www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Od marca wyższe renty i emerytury (12229 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-02-15 17:09
Kwota bazowa, która ma wpływ na wysokość przyznawanych przez ZUS emerytur i rent, będzie od marca wyższa o ponad 10 proc.

Przeczytaj cały artykuł: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/22492
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-02-16 22:53
ciekawe komu i ile podniosą pewnie jak zwykle najbogatszym haha
Nadrzędny Autor zento Dodany 2008-02-17 11:43
Przeciez wiadomo ze 6,5 %
Łatwo obliczyc ile dostnie ktos kto ma emerytury 3000 a ktos kto ma socjalna 447..
I gra muzyka :-(((((((((
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-21 22:53
52  zł dostajesz więcej a ceny wzrosną o 50 % , to tak jakby dali tonącemu do ratunku ostrze brzytwy zamiast pomocnej ręki... A to że bogaty będzie przez to jeszcze bogatszy to normalka.....
Nadrzędny - Autor x04 Dodany 2008-02-18 08:41
I jak ci, co mieli dużo będą mieli jeszcze więcej, a ci co mieli mało, ich świadczenia zwierza się o niewielka sumę. Tylko jak to się ma do stopnia podwyżek cen wszystkiego inflacja szaleje. To parodia. Moim zdaniem, podwyżka świadczeń z ZUS dawno powinna, różnicować wielkość procentową podwyżki od wysokości świadczenia.
Czym wyższa renta czy emerytura, tym mniejszy procent podwyżki, a czym mniejsza, tym większy procent.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-02-18 10:43
Podwyżka z ZUS (o ile mi wiadomo) nie służy "sprawiedliwości społecznej" czy czemukolwiek innemu w ten deseń i dlatego w przeciwieństwie do podatków nie działa tak, że bogatsi mają mniej. Jest związana z inflacją, czyli spadkiem siły nabywczej pieniądza (ponieważ w obrocie jest coraz więcej pieniędzy, każdy pojedynczo staje się mniej warty, np. to co rok temu można było kupić za 2zł ma teraz cenę 2,20). Dlatego podwyżka z ZUS jest matematyczna a nie społeczna - za każde takie umowne 2zł dodaje 20 groszy żeby wszyscy mogli kupić mniej więcej to samo co w zeszłym roku za przyznane im świadczenia.
Nie ma w tym żadnej parodii.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-06-21 22:58
Tak zawsze było w Polsce i tak będzie aż do czasu kiedy nas wytępią bo tylko o to chodzi naszemu kochanemu rządowi.....
Nadrzędny Autor radosna_jak_wiosna Dodany 2008-07-24 10:59
Witam Was :-)
Wlasnie sie dowiedzialam, ze po nowej reformie, nowe emerytury beda o ok. 1/4 mniejsze, od obecnych
( zreszta i tak bardzo malych).
Zastanawiam sie wiec, czy nie bedzie korzystniej przejsc juz teraz na rente, bo na wczesniejsza emeryture sie niestety nie zalapuje ( mam 53 lata ).
Nie mam kompletnie pojecia, jak sie to wszystko przedstawia kwotowo, ale jesli od stycznia 2009 emerytury maja byc nizsze od obecnych o 1/4, czy nawet o 1/3, to chyba tak jakos sie maja i obecne renty w stosunku do obecnych emerytur... , tylko nie wiem, czy jak dojede do wieku emerytalnego, to emeryture bede miala wieksza od renty, tak, jak to by obecnie bylo, czy tez przelicza ją wedlug nowych zasad, czyli praktycznie moja emerytura bylaby taka sama, jak moja renta... ?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Od marca wyższe renty i emerytury (12229 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill