www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 2) (107797 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-03-26 09:22
Witaj Okularnico ..  Już  miałem pytać na forum co sie z Tobą stało...  
Myślę że znowu wrócisz na net..
Pozdrawiam bardzo serdecznie..
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2009-03-28 21:13
Ech, pewnie ze nie zniknełam na dobre :-) jednak nadmiar obowiazkow powoduje ze po prostu czasami nie mam ochoty siedziec przed kompem.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Krysia62 Dodany 2009-03-30 10:38
Witam Cię serdecznie. Napisałam do Ciebie maila z prośbą o wzór odwołania od decyzji komisji lekarskiej ZUS do sądu. Niestety nie odpisałaś. Napisz mi czy pisać konkretnie wyłuszczając wszystkie choroby i zaświadczenia ( tak opisałam w odwołaniu od decyzji lekarza orzecznika ) czy krótko i na temat, że mie zgadzam się z decyzją komisji ? Napisz mi na maila krysiab@wp.pl
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2009-03-31 16:28
Wzór jest dostępny na forum, nie wysyłam bo rzadko sprawdzam skrzynkę. Wystarczy w linku SZUKAJ-wpisać ODWOŁANIE ..i już wysoczą informacje:)
Nadrzędny Autor malgorzata o Dodany 2011-05-25 10:52
Witam Potrzebuję pilnie wzoru odwołania od Decyzji ZUS bardzo proszę o odzew
Nadrzędny Autor agaklekot Dodany 2009-11-24 15:51
witam nie wiem czy specjalista moze mi pomoc.
Jak na forum mam taki sam pronlem jak agula.Zus odebral tacir rente.Tata jest po wielu operacjach przezyl smierc kliniczna ma w sercu 4 by-pasy (przepraszam nie wiem jak sie pisze)Prosze o pomoc.Prosze o prszeslanie wzoru pisma na odwolanie decyzji.Na e-mail agaklekot@poczta.fm bardzo dziekuje
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-24 16:54
WKLEJAM CAŁOŚĆ - AUTORKI OKULARNICA

Autor okularnica Dodany 2008-08-04 18:44 miejscowość, dnia ……………

Wpisać swoje imię i nazwisko
Adres zamieszkania

Komisja Lekarska Zakładu
Ubezpieczeń Społecznych

za pośrednictwem
Zakładu Ubezpieczeń
Społecznych w ….
/jeżeli decyzje wydał ZUS/

Nr akt. ……………….
ODWOŁANIE

Odwołanie od decyzji ZUS Oddział w ……..z dnia ……………w sprawie odmowy przyznania
renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy

                   
UZASADNIENIE

Dnia ………….. stawiłam się na komisję lekarską, na której lekarz orzecznik ZUS orzekł …………………………….. Nie znam specjalizacji lekarza orzecznika, który orzekł taką a nie inną decyzję, dlatego też wnoszę o poinformowanie mnie o specjalizacji lekarz, ponieważ jest to podstawą do wydania takiej a nie innej decyzji przez ZUS.
Nie zgadzam się z decyzją lekarza orzecznika ZUS, który orzekł, iż jestem częściowo niezdolna do pracy, ponieważ od momentu podjęcia leczenia (a było to w szkole podstawowej), tj. w roku ……mój stan zdrowia się nie poprawił, a wręcz przeciwnie – pogorszył się.
Od roku ………… z powodu problemów onkologicznych rozpoczęłam leczenie w ……………….., które zakończyło się w ……. Od tego momentu pozostaję pod opieką Poradni Onkologicznej w ……… Dodatkowo od roku ………….. jestem pod opieką poradni rehabilitacyjnej, a od ….. poradni ortopedycznej.
W Poradni onkologicznej z powodu wykrycia nowotworów, wraz z przerzutami mam wykonywany corocznie cały szereg badań………. /wymienić jakie, pisać wszystko, nawet to, co wydaje nam się mało istotne/
W Poradni …….. z powodu ………………………
W Porani……..z powodu
/ opisać dokładnie to co ma się w papierach, bo lekarze rzadko czytają dokumentacje medyczną, a odwołanie muszą, napisać rozpoznanie oraz opisać po swojemu co dzieje obecnie – im więcej tym lepiej/.
Zgodnie z wcześniej przedstawionym dokumentami  lekarze oceniają moje wyniki leczenia i rokowania jako ……………… /np. „niejasne” i „niepomyślne”/

To, że obecnie uznano mnie za osobę częściowo niezdolną do pracy jest dla mnie śmieszne. Jak wynika z decyzji orzecznika, pod uwagę wzięto mój …………… tu wsławić co /np. wiek, charakter schorzenia i posiadane kwalifikacje/. Jest dla mnie niejasne, że nie pomyślano o tym, że obecnie poruszam się przy pomocy kul ortopedycznych, chodzę systematycznie na rehabilitację (odpłatną) – opisać co to za rehabilitacja.
Być może w niedługim czasie mój stan zdrowia spowoduje że nie będę w stanie mogła wykonywać pracy zawodowej /… dla osoby która pracuje/, ponieważ dojazdy do pracy są ………………………./np. męczące, powodują duże obciążenie kręgosłupa, środki lokomocji rzadko kursują/. Mój stan zdrowia w porównaniu do ostatniej komisji ……./np. sprzed 2 lat/ pogarsza i będzie z pewnością się pogarszał, a nie polepszał, w związku z czym decyzję ZUS uważam za niezasadną.
W związku z powyższym wnoszę o przyznanie renty z tytułu ……….. /np. całkowitej niezdolności do pracy/.

Podpisać się

W PRZYPADKU INNEJ CHOROBY OPISAĆ SWOJA CHOROBĘ..... JA TYLKO SKOPIOWAŁAM WZÓR
Nadrzędny - Autor patrycjab Dodany 2011-05-30 20:49
Moja córka ma skoliozę. Zaliczono ją do lekkiego stopnia niepełnosprawnowści. Chcę się odwołać . Proszę o wzór.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-05-31 10:02
Na decyzji  ZUS  -u jest pocznie które  stwierdza
ma Pani 14 dni od momentu  otrzymania   decyzji ZUS na złożenie  sprzeciwu  w tym samym ZUS-e  gdzie pani była u lekarza orzecznika...
Co do wzorów  sprzeciwu  jest ich sporo na naszym forum..
Nadrzędny Autor prosba Dodany 2011-06-08 19:04
Po kilkunastu  latach pobierania renty chorobowej pozbawiono mnie prawa do niej. Najpierw lekarz orzecznik, potem sie odwoływałam i znowu otrzymałam odmownie. Zamierzam wejsc na droge sadową, jak mam to uczynic...jak napisac pozew do sadu w tej sprawie..?
Proszę o o poradę na meila droga02@wp.pl

dziekuję
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-06-08 21:18 Zmieniony 2011-06-08 21:25
Masz tu wzór okularnicy na odwołanie a co do sądu również znajdziesz na tym forum. O tym podpowiedział już godunow.
A tu możesz spróbować uzyskać to o co prosisz.
https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/&sPhrase=PISMA%20%20W%20%20SPRAWIE%20%20ODWOŁANIA%20%20OD%20%20DECYZJI%20%20ZUS%20%20DO%20%20SĄDU
Nadrzędny Autor prosba Dodany 2011-06-08 23:03
Dziekuję :-)
Nadrzędny Autor Ona131721 Dodany 2011-06-10 09:15
A po co niby Patrycjab chcesz się odwoływać???
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 2) (107797 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill