www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Pomózcie proszę,nie znam się... (3507 - wyświetleń)
- Autor emka Dodany 2008-01-15 00:22
Witam,
moja - starsza juz wiekiem Mama doznała takiego rodzaju urazu,że z dnia na dzień przestała chodzić.Chodzi mi o pomoc w wyborze takiego wózka,na którym Ona może siedziec,ale to wyłącznie ja moge byc "kierowcą",Mama ma również niesprawne ręce.Wyobrażam sobie taki pojazd,który jest lekki,przeznaczony dla opiekuna własciwie.Mama jest drobna,waży 38 kg,siedzi samodzielnie,jeszcze jest w stanie sama(tzn.z pozycji pionowej) usiąśc na wózek.Czy są dostepne takie wózki i jak sie nazywają?Bardzo dziękuje za ewentualne porady.Jeszcze jedno- jak sie zalatwia dofinansowanie(?)pieluch jednorazowych,ewentualnie zakup wózka?Jest taka mozliwość?Jeszcze raz dziekuję,pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-01-15 09:08
witam , proszę przeczytaj wiadomość , przesłałam ci informacje na prywatne
Nadrzędny - Autor emka Dodany 2008-01-15 13:25
Dzięki,Werbena,ale..nic nie mam na poczcie..może jeszcze dojdzie,dam znać,pozdrawiam Cię ciepło,m.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-01-15 13:35
jak się zalogujesz , tutaj na forum , to jest okienko       "wiadomości  "       na pasu na czerwono
to tam posłałam te informacje.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-16 13:45
Proponujemy zapoznać się z artykułami zamieszczonymi na naszym portalu, które omawiają interesujące Panią zagadnienia ( dobór wózka i dofinansowanie do jego zakupu):
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/11783
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/21375
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/11817

W kwestii zasad korzystania z refundowanego zaopatrzenia w środki pomocnicze i przedmioty ortopedyczne informujemy iż: podstawą  zaopatrzenia  jest zlecenie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego potwierdzone do refundacji w Punkcie Ewidencyjnym (potwierdzenia refundacji w Punkcie Ewidencyjnym dokonuje ubezpieczony lub osoba przez niego upoważniona z wyjątkiem przedstawiciela realizatora zaopatrzenia).
Realizacja zaopatrzenia odbywa się u świadczeniodawców (sklepy medyczne, apteki ) na terenie kraju, którzy podpisali umowy w tym zakresie z NFZ.
Wykazy i limity cenowe można znaleźć pod adresami: http://www.nfz-krakow.pl/stronadlapacjenta/ubezpieczony/ortop/srodki.htm oraz http://www.nfz-krakow.pl/stronadlapacjenta/ubezpieczony/ortop/przedmioty.htm
Nadrzędny Autor emka Dodany 2008-01-16 18:17
Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc,pozdrawiam - m.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Pomózcie proszę,nie znam się... (3507 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill