www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Wyjątkowo wysokie ceny za turnusy rehabilitacyjne w 2008 r. (16062 - wyświetleń)
- Autor Viktor Dodany 2008-01-31 20:34
Zauważyliście, że ceny turnusów rehabilitacyjnych są w tym roku bardzo wysokie? Dotacje z cpr powinny być adekwatnie dużo wyższe... Skoro dla pracodawcy zatrudniającego niepełnosprawnych przekazuje się ogromne kwoty to dlaczego osobie niepełnosprawnej jednorazowo nie można przekazać wyższej kwoty na cele turnusowe? Ot taki polski absurd... Pozdrawiam gorąco
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-31 20:55
zgadzam się, że to absurd. A niby jak prawdziwy ON ma np. dojechać na miejsce. Do autobusu nie wSiądzie, do pociągu też nie ma co marzyć itd.

Co innego lewi renciści. Bawią się na cudzy koszt i jeszcze narzekają, że wyłudzone lewe rentki są małe.
TAKIE ABSURDY TO TYLKO W TYM CHORYM KRAJU.!!!!!!!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-31 22:10
Marcel nie nawijaj w nowym temacie a odpisz w "Zajączku weryfikatorze".Czekam na odpowiedź juź od wczoraj. Co do ON i dojazdu to spokojna Twoja rozczochrana.Opiekun dowiezie wszędzie tylko Ty Marcel wisisz ciagle na pyskówce przy kompie.Mógłbyś też gdzieś wyjechac na odpoczynek.To dobra rada i luzująca umysł.

Cieplutkie pozdrowionka
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-31 22:54
Nie mogę nigdzie wyjechać, bo dookoła są sami lewi renciści na lewych wyłudzonych rentach.
Muszę dbać o "zdrowie". A jak widzę tych lewusów to mi normalnie ciśnienie skacze.
Nadrzędny - Autor Viktor Dodany 2008-01-31 21:14
Gdyby chociaż ośrodki organizujące turnusy oferowały zabiegi lecznicze odpowiednie do rodzaju schorzenia kuracjusza... Skoro ceny turnusów poszły w górę to za podwyżką cen powinno tez iść podniesienie standardu ośrodka - wiele ośrodków, które "podobno nakierowane są na osoby z niepełnosprawnością ruchową" nie jest przystosowana do potrzeb ludzi niepełnosprawnych ruchowo... Obiekty i ich standard zatrzymał się w epoce PRL... Więc za co w końcu płacimy?? Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Barbara Halkiewicz Dodany 2008-02-01 13:15
Witam wszystkich forumowiczów.Mam prośbę do p.Marcela.Proszę już nie ubliżać ludziom niepełnosprawnym.Już mam serdecznie dosyć czytać tego ciągłego obrażania  ludzi przez pana.Wiem,wiem zaraz pan odpisze,że oto znowu odezwał się "lewy"ON.I tu pana zaskoczę.Jestem chora na stwardnienie rozsiane .Wie pan z "czym to się je"?Więc proszę już skończyć.I tak się zastanawiam,skąd u pana tyle złości i wręcz nienawiści do osób niepełnosprawnych?Niestety,przecież sam pan jest taką osobą,ma pan paskudną chorobę,nie wychodzi pan ponoć z domu a wszystko wie najlepiej(że wszystkie osoby ON to "lewizny").Owszem i tacy są wśród nas(znam takich osobiście) ale proszę nie ubliżać tym prawdziwym.Ja w każdym bądź razie sobie wypraszam.
Pozdrawiam i nie życzę choroby.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-01 18:26
A ja to niby kim jestem - prawdziwym ON.
Ja już tez ma dość tych lewych rencistów na lewych wyłudzonych rentach, którzy okradają innych, bawią się na cudzy koszt po
sanatoriach i fałszują obraz ON.

Wiem co to jest stwardnienie rozsiane i jego konsekwencje.
Jeśli już to "wyjeżdżam" z domu, rzadko bo w domu pracuje i nie mam czasu na zabawy.

KIEDYŚ, póki chodziłem i byłem niezależny moje życie wyglądało inaczej. Ale to się zmieniło.
Pewnie Barbaro jeszcze chodzisz i nie musisz prosić o najprostsze rzeczy.
Ale jak nie będziesz mogła ruszyć ręką i nogą i zobaczysz, że zdrowi "ON" na lewych rentach mogą liczyć na pomoc
a ciebie wszyscy będą olewać TO SZYBCIUTKO ZMIENISZ ZDANIE - podobnie jak jak.
Nadrzędny - Autor Barbara Halkiewicz Dodany 2008-02-01 21:08
Nie twierdzę, że nie jest pan prawdziwym ON lecz,że takim pan też(niestety)jest.
Panie Marcelu,nie wiedziałam,że jest pan jasnowidzem.A skąd ta pewność,że jeszcze chodzę i nie potrzebuję pomocy innej osoby?
Rewelacja,jasnowidz.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i nie życzę choroby.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-01 21:18
Napisałem "pewnie" - ale to nie znaczy na pewno, prawda.
Nadrzędny - Autor zento Dodany 2008-02-01 22:29
Marcel
Twoj glowny problem polega na tym ze myslisz ze jakby tych "lewusow ON" wyeliminowac to bedzie wiecej kasy dla tych  "prawdziwych ' ON
Otoz...BŁĄD
Gdyby bylo 50% mniej rencistow to byloby tez 50 % mniej kasy na nich .
O nas nikt nigdy sie nie upomni a ze z kilofami nie pojedzemy pod Sejm to jest jak jest...
Celnicy podwyzka o 500,Gornicy o 600 a my dostaniemy po ok 25 zl...
I nic tu nie zmieni to, ze poobrazasz troche ludzi na tym forum.
NIC
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-01 23:08
A nie ważne czy prawdziwi ON dostana więcej kasy czy nie.

Dla mnie to nie jest istotne.

Ja tylko chcę aby tych lewusów pozbyć się i pozabierać im to co
1. nie jest ich
2. nigdy ich nie było
3. aby oddali z odsetkami to co ukradli i wyłudzili.

A zaoszczędzona kasa powinna pójść na obniżkę podatków.
Nadrzędny - Autor Barbara Halkiewicz Dodany 2008-02-02 10:55
Panie Marcelu, w tym całym zamieszaniu chodzi o to,aby pan już przestał głosić te swoje opinie,które zresztą  już nam się znudziły.
Czy to tak ciężko zrozumieć,że powtarza się pan, jak za przeproszeniem, "zdarta płyta".Nam,osobom niepełnosprawnym, znudziło się już czytać te pańskie rewelacje,powtarzane na każdym kroku niezależnie od podjętego tematu tu na forum.
Czy pan nie potrafi inaczej dyskutować?Jak to byłoby wtedy przyjemnie,aż miło pomyśleć o prowadzeniu takich konwersacji.A i atmosfera na forum byłaby milsza.Proszę to przemyśleć i wyciągnąć konstruktywne wnioski.
Pozdrawiam wszystkich i nie życzę choroby.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-02 15:02
O co chodzi, piszę wierszyki, kawały, piosenki więc to miłe jest, prawda.
Nikt nie musi czytać tego co piszę, kolejna prawda.
Nikt nikogo nie zmusza do komentowania mojej twórczości z najwyższej, oczywiście, półki - prawda.

Piszę bo lubię no i jest o czym. Ta szarańcza lewych rencistów na lewych wyłudzonych rentkach to jakiś horror, mój osobisty koszmar.
Więc jak można o tym nie pisać?
Nadrzędny - Autor Barbara Halkiewicz Dodany 2008-02-02 17:09
Po pierwsze:czy pan umie czytać ze zrozumieniem?
Po drugie:mam wrażenie,że jest pan snobem,nieprawdaż?
Pozdrawiam i nie życzę choroby.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-02 20:19
nie nie umiem czytać ze zrozumieniem, przecież ten kto pisze rymowane wierszyki itd. musi być analfabetą, nie?
jestem snobem, jestem zawistny, niemiły, nie używam wulgaryzmów - in one word, full service.
nie musi mi Pani (nie)życzyć choroby, już takową posiadam.

A co tak szanowną Panią denerwuje? Przecież swoje uwagi kieruję wyłącznie do lewych rencistów na lewych wyłudzonych rentkach.
Chyba droga Pani nie jest ....
Nadrzędny - Autor Barbara Halkiewicz Dodany 2008-02-03 00:19
Witam wszystkich
Jednak nie umie pan czytać ze zrozumieniem.Ja nigdy i nikomu nie życzyłam choroby a tym bardziej panu,osobie tak samo jak ja chorej.
Mnie denerwują pańskie wypowiedzi na forum,bo tak jak już pisałam powtarza się pan jak za przeproszeniem "zdarta płyta".
A czy pańskie rymowane wierszyki  są miarą pańskiej erudycji i polotu,to śmiem wątpić.
Skończ Waść,wstydu oszczędź.
Pozdrawiam i nie życzę choroby.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-03 01:15
No niestety to łąskawa Pani nie umie czytać ze zrozumieniem bardziej złożonych zdań.
Ale to pewnie wina Giertycha i jego abolicji maturalnej. Trudno, z tym już nic nie da się zrobić.

Drogą Panią denerwują moje posty, a mnie denerwują lewi renciści na wyłudzonych lewych rentkach.

Wniosek .... no, każdego coś denerwuje. Takie jest życie. To nie utopia tylko szara rzeczywistość.

Mój poziom erudycji, elokwencji i polotu to podobno 3 klasa podstawówki. Tylko jeszcze nikomu nie udało się go osiągnąć, poza
Ellą, której twórczość przypadła mi do gustu. Czyli jednak da się, ale trzeba chcieć a nie narzekać, prawda!
Nadrzędny Autor Barbara Halkiewicz Dodany 2008-02-03 10:23
Witam wszystkich serdecznie.
Panie Marcelu proszę mi nie "wyjeżdżać" z Giertychową maturą,bo to nie jest argument.Choruję już ponad 19 lat więc sam pan widzi,że ja maturę zdawałam już wiele lat temu,kiedy wymagania wobec maturzystów były o wiele większe niż teraz.
A wracając do meritum:jeżeli  tak pana denerwują lewi renciści,to po pierwsze sam pan z tym porządku nie zrobi,a po drugie trzeba najpierw udowodnić winę a potem ukarać.Bo tak jak pan walczy,to do niczego to nie doprowadzi a tylko do nieporozumień w takich między innymi miejscach jak to forum,które nie powinno być miejscem do prawienia sobie złośliwości.
Pozdrawiam wszystkich i nie życzę choroby.
Nadrzędny - Autor Viktor Dodany 2008-02-02 22:47
Marcel.... Ty powinieneś zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego.... Twoja obecność tutaj jest niepotrzebna... ponieważ Twoje wypowiedzi są nie na temat!!!!
Spadaj!
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-02-02 23:42
Oj Czesio-Viktor
Wznieś się na mój poziom erudycji, elokwencji i polotu.

Sam się badaj.

A twój post do mnie to niby na temat?
Nadrzędny - Autor Viktor Dodany 2008-02-03 11:15
Jesteś typowym konowałem... Nie rozróżniasz dobra od zła... typowe komunistyczne napiętnowanie.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-02-03 12:08

>>>>>>>>>>>>> Mój poziom erudycji, elokwencji i polotu to podobno 3 klasa podstawówki. Tylko jeszcze nikomu nie udało się go osiągnąć, poza<<<<<<<<<<<<<


Pytam administracji forum po raz kolejny kiedy koniec takich obraźliwych wpisów pod adresem innych użytkowników   na tym forum..??
 
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-04 17:50
No a kto mnie nazwał konowałem?

Ja nikogo tak nie nazywam.
Pytam się

KIEDY W KOŃCU CI UŻYTKOWNICY NIE BĘDĄ OBRAŻAĆ INNYCH.

Niech wzniosą się na mój poziom erudycji, elokwencji i polotu i zamienią język menela spod budka z piwem
na czystą i piękną polszczyznę.
Nadrzędny Autor christina Dodany 2008-03-02 12:06
A taki piękny temat był na początku..."Wysokie ceny..." Świetnie się bawicie ziomale..a ja razem z Wami...Pozdrówka:)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-03-02 15:43
Witam
Szanowny Panie Wiktorze. Jak Pan zauważył, to absurd, ale nie pierwszy w tym kraju, każde działania, jakie prowadzi się w zakresie niepełnosprawności, są chybione. Gołym okiem widać, że bardziej naszemu Państwu, chodzi o oszczędności kosztem ON, niż o ich dobro.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor hala63 Dodany 2008-03-29 14:47
Panie Zygmucie.To prawda,gdyby komuś zależało na dobru osób niepełn. to wiele rzeczy byłoby rozwiązanych inaczej.Trzeba zacząć od zróżnicowania zasiłków pielęgnacyjnych w zależności od stopnia niepełn.Bo dlaczego osoby samodzielne mają tyle samo co osoby wymagające ciągłej opieki? Wiadomo,że taką osobą musi się ktoś zając i jest to przeważnie matka.Więc dochody rodziny spadają .Jak byśmy chcieli wyjechać na turnus,gdzie kilka razy byliśmy (ale nie mam o nich najlepszego zdania)to koszt jest dużo wyższy niż samodzielnej osoby,gdyż musi z nim jechać opiekun ,więc koszt trzeba liczyć razy dwa. A turnusy mimo dopłaty PFRON niestety w porównaniu z naszymi śmiesznymi "świadczeniami" a raczej jałomużn są niebotycznie drogie. Dla osób ze znaczną niepeł.przy takich zasiłkach powinny być bezpłatne.A do tego są za krótkie,żeby był jakikolwiek skutek.Często też ośrodki za te wielkie pieniądze  niewiele oferują dla niepełn.Moim zdanie lepiej żeby te doplaty przeznaczyć do sanatoriów.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-03-29 17:29
Rehabilitacja, jak i inne aspekty życia ON, zaczynają być, coraz bardziej enigmatyczne. Fakt wysokości rent, fakt dostępu do specjalistów, leczenia, pomocy ortopedycznych, fakt trudności uzyskania skierowania, jak i dostania się na oddziały rehabilitacji, jak i wiele innych aspektów, to dzisiaj zaczyna graniczyć z cudem. Upokorzenie, jakim są rażone osoby niepełnosprawne, zaczyna stawać się rzeczą normalną w kraju absurdu i głupoty. Ignorancja jak i zakłamywanie wielu faktów, to dzisiaj codzienność. Jak więc można mówić o sprawiedliwości, gdy sama jej definicja w naszym kraju, jest bardzo dyskusyjna.
Rehabilitacja, jest tworem typowo dla osób niepełnosprawnych jak i chorych, wiec dziwi mnie stawianie, coraz to nowych barier dla w/w, przez organy naliczające koszty. Wynika z tego, że pobyt na turnusach wygrywa majętność a nie schorzenia i niepełnosprawność. To przerażające zjawisko, które co i rusz się nasila.
Wydaje mi się, że służba zdrowia, zatraciła już dawno humanitarny cel tych tworów, jakim są turnusy rehabilitacyjne, rehabilitacja na oddziałach itd. Wymagając od całej grupy chorych i niepełnosprawnych, uniesienia coraz to wyższych kosztów, jest samym w sobie absurdem, gdyż nawet, sfera jakości leczenia i rehabilitacji, pozostawia wiele do życzenia.
Stosunek wielu lekarzy ( nie wszystkich ), jak i obsługi pielęgniarskiej ( nie generalizując ), to skandal, dla moralności i godności ludzkiej.  Do póki ten fakt się nie zmieni, nie ma co marzyć o właściwym leczeniu i rehabilitacji. I nie potrzeba tu wielkiej demagogii.
Fakt faktem, że dojdzie do absurdalnego leczenia tylko tam, gdzie są środki na tę usługę. Tyle, że zastanawia mnie, czy leczenie, jest usługą, a raczej, czy powinno być usługą? Bo jeśli sprowadzić sam fakt leczenia do usługi, to i fakt wysokości rent, jak i dodatków pielęgnacyjnych, należało by sprowadzić do realnych wysokości, zaspakajających, trud uniesienia takowych.
Podwyższanie opłat, jak i składek zdrowotnych nic nie da, gdyż, to tylko najprostsza droga do zubożenia całkowitego większości populacji chorych i niepełnosprawnych.
Panowie posłowie, mniej ustaw bez pokrycia a więcej rozsądku i realizmu, przydało by się w waszych działaniach, inaczej, Polska utonie w oceania głupoty i bezprawia.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor martas Dodany 2008-03-29 23:49
Nie dziwię aię osobom zdrowym , którzy decydują  o nas niepełnosprawnych. Pojęcia zielonego nie mają jak się nam żyje. A co robią niepełnosprawni posłowie wokól których było tyle szumu że dostały się do parlamentu?Dopłata do turnusu to co najmniej cała renta ( ja mam socjalną więc nawet wiecej). i co trzeba być na trzymaniu w 100% rodziny żeby raz do roku wyjechac. A tyle się mówi o samodzielności osób niepełnosprawnych, za co? To jest możliwe tylko w stolicy a gdzie reszta?
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2008-03-30 06:59
Sadzę, że posłowie ci, nic nie zdziałają, bo jest ich zbyt mało. Proszę sobie tylko porównać, na cała populację posłów i senatorów, ilu jest niepełnosprawnych. Z ilu regionów i już wniosek sam się nasuwa. Co do zdrowych i ich niewiedzy. Tak, może kiedyś, można było tak powiedzieć, bo to i niepełnosprawność jako pojęcie, nie istniała w szerszych kręgach opinii publicznej, no i była napiętnowana żenadą, ze strony rządzących. Bardziej opłacało się nie widzieć, niż pomagać. Lecz dzisiaj. Świadomość na ten temat, jest o wiele większa, jak i podejście do tematu opinii społecznej, diametralnie się zmieniło. Tyle że, świadomość i podejście w naszym kraju, zostało zamknięte w okowach, prawa pisanego i teorii. Brak jest odniesienia w praktyce. Nie ma działań, które powinny iść w parze z informacją.
Leczenie, moim zdaniem, jest potrzebne jak powietrze, gdyż, tylko w ten sposób, można i zmniejszyć, koszty utrzymania ludzi chorych i cierpiących, jak i priorytetem winno być, wprowadzenie jak największej liczby niepełnosprawnych w sferę ludzi, nie odstawionych na boczny tor. Tor, który zarasta chaszczami i z poziomu społeczeństwa staje się ukrytym skansenem.
Ale do leczenia zalicza się tez rehabilitacja, która jest następnym i nierozerwalnym etapem leczenia. Jeśli jednak, rząd, nadal, będzie pędził w kierunku mnożenia kosztów i zwielokrotniania sum egzekwowanych od społeczeństwa, tym bardziej staje się bezsensem cała sfera leczenia. Bo po co ono komu, jak nie ma kontynuacji w przejściu pacjenta do optymalnego zdrowia?
Byłem w niejednym miejscu, gdzie są pacjenci i widziałem ilu z nich przybyło się leczyć a ilu przybyło odpocząć lub po prostu zaszaleć, to tez jest aspekt, prowadzący do tego, że miejsca tak mało dla faktycznie chorych a i kolejki wydłużają się w nieskończoność.
Jak na razie w naszym Państwie, rosną w niebotycznym tempie pensje rządzących w każdym resorcie i stąd braki i podwyżki cen. Łatwiej jest przerzucić odpowiedzialność na społeczeństwo, a samemu nadal kasować kwotę, która tę odpowiedzialność powinna nagrodzić.
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Wyjątkowo wysokie ceny za turnusy rehabilitacyjne w 2008 r. (16062 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill