www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Pacjenci nie chcą bezpłatnych badań (16582 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-01-24 13:02 Zmieniony 2008-07-03 14:18
W 2006 r. Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczył na program profilaktyki raka szyjki macicy ponad 23 mln zł, z czego wykorzystano jedynie 12,5 mln zł; z ponad 52 mln na profilaktykę raka piersi wydano 34 mln zł. Dlaczego nie korzystamy z bezpłatnych badań?
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2008-01-24 20:31
składa sie na to wiele przyczyn że pacjęci nie chca takich albo tego typu badań po pierwsze to traktują lekarze tych pacjetow jak by to były przedmioty a nie ludzie Urolog w ciagu godziny potrafił przyjąć 40 pacjętow mogę o tym mowić bo przez to przeszedłem lekarz od badań jelita grubego to samo z tym ze jeżeli znalazl chorego delikwenta to od razu była mowa prosze przyjść do mnie do szpitala  a co za tym idzie to wiiadomo podziękowanie na ktore doktory wszelkiej maści straszmie są pazerni Na zachodzie europy czy w stanach za takie badania pacjętowi się płacii poniewaz lekarz robi sobie specjalizacje poprzez badanie tak wielkiej ilości ludzi pacjętow u nas nie ma tego a zapłate otrzymuje doktór łącznie z ewentualnym tytułem naukowym oczywiscie jesli odpowiednio wykorzysta tok tych nadań  a wiadomo że tak bedzie
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-02-04 21:11
Te przesiewowe badania ,to wielka lipa,której i ja jestem ofiarą.W tak robionych badanich zauważą może zaawansowane stadium nowotworu. Jeśli na prawdę chcą leczyć,to powinni poważnie traktować pacjentów zgłaszających się w Centrum Onkologii,a tak nie jest.Są ogromne trudności żeby dostac się do właściwego lekarza,są zapisy i nieraz trzeba czekać na wizytę kilka miesięcy.Tydzień temu zapisano mnie na kontrolne usg tarczycy na 15 maja!!! Tymczasem dwa lata temu miałam biopsję i nie udała sie ,miałam mieć powtórzone badanie , a tak to wygląda w praktyce.
Często przypomina mi się wierszyk:" I tak wśród przyjaciół /tu lekarzy/  -  psy zająca zjadły."
Nadrzędny - Autor x04 Dodany 2008-03-03 08:10
Witam
Dlaczego nie korzystamy z bezpłatnych badań?
To pytanie w ogóle, jest nie na miejscu. Nie można rzucać takiego stwierdzenia, gdyż bezpłatnych badań nie ma. Fakt, że są od czasu do czasu organizowane badania dla kobiet – nie znaczy, że są badania ogólnie bezpłatne. Sugerowanie opinii społecznej, że ludzie nie korzystają z bezpłatnych badań, jest fikcją. Snuje się poglądy na jednym przykładzie i obejmuje się stwierdzeniem ogół ludzi. To nie feir.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-03 19:25 Zmieniony 2008-03-03 19:28
Witam wszystkich!!!
Owszem chętnie by badali ale kobiece sprawy.Mnie zaś bardziej interesują badania np: gęstości kości, tarczyca, okulistyka czy ogólne badania.Na zbadanie słuchu czekałam miesiąc czasu oczywiście na skierowanie bo bez niego ani rusz......
A tych się za darmo nie doprosisz bo za drogo.Natomiast wszystkie zaproszenia do gabinetów specjalisty ginekologii wywalam do WC. Dlatego nie wyrabiają normy bo takich jak ja kobiet jest masa.

pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-03-07 21:13
Kiedys skorzystalam z bezplatnego badania gestosci kosci tzw.akcji.Jak poszlam do lekarza z wynikiem to lekarz nie chcial mi na jego podstawie lekow wypisac,tylo dal mi skierowanie na nowe badanie,trwalo ono o wiele dluzej,wynik byl zupelnie inny.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-03-07 22:14
Ja też tak miałam,tych badań z łokcia,czy stopy-tez zresztą płatne choć tańsze-lekarze leczący osteoporozę nie uznają ,śmieja się wręcz,a przecież te badania wykonuja również lekarze.
Ale ostatnio reumatolog skierowała mnie na bezpłatną prawdziwą densytometrie-niestety wynik tragiczny,czułam to już dawno,ale nie sądziłam że aż taki ubytek.A te przesiewowe badania tak reklamowane sa guzik warte,owszem jak juz coś bardzo poważnego może i wykryja,ale początkowego stadium na pewno nie zbadają,bo zbyt szybko to robią-sama jestem ofiarą takiego badania.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-08 15:06
A u mnie było z kolei odwrotnie. Wynik wyszedł zły,ale lekarz dał mi skierowanie nie na dalsze badania kości ale do ginekologa.Jak się sprzeciwiłam to miał pretensję że zabieram mu czas.Ok poszłam sobie gwiżdżąc na te badania. Po jakimś czasie dostałam skierowanie na bezpłatną densytometrię i okazało się że nie jest źle a wręcz całkiem nawet możliwe są poprawy że to tylko niecałe dwa procent ubytku i da się powstrzymać. Malwa ma racje.te wyrywkowe niby darmowe badania są do niczego.

pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-10 08:44
LUDZIE W POLSCE ZA DARMO MOZNA DOSTAC JEDYNIE W MORDE NA WIEJSKIM WESELU. PIENIADZE NA BADANIA SA Z BUDZETU  PANSTWA A BUDZET WYPRACOWUJA WSZYSCY CI KTORYM SIE TAKIE BADANIA OFERUJE ZEBY SIE PRZYPODOBAC I MIEC O CZYM PISAC. DZIWIE SIE TYLKO BO TO PRZECIERZ JUZ PO WYBORACH.
NIE DAJCIE SIE OMAMIC. DLACZEGO NIE PROPONUJA BADAN KTORE SA KOSZYOWNE I TYLKO DLA WYBRANYCH POLITYKOW LUB TYCH KTORZY MAJA KASE. MILEGO DNIA.
                                                      SZ.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-10 20:14
Dobrze Ci radzić.Spróbuj wydębić takie skierowanie....... Uffffffff ile czasem nerwów to kosztuje. Ostatnio się udało ale czasem musze z własnej kieszeni wykładać...No ale ja nie Wałęsa czy jaki poseł.....więc bez przesady.Nie mogę tyle wymagać :-))))))))))))))))

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-03-12 19:19
Ella!Może by tak do Wałęsy napisać?TYLE nam naobiecywal,sam w Polsce leczyc sie nie chce,woli w Ameryce ,to chociaż dla nas -biedaków w
Polsce by co jeszcze załatwil?Może by jaką zbiorowa petycję o pomoc napisac?Dostałam 30 zł.podwyżki renty.Lekarze przy zarobkach w C.Onkologii
średnio 3.900,- + dyżury płatne podwójnie żądają 2.500,-zł podwyżki.                                                                                                   Jasne że ja -pasozyt nie moge sie równac z lekarzem -ale porównajcie
proporcje ,i nie zawsze byłam tym pasozytem i nigdy nie wiadomo kogo choróbsko dopadnie,tyle że biedny pozostanie bez szans,bez opieki,a bogaty zawsze
chociaż jakieś wieksze możliwości - nawet na ulge w cierpieniach,jakąś rechabilitację.
A pro-pos rechabilitacji - pytałam w lutym - najbliższy termin -wrzesień,jesli dożyję,jesli będę miałaa jeszcze siły -kto wie......................
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-03-14 19:37
Malwa odpuść sobie pisanie do niego!!!
Jakiś rok temu jeszcze miałam dwa jego nr GG.Poza Niech będzie pochwalony na nic go nie było stać. A tak wogóle to o tym panu nie chcę pisać bo bo jeszcze mnie zapudłują...........Wywaliłam te nr by nie kusiło na pogaduszki...

pozdrawiam milutko
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-03-12 19:06
Szczerbaty!Co prawda to prawda.Tyle że rozszerzono zakres pewnych świadczeń - w mordę można dostać także   na miejskim osiedlu po zmroku.
Akurat to mamy jak w banku.
A  na poważnie-też tak mówimy darmo- przecież swiadczenia lecznicze,badania należą nam się z tyt.opłacanych składek - nawet z renty są potrącane dość wysokie kwoty.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-18 11:58
Niektórzy się boją diagnozy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Pacjenci nie chcą bezpłatnych badań (16582 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill