www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / uprawnienia (2681 - wyświetleń)
- Autor Beata Cedro Dodany 2008-01-26 21:27
Jestem osobą niepełnosprawną ruchowo -mam umiarkowany stopień niepełnosprawnosci.Czy mogę zostać przeniesiona na okres trzech miesięcy do pracy,gdzie okazało się,że muszę używać na codzień ciężkich fartuchów ołowianych(zabezpieczenie radiologiczne).Próbowałam protestować,ale wszyscy uważali,żebym dała sobie spokój,bo  i tak nie wygram.Pracodawca uzasadniał to,że zakład znalazł się w trudnej sytuacji kadrowej.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-01-26 22:20
Możesz zostać przeniesiona, jeśli zostaną zachowane warunki pracy, uwzględniające Twoją niepełnosprawność a lekarz medycyny pracy nie widzi przeciwskazań. Sam "tytuł" niepełnosprawności nic nie zmienia, jesteś pracownikiem całej firmy i tylko jednym z członków załogi, więc, na logikę, musisz się nieco do tego organizmu dostosowywać. No i  jeśli jest to zgodne z Twoimi kwalifikacjami i możliwościami. Ale, oczywiście, w granicach rozsądku.
Nadrzędny Autor Beata Cedro Dodany 2008-01-28 11:30
Dzięki za informacje.Sytuacja wygląda następująco: moje kwalifikacje były jak najbardziej odpowiednie do tej pracy,problem stanowiły tylko te fartuchy ołowiane.Byłam oczywiśc u lekarza zakładowego,który napisał ,że nie mogę wykonywać pracy w obciążeniu.Reakcją pracodawcy było uczynienie mnie na piśmie osobą koordynującą ,a w praktyce i tak musiałam uczestniczyć w zabiegach z użyciem tych fartuchów. W tej chwili jestem na zwolnieniu lekarskim i muszę poddać się zabiegowi wszczepienia endoprotez biodrowych.Zaznaczam ,że przez wszystkie lata mojej pracy(23 lata) absolutnie czułam sie na siłach i pracowałam z całą energią.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / uprawnienia (2681 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill