezrobocia , niechęć do zatrudnienia z ubezpieczeniem  przez pracodawców z powodu wysokich kwot odprowadzanych za pracownika, rzadko podpisywane umowy o prace na korzyść umowy zlecenia lub o dzieło....i takie inne dotyczące zwykłych zdrowych obywateli ,
kiedyś tu właśnie było dużo z wpływów do zus,

ale właśnie jak inny czytelnik dostrzegł , też dobrze spostrzegł , czepiają sie wszyscy słabych bo nie mamy siły kamieniami  płytkami chodnikowymi rzucać pod sejmem,
a tych dość silnych się boją , więc co nieco dla nich zrobią pozytywnego,

tak jest też z pielęgniarkami , przez wiele lat oszukiwane bo chodziło o 200zł podwyżki,
a ja wam powiem tak,madraliński jest lekarz, ale wielu wkuć się do żyły to średnio umie, bo np transfuzja krwi to od A do Z powinien przeprowadzić lekarz, ale oni potrafią tak ,że oni stoją lub ,powiedzą pani( pielęgniarka)niech robi pani ma lepszą wprawę,...???.... a co więcej zdarza się że pisząc zlecenie w karcie chorego mylą sie i to właśnie pielęgniarka musi się znać czy owe zlecenie kontynuować lub odstawić lub pomylone dawki....coś o tym wiem..
lekarz zleca ale one pielęgniarki muszą to wiedzieć i umieć też , i obsłużyć specjalistyczne maszyny też, więc o co chodzi dlaczego są tak mało doceniane...

i tak dość skorzystano na chorych, wielu z nas poparło wstąpienie do unii, bo tak strasznie nam obiecywano zmiany korzystne zmiany,
na łamach integracji też namawiano, tylko po co, żeby , żeby teraz łatwiej było zdychać, dzisiejsze wiadomości to też niekorzystne zmiany w lecznictwie  ???

a swoja droga to jakoś mało wywalczył dobrego dla niepełnosprawnych  pan Pawłowski, człowiek redaktor tego pisma ,
zapomniał że wielu niepełnosprawnych to ludzie biedniejsi , nawet od niego samego, lub mieszkający na wsi,
gdzie za płotem piaszczysta droga i tak nawet do nikąd nie dojdzie ,
że sklep daleko z chlebem,
a do wiejskiego ośrodka zdrowia gdzie siedzi czasem najgłupszy lekarz, niemający szans w dobrym szpitalu,
że nawet do jakiejkolwiek pracy leżący w łóżku w brudnawej pościeli pacjent-chory nie nadaję się ,
że tam ludzie biedniej żyją ,
a w rodzinie czasem nie jedno a kilka dzieci , a w tym chore też,
a może koniem wozem do lekarza ???
bo nie wszyscy mają samochód,
i oni często nie piszą nawet tutaj w forum niepełnosprawnych bo nie maja komputera?? gazety w formie pisemnej też nie kupią, był czas że ja swoje wszystkie zbierałam i kazałam przekazać na wieś aby nawet innym potem przekazano, więc parę osób je przeczytało ...???
oni nie mają jak się o siebie upomnieć ,

a My inni powinniśmy o takich osobach pamiętać.

a może Ci  co te głupidła wypisujecie o pogorszeniu i tak już skrajnego życia chorych wybierzcie się i pomieszkajcie z tymi najsłabszymi to .... wtedy pogadamy....

Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-01-12 17:34 Zmieniony 2008-01-12 17:37
Pewnie,bo TOBIE SIĘ UDAŁO. Gdyby ci w rządzie myśleli twoimi kategoriami zgonili by nas w jedno miejsce i wstrzyknęli fabulon.Ale nie ma potrzeby,zrobią to bardziej HUMANITARNIE ,żeby ich nie oskarzono o zbrodnię.Powolutku bez lekarstw,pieniędzy na podstawowe potrzeby,kąsani przez takich jak ty - wykończymy się.
SMIEJ SIE PAJACU, śmiejcie sie panowie magnaci nad niedolą ludzką,juz bardziej humanitarnie postępował Hitler i Stalin - przynajmniej otwarcie,
nie udawali miłosiernych.
Jak nie zaczniemy wszyscy głośno na cały świat krzyczeć co sie tu dzieje,dzień   - po dniu zniszczą nas.
Nie ma pracy dla 84% niepełnosprawnych, a ile zdrowej młodzieży po studiach nie ma pracy i jedzie na saksy do najgorszych najcięższych robót,poczym bardzo często   wracają z uszczerbkiem na zdrowiu.To tak jest lepiej?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ta odpowiedż dot.wypowiadzi Marcela z 11.o1.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-12 18:06
Ja już dawno temu doszedłem do wniosku, że Stalin i Hitler byli łaskawi.
Teraz zamiast cyklonu B stosuje się pieniądz - ot taka jest różnica.

Młodzież po studiach. No sorki jak kończy się pitologię, mniemanologię, socjologię, politologię
to jedyną drogą "kariery" jest zmywak w Irlandii.

Firma, dla której pracuję zdalnie, poszukuje grafika ze znajomością Flasha CS3 i Ilustratora.
Płaca, na zlecenie lub o dzieło, średnio wychodzi 2tys PLN netto, a w dobrym miesiącu nawet ponad 4 tys PLN netto.

Są chętni, tylko kwalifikacji nie mają, bo kończyli "pożal sie Boże" takie studia jak pisałem.
Rozejrzyj sie.

Pracy jest mnóstwo, ale trzeba coś umieć. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-12 18:52
Prawda jest taka, że już od dobrych 8 lat ZUS stosuje rygorystyczny system orzekania więc tylko garstka ludzi dostaje renty. Z pewnością w latach 90 ilość osób pobierająca świadczenia była wyższa...
Wszyscy wiemy, że ZUS ma z góry narzuconą ilość osób, którym w ciągu miesiąca może przyznać świadczenie... Jeśli pod koniec miesiąca braknie miejsca dla kogoś ciężko chorego na wózku to niestety... renty nie dostanie. Dlatego ZUS od lat nie zachowuje się jak dobry tata....
Nie wiem w czym problem... z jeśli chodzi o weryfikację to przecież od dawna ZUS wzywa niektóre osoby do weryfikacji... Jesli ktoś jest na prawdę chory to przecież nie ma się czego bać
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-12 19:00
No, ja cały czas o tym piszę, że jak ktoś jest chory, ale naprawdę chory, nie ma ma powodu do strachu.
No właśnie, ja też nie wiem w czym problem.... tzn. wiem.

Po prostu ci co mają rentki wiedzą, że im je zabiorą, bo nie powinni ich mieć.
Tylko, że to forum nikomu nie pomoże. Nie należy ci się renta, to ci ją zabiorą - proste i klarowne.

I tak powinno być.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-12 19:25
Skoro emerytowani wcześnie młodzi górnicy mogą legalnie pracować to renciści tez mogą dorobic do głodowych rent. Jestem za tym.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-12 19:38
A jestem PRZECIW.

Ja bym za żadne pieniądze nie zjechał na dół, tak jak górnik.

poza tym renta to świadczenie ubezpieczeniowe, którego zadaniem jest
zapewnić środki do życia na minimalnym poziomie.

RENTA TO ZASIŁEK SOCJALNY.

Ile płaci się składki emerytalnej a ile rentowej.

OK. górnicy mogą mieć, bo to chyba najcięższa praca fizyczna jaka może być.

A rolnicy. Nie płacą podatków dochodowych, składkę zdrowotną płaci za nich budżet,
dotacje z UE mają.

Jak to możliwe, że do prawie 10 mln ubezpieczonych w ZUS państwo dopłaca 25-30 mld PLN,
podczas gdy na ok 1,3 tys rolników idzie 15 mld PLN (w tym jest już składka zrowotna)?

Ja tak sobie kiedyś z grubsza policzyłem ile można by zaoszczędzić, jakby się zrobiło full wypad weryfikację
całego budżetu, funduszy itd. Kwota powala na kolana. Mnie wyszło, że jakieś 70-90 mld PLN można w ciągu jednego roku zaosczędzić. Tak ogromne pieniądze przeznaczyc na aktywizację bezrobotnych, podnieść poziom kształcenia.
A tak Polska to kraj rencistów. Ale już niedługo. W zeszłym roku po raz pierwszy fundusz rentowy zanotował nadwyżkę. Po kolejnych werfikacjach będzie jeszcze lepiej. jest powód do dumy i satysfakcji. Może dzięki temu będę placił jeszcze niższe składki na FUS. Tego życzę wszystkim.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-01-12 21:24
Jak długo żyję to Państwo zawsze do czegoś,do kogoś dopłacało,tylko jaki cudem tym elitom tak się świetnie zyje,skąd przybywa tyle pałaców.
A co do wkształłcenia,każdy ma prawo wybrac sobie kierunek studiów zgodny z zainteresowaniami,nie ma nic na siłę - bo wtedy mamy  chociażby lekarzy bez odrobiny powołania-no chyba tylko do pieniędzy.Że ty trafiłeś-ciesz się,ale nie wykręcacj nosem na innych,nie kazdy musi umieć to co ty i TY nie umiesz tego co inni,bo nie masz ku temu zdolności.Nie mają sensu takie dyskusje.Pooglądaj lepiej reportaże w telewizji,co wyczynia służba
zdrowia[lub raczej czego nie robi]dla dzieci chorych przewlekle.I to już na poczatek wystarczy.
A przy okazji- CZEMU TO NIE ZJECHAŁBYŚ NA DÓŁ?- Taki Marcelek odważny.
Nadrzędny - Autor skorpion Dodany 2008-02-14 21:21
Prawda jest bolesna to nie wina ludzi dotkniętych takim , czy innym schorzeniem , lecz wina gospodarza . Weżmy na początek gospodarstwo wiejskie ..................................
Chłop stopniowo wyzbywa się krów , świń , maszyn potrzebnych w obejściu i polu , w końcu sprzedaje łobore i stodołe .............na końcu sprzedaje ziemię i chałupę ( co ją ojcowie w darowiżnie mu przekazali przed śmiercią ) , i w tym miejscu zostaje moi drodzy gołod.............c .
Ten osobnik zasuwa z cebrzykiem ( wiaderkiem ) do obory wydoić krasulę ( prędzej sprzedaną bo wziął za nią kase ) i co na to nowy właściciel ?
Idzie ten gołod............c na pole po marchewkę , cebulę , czy po coś innego do gara i co?
Zima idzie pcha się więc z dzieckami i połowicą do dawnej jego chałupy , do stodoły , do łobory - a nowy gospodaż bronią wstępu i precz iść każą .
.
.
.
Niestety sprzedawało się kolesiom za bezcen majątek ( dorobek wielu lat i pokoleń ) , i można tu zrobić wyliczankę , ale po co ? i tak przecież wiadomo !
Niestety majątku nie zostało nie ma co więc dzielić , a gęby nienakarmione drą się głośno w wiadomych miejscach .No więc rencista czy emeryt pochylony nad własnym grobem nie pójdzie strajkować bo nie ma szans przy innych ( On nadal wierzy w obietnice że jeszcze nie teraz , że jak się polepszy ).
Część nie doczeka więc spełnienia tych obietnic , bo SPRAWIEDLIWA PANI wcześniej ich dopadnie i skosi , a o to właśnie niektórym chodzi .
...
A na marginesie !
Na zachodzie ( przynajmniej w Wielkiej Brytani ) uczeń do szkoły dostaje całą wyprawkę , od ołówka - po zeszyt i książkę .
Chory ma opiekę lekarza i nawet lekarstwa częściowo tylko odpłatne ( bo dzieci otrzymują je całkiem bezpłatnie ) .
Oczywiście że tylko ci co pracują ( są ubezpieczeni )
A emerytury , renty , inne świadczenia ,- szkoda strzępić języka
Najważniejsze ! jest określone minimum socjalne i tyle musi mieć każdy na życie .Ot taki kapitalizm !
Prawda ! Teraz się niektórzy wkurzyli .
Nadrzędny - Autor Horti Dodany 2008-02-15 20:05
No racja.

W Polsce też tak mogłoby być, są nawet pieniądze tylko, że te pieniądze są wyłudzane przez tzw. zdrowych inwalidów.
Wystarczy przejść się do obojętnie jakiego oddziału ZUS-u aby zobaczyć ile jest zdrowych inwalidów.

Pamiętam taki przypadek. Jadę w autobusie i słyszę rozmowę dwóch studentów.
Jeden drugie się pyta, co będziesz robił jak skończysz studia.
No jeszcze nie wiem, ale najpierw pójdę na rentę.

Ten drugi. Chłopie kto da ci rentę jak ty zdrowy jak byk.
A on mówi. Mama lekarz orzecznik to co, synkowi nie załatwi. Z resztą wszystko jest i tak już obcykane.

No i nie mówcie, że to może odosobniony przypadek. Jakby tak w całym kraju zrobić kontrolę,
to okazałoby się ,że co drugi rencista wyłudził świadczenie.
A teraz najlepsze. Kto za to płaci?

Odpowiedź jest prosta:Państwo, budżet itd. No dobra, ale skąd Państwo ma na to skoro nie pracuje.
Odpowiedź jest równie banalnie prosta. Wszyscy którzy pracują (legalnie) i płacą podatki itd.

A kto na tym traci. No wszyscy. Tyle miliardów złotych co roku jest wyłudzane, a tu dzieci głodują,
hospicja nie mają pieniędzy, ludzie na ulicy umierają.
Przecież pieniądze są, tylko wystarczy je dobrze skierować do właściwych osób przez dobrze zorganizowane instytucje.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-02-15 21:41 Zmieniony 2008-02-15 21:44

>>>>>Pamiętam taki przypadek. Jadę w autobusie i słyszę rozmowę dwóch studentów.jeden drugie się pyta, co będziesz robił jak skończysz studia.No jeszcze nie wiem, ale najpierw pójdę na rentę.<<<<<<<<<<<


Kodeks Karny Marcel stanowi,
Kto wie  o zamiarze dokonania czyny  prawnie zabronionego  podlega karze..
Czyli słyszałeś zmowę nie powiadomiłeś organów ścigania..
Jesteś takim samym przestępcą jak ci studenci .. a dokładniej podejrzanym o dokonanie czynu prawnie zagrożonego

A to może  Twoi kumple..??
Przyznaj si e chłopie..
A tak na marginesie .. nie tak dawno pisałeś ze zdecydowana  większość renciści lewi.. dzisiaj co drugi.. Widać jakiś postęp
Nadrzędny Autor Horti Dodany 2008-02-15 23:02
Może źle przeczytałeś, lub masz problemy z czytaniem.
Ale twoja odpowiedź jest do mojego postu.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-02-16 15:26
Witajcie!!!
Nic dodać nic ująć.poczytałam ,głową pokiwałam a że nie wszystkie posty się u mnie wyświetlają to głosu nie zabiorę.jestem jedna k po waszej stronie nie po M czy M i H.
Cieszę się że przynajmniej tu wróciliście na forum.Cieszy mnie dziś wszystko mimo bólu i niesmaku...ale słoneczko tak pięknie przygrzewa że chęć do życia i klikania bierze górę nad wszystkim.Właśnie dlatego cieszę się że nie muszę tych głupawych postów czytać!!!!!!!

słoneczno zimowe ze śniegiem pozdrowionka dla wszystkich obecnych i nieobecnych.Miłego popołudniaaaaaaaaaaaaaa
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-02-17 14:25
Aja jaja jaj kochani

Forum to łąka, co kwiatem przyciąga
Masz tu wszystko,
czego tylko chcesz.
Panie, Panowie, ktoś gra a ktoś brzdąka
Słuchasz tego,
Czego słuchać chcesz.

Ach ludzie,
To są istoty ziemi tej
Co w wielkim trudzie
Budują zawsze życie swe.

Ach ludzie,
Czy który zastanawia się?
Ile w obłudzie
I nienawiści kręci się.

Ach ludzie,
Czy mądrość kiedyś będzie w nas?
I z głową w górze, wykrzyknąć to już czas!

Aja jaja jaj kochani

Tutaj jesteśmy jak jedna rodzina
Każdy poznać tu każdego chce
Jeden coś mówi a drugi się wstrzymał
Lepiej jeden od drugiego wie.

Ach ludzie
Czy warto tak szamotać się?
Czy lepiej pisać.
Co tak naprawdę boli Cię?

Ach ludzie
Za nami nikt nie stanie tu
Nie brak mądrości
I wielu tutaj mądrych głów.

Ach ludzie
Zacznijmy wreszcie budzić się
Ci tam na górze
Pensjami bawić lubią się.

Czas murem stanąć
I jednym głosem ryknąć w krąg
,że jesteśmy ludźmi
Którzy pochodzą także stąd!
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-03-07 10:21
Zygmuncie uąłeś całe sedno :-)
Gratuluję!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-07 17:23
JW
Nadrzędny - Autor andrzej2008 Dodany 2008-04-07 01:40
Szanowni Internauci Renciści. Czytając wszystkie wypowiedzi na ten temat,zastanawiam sie kim my wogóle jesteśmy. Czy jestesmy grupą dorosłych ludzi skrzywdzonych przez los,czy też grupą szkolniaków,którzy przed bójka wytykają sobie że maja krzywe nosy,wielkie uszy,żabie oczy a możeże jesteśmy nieukami,cwaniakami,może mamy rodziców pijaków-biednych-ułomnych itd. Tak się składa że każdy człowiek różni się od drugiego wieloma cechami-nie zawsze Stwórca dał wszystkie talęty każdemu z nas.Stąd niektórzy są zdolni ponad przeciętność a inni są pozbawieni tego talętu. Niektórzy są profesorami,inrzynierami a innitylko albo aż murarzami,górnikami,sprzątaczkamiitd. Jedni z nas mają swoje własne rodziny a inni nie dostąpili tego zaszczytu by mieć dzieci,wnuki czy prawnuki.Tak jest ten świat ułożony i ani ja ani żadenjakiś p. Marcel tego nie zmienimy.Co możemy? Możemy w tym świecie zmieniac niektóre elemęty,jednak nie wszystkie.Martwi mnie to że będąc naznaczonymi przez Boga nie umiemy z szacunkiem wypowiadać się o innych. Ja też jestem za tym by nastąpiłajakaś weryfikacja rent,bo przecież czy nie denerwują Was niebieskie ptaszki,które nigdy nie skalały się pracą-stali i popijali piwko,zaczepiali ludzi wszczynali burdy uliczne a mają ręty-z jakiego tytułu? Czy nie denerwują Was ludzie którzy mimo tylu ostrzeżeń wsiadają po pijaku za kierownicę robiac krzywdę nie tylko sobie ale i wielu innym ludziom.Takich przykładów można mnożyc i jestem przekonany że znacie ich też dużo. A więc w imie czego?Moja propozycja jest taka-Państwo ogłasza że od daty takiej a takiej zmieniaja się zasady przyznawania rent-zasady te muszą być klarowne i stałe byc może nawet nieco zaostrzone i nie ulegające częstym zmianom. Muszą też funkcjonować tzw. zasiłki dla tych którzy żadnej ręty nie otrzymali mimo że się o nią starali.To nie może byc tak jak jest teraz że jak nie dostałeś ręty to się martw sam o siebie. Państwo ma obowiazek zapewnić swoim obywatelom godne życie.Mógłbym tak jeszcze długo i o przyczynach i o skutkach ale to może zostawie na inny czas. Natomiast co sie tyczy p. Marcela-ciężki przypadek acz nie beznadziejny. Panie Marcel z szacunkiem do ludzi i o ludziach bez względu na to kim są i co soba reprezętuja,bo tylko wówczas może Pan wymagać szacunku do siebie. Pozdrawiam Wszystkich tu piszacych.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-04-07 10:53
Wiosna!! Robaki staja sie aktywne po deszczu. Zygac sie chce. Rozdeptac robaka.
Nadrzędny Autor BERTO45 Dodany 2008-04-07 13:26
do ANDRZEJA2008-dobrze i super napisałeś,pozdrawiam i nie ma co słuchać tzw.'krętaczy'studentów lub innych 'oszołomów',trzeba byc uczciwym.jesli renta się należy,to trzeba ja pobierać.ale tylko uczciwie.pozdrawiam uczciwych.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Weryfikacja rent w TOKU !!!! (24993 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill