www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odpowiednik renty socjalnej w uk (4131 - wyświetleń)
- Autor Ela Dodany 2006-07-08 13:29
Witam mam gorącą prosbe bo nie moge nigdzie znalesc.Mianowicie zamierzamy z malzonka wyjechac a ja jestem osoba niepelnosprawna i mam tutaj rente socjalna, malzonka chce tam podjac prace ale chodzi o mnie czy jest tam jakis odpowiednik tego.I gdzie musze sie zglosic.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-07-10 13:05
Każdy kraj  członkowski UE ustala własne zasady i tryb orzekania o niepełnosprawności. Zatem orzeczenie o niepełnosprawnosci wydane w jednym kraju nie jest ważne w innym. Aby uzyskać status osoby niepełnosprawnej należy uzyskać orzeczenie zgodne z prawodawstwem kraju zamieszkania. Natomiast zgodnie z przepisami istnieje możliwość przekazywania należnych świadczeń do kraju zamieszkania
http://www.zus.pl/ue/erkoordwspol.htm
Jedynym dokumentem ogólnoeuropejskim jest karta parkingowa:
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/15141
Nadrzędny - Autor stanley Dodany 2006-07-11 17:15
W UK mozecie starac sie o DLA(Disability Living Allovence) i w zaleznosci od stopnia niepelnosprawnosci otrzymacie odpowiednia grupe. Sa trzy grupy. niska 16.5/tydz, srednia 49/tydz i wysoka 62/tydz oczywiscie w funtach. Do tego sa rozne dodatki np.mobility-Dla ludzi ktorzy nie moga sie sami poruszac poza domem... Trudno jest cos doradzic nie znajac szczegolow. Jest bardzo duzo w UK benefitow o ktore mozecie sie starac. Na pewno zycie osoby niepelnosprawnej w UK wyglada lepiej niz w kraju. Pozdrawiam i jezeli macie pytania to postaram sie odpowiedziec.
Nadrzędny Autor adamb4 Dodany 2006-08-24 20:11 Zmieniony 2006-08-25 06:49
Posiadam lekki stopień nepełnosprawności "R". Mam wadę wrodzona kregosłupa. Pomału myślę o wyjeździe do UK . Chcialbym tam pracować, lecz mam pewne obawy. Raz lub dwa razy w roku doznaję tzw. zwichnięcie kręgosłupa. Objawia się to tym, że ni stąd przy wstawaniu , obracaniu się na krzesle wsiada mi kręgosłup, uniemożliwiając całkowite poruszanie się przez 5 dni . Zwolnienie lekarskie eliminuje mnie na conajmniej miesiąc. Czy w takim przypadku warto myśleć o wyjeździe do pracy?
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odpowiednik renty socjalnej w uk (4131 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill