www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / W Polsce nie przestrzega się praw pacjenta (9304 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-02-12 22:06 Zmieniony 2008-07-03 14:19
Kryzys w systemie ochrony zdrowia nie sprzyja przestrzeganiu praw pacjenta, prowadzi do ograniczenia dostępności świadczeń medycznych i ignorowania podstawowych zasad etycznych - przestrzega Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski.
Nadrzędny - Autor Martin Dodany 2008-02-13 17:16
[usunięte]
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-02-13 19:33
WYPOWIEDZIAŁA SIĘ INTELIGENCJA
Nadrzędny Autor Horti Dodany 2008-02-14 18:33
[usunięte]
Nadrzędny Autor Wolodia Dodany 2008-02-14 20:32
Witam.
Ten Pan Kochanowski to jest kolejny cwaniak dążący do likwidacji ludzi dorosłych chorych inwalidów ze społeczności. Jak wynika z jego artykułu chołubi tylko dzieci i to w temacie na fali. Smiem zauważyć że gdyby bylo inaczej mówiłby o problemie calościowym a nie tematycznie. Cóż winien jest dorosly czlowiek ze został inwalidą? Czy jemu już nic sie nie nalezy i jak jest aktualnie końcem roku akcja badań to z reguly nie obejmuje ludzi w wieku po produkcyjnym, ludzi ktorzy chcieliby sprawdzić ewentualna diagnozę z aktualnego leczenia przez innych lekarzy. a nuż sie ktoryś myli? Saper sie myli tylko raz a ja chcialbym jeszcze porzyć! A obecnie spotyka sie tyle rutyniarstwa że różnie moze być . Nie mam nic przeciw dzieciom ale takie postawy nic dobrego nie wnoszą dziś wielka nagonka przeciw deportacjii malego Jasia białorusina "chyba tylko dlatego że białorusin" Po co takie sensacje robic Jeżeli ustawa i konstytucja mowi ze opieka sie należy bez[płatna dzieciom to ta opika ma być jeżeli jest sprawa kryminalna to niech to prokurator rozpatrzy komu potrzebna jest epidemia histerii dziennikarzy popierających PO. Nie rozpatruje się spraw istotnych jedynie rozdrapuje rany które jątrzą ogół. Dotacja do 50 dzialaczy przwdopodobnie pokrzywdzonych przez komune , dzialaczy Solidarności o ktorych pewnie nikt nie słyszał a daje im sie pokaxną kwotę. A czym sie zasluzyli AKowcy że im sie pomniki- muzea robi ? wychodzi na to ze kto przy wladzy ten ma silę i pokazuje ze poprzednicy byli be bo wsadzili w ich mniemaniu kryminaliste i przestepce do wiezienai a ci nowi wypuścili go i jeszcze oczyścili. Czy tak trudno na bazie 10 przykazań stworzyć prawo ktore należy respektować i przestrzegać Mam iść na wstawienie zastawki serca a tu w bloku wyskakuje 16 letni chlopak przez okno 9 piętra i po nim czy robi się dla tych ludzi mlodych cokolwiek?Elita wybrana i rządząca aktualnie myśli tylko o ym jak sobie nabic swoja kabzę  reszta jest niewazna i dobrze opłacanymi dziennikarzami robi się złą robote niby w imieniu poszkodowanych dzieci. Takich dzieci jest jedno dwa pięć pokazanych a reszta ?czy reszcie się nie należy? czy tylko strajkujący maja krzywdę a reszta biednego spolczeństwa jej nie potrzebuje, coś tu nie gra w tym systemie kiedy bez informacji nagle premier bierze urlop czyżby go stanowisko przeroslo? Nie dorósł jednak do pelnienia roli przywódcy kraju 40 milionowego.Jak i wielu jego porzedniko. Dość na dzisiaj Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2008-02-15 10:21
Zapoznałem się z podanym artykułem. Mówiąc szczerze, jest to dużo słów o niczym. Od lat i to w każdej elicie rządzącej w tym kraju, pod płaszczykiem wspaniałych i humanitarnych nawoływań i postulatów, tak na prawdę były dwa podstawowe zamierzenia, a mianowicie: dużo mówić tak, aby nie można było z tego mało, co wywnioskować i drugie zamierzenie: dużo zgarniać dla siebie. I teraz mamy tego skutki.
Polska zawsze była krajem, że kwestionowała wiele rozwiązań, które w innych państwach dawno się sprawdziły i działają do dzisiaj. Dużo mówi się o dziurze w budżecie, inflacja znów szaleje i zaczynają się chore podwyżki wszystkiego. O co chodzi? Ja się pytam. O jaka reformę zdrowia? Jak można mówić o reformie, skoro się nie zna przyczyn choroby, jaka ją drąży. Tutaj w tym kraju najlepiej nauczono się likwidować wszystko, co tylko się da zlikwidować. A może tak wziąć się za odnalezienie przyczyny takiego stanu rzeczy. Zadłużenie szpitali nie spadło z nieba. Osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy, nadal piastują swoje stanowiska, mimo że się nie sprawdziły w resorcie. Jak można poprawić stan życia niepełnosprawnych, jak dyskutują nad tym tematem, ludzie zdrowi, lub jeśli już znajdzie się osoba niepełnosprawna w takim gremium, to zazwyczaj jest wspaniale urządzona i materialnie i finansowo. A niepełnosprawność w tym kraju tak nie wygląda, jak pokazuje się w mediach. Moim zdaniem, śmiem wątpić, czy wypowiadający się na temat niepełnosprawności, w ogóle wie o czy mówi. Czy zna pojęcie niepełnosprawności? Czy w ogóle można powiedzieć i okiełznać niepełnosprawność w jeden obraz? Myślę, że jak długo nikt nie będzie rozmawiał z osobami niepełnosprawnymi w rzeczywistym życiu a nie, wybranymi w mediach, to tak długo niepełnosprawność będzie widziana w krzywym zwierciadle. Aspektów co do naprawy w tym temacie jest tak wiele, że dziwię się że trzeba aż debat na ten temat, aby zrozumieć, że niepełnosprawna osoba to człowiek, jak: poseł, minister, czy tez prezydent.
Cały czas zachodzę do głowy, dla czego uważa się, że infrastruktura i urbanistyka wprowadzana w tym kraju jest droższa, jeśli spełnia wymagania pod względem ON? Lecz myślę mianowicie że, niekompetencja wielu na stanowiskach rządzących, od których zależy całościowy obraz, czyni droższą i narastającą finansowo dziurę. Bo gdyby każdy projekt, jakikolwiek wychodzi spod reki projektanta, uzależnić od praw ON i nie istnieje inny wymiar jak pełne uwarunkowanie takowego - dzisiaj nie było by barier.
Jak można wprowadzać koszyk refundowanych i nie refundowanych leków i zabiegów, wiedząc, że większość Polaków, żyje na granicy godności ludzkiej, jeśli nie powiedzieć, że grubo poniżej? Wszyscy wiemy, jakie są w rzeczywistości renty polaków. Jak można warunkować możliwość leczenia z ubezpieczalni bądź nie dla osób starszych, tylko dla tego, że są starsi i im już jakieś tam zabiegi są niepotrzebne, bądź zbędne? To przerażająca wizja, unicestwiania ludzi biednych, starszych i schorowanych.
Przyznam szczerze, że zaczyna mierzić mnie coraz to większe gadanie w mediach, na temat: kogoś, kto przybył z Ukrainy, Białorusi, czy tez z innego Państwa. A ja się pytam, czy my tu w Polsce, nie mamy wielkiej biedy? Mało jej wszędzie, wynikłej właśnie z niekompetencji rządzących. Lecz o dziwo, za ich niekompetencję cierpią zwykli szarzy ludzie, a ci pseudo kompetentni, dalej siedzą na swych stołkach i pobierają niebotyczne pensje. Na to są pieniądze? Ale na refundacje sprzętu dla On już nie ma. Ale umarzać ponad 700 tysięcy długu partii centrum, jednym ruchem, to pouczająca decyzja. Nie widziałem jeszcze w TV, programu, który pokazałby, zwykłych ON, których nie stać na leczenie, na rehabilitację, na sprzęt rehabilitacyjny. Dużo by mówić.
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / W Polsce nie przestrzega się praw pacjenta (9304 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill