www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / główne bariery na stronach www (6656 - wyświetleń)
- Autor athabus1 Dodany 2006-07-16 12:54
Witam,
pracuję właśnie nad sklepe internetowym (produkty dla zwierząt). Jednym z założeń jest to, aby sklep był dostępny dla osób niewidomych i niedowidzacych. Z tego co udało mi się zgłębić temat to, wiem że istnieją specjalne programy do odczytywania stron, które różnie radzą sobie z różnymi stronami.
Prosiłbym o Waszą opinię jakie są główne bariery na stronach www, z którymi borykają się niewidomi/niedowidzący.

Od razu skorzystam z zapytania czy w ogóle jest sens robić drugą wersję strony o dużej czcionce i wysokich kontrastach - czy osoby niedowidzące korzystają z tego czy raczej również ze screenreaderów.

Jeżeli ktoś chciałby wejść na stronę i ocenić to, co jest teraz, to chętnie podam namiary ale poza forum, aby nie być posądzonym o reklamę.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-07-17 14:51
Przede wszystkim proponujemy kontakt z Polskim Związkiem Niewidomych:
http://www.pzn.org.pl/now/index.php?id=x,u0on
Informacje znaleźć można także na stronie:
http://tyflo.net/
oraz na stronie:
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/11565
Nadrzędny Autor indygo Dodany 2006-07-22 11:36
Witam! Cieszę się, że są  ludzie którym zależy na ułatwieniu osobom niewidomym i słabowidzącym poruszania się po internecie. Oczywiście jest sens wprowadzenia dużej czcionki i wysokich kontrastów, ponieważ wśród osób z uszkodzonym wzrokiem  słabowidzący stanowią przytłaczjącą większość. Ja również jestem osobą słabowidzącą i powiem szczerze, że gdy wchodzę na strone jakiejś firmy i nie mogę jej szybko i w prosty sposób odczytac to  zamykam ją i czym prędzej przechodzę dalej. Polecam wejście na stronę Fundacji Polskich Niewidomych i Słabowidzących TRAKT.  Mozna tam ustawic zmianę wyglądu strony na kontrastowy, który mi osobiście bardzo odpowiada. Poniewaz zawodowo zajmuję się oceną otoczenia i róznych publikacji pod kątem potrzeb osób słabowidzących chętnie zajrzę na stronę sklepu i podpowiem co jest dobre, a co trzeba poprawic. Mój adres internetowy: agaa81@o2.pl Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-07 09:13
Witam nie umię Ci pomóc
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / główne bariery na stronach www (6656 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill