www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Nie dostała dowodu, bo nie potrafi pozować (8592 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-02-07 12:35
Mama chorej na autyzm Agnieszki od czterech miesięcy próbuje wyrobić córce dowód osobisty w poznańskim Urzędzie Miejskim. Przeszkodą nie do przebycia jest niewłaściwe, zdaniem urzędników, zdjęcie.

Przeczytaj cały artykuł: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/22361
Nadrzędny Autor nikka55 Dodany 2008-02-11 01:57
Sądzę, że kłopoty jakich doświadczyła mama Agnieszki wynikają głównie z niekompetencji i nieżyczliwości urzędników. Wszak proces ubezwłasnowolnienia przeprowadza się właśnie po to, aby móc reprezentować i podejmować decyzje w imieniu osoby ubezwłasnowolnionej.
Jesli chodzi o fotografie, to chyba nikt poza rodzicami osoby autystycznej nie jest w stanie pojąć, że zrobienie pozowanego zdjęcia może być niemożliwe. My mieliśmy to szczęście, że nie musieliśmy korzystać z usług obcego fotografa w zakładzie fotograficznym. Nawet bez prób wiedziałam, że to sie nie uda. Zdjęcie zrobiłam sama, aparatem cyfrowym. "Cykanie" trwało kilka tygodni i było poprzedzone przestudiowaniem informacji na temat jak powinno wyglądać zdjęcie do dowodu. Na szczęście udało się, choć byłam zbliska załamania. Widać kawałek ucha i widać oczy, choć nie patrzy prosto w obiektyw.
Chyba jestem prawdziwą szczęściarą, bo trafiam na rozsądnych i życzliwych urzędników.
Nadrzędny Autor x04 Dodany 2008-02-12 21:50
Witam
A ja Jestem w szoku. Można by powiedzieć, co jeszcze może mnie zaskoczyć? Ale widzę, ze w naszym kraju wciąż absurdy się mnożą. Jak można męczyć osobę autystyczną, tylko dla tego, że nie pozuje jak osoba zdrowa? Brak słów.
Pozdrawiam matkę i jej córkę, a do urzędników tamtejszych, powiedziałbym tylko - jesteście żałośni.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-05 10:08
Popytaj prawnika.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Nie dostała dowodu, bo nie potrafi pozować (8592 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill