www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / PFRON dofinansuje zakup samochodu (Strona 2) (144736 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor aganiock Dodany 2008-05-19 09:17
Święte słowa Basia!!! Właśnie o to mi chodzi. :o)
Nadrzędny Autor georginia Dodany 2008-06-28 15:31
Witam.Ja próbuję się dowiedzieć dlaczego nie można starać się o dofinansowanie zakupu samochodu,jeżeli ma się pod opieką starszą schorowaną  osobę.Moja mama ma 65 lat i znaczny stopień niepełnosprawności z powodu trudności w poruszaniu się.Uszkodzenie kręgosłupa.Trzeba z nią często chodzić do lekarza i wozić ją na zabiegi.Ja także mam orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.Jest mi ciężko.Gdybym miała auto na pewno byłoby łatwiej wozić mamę do lekarzy i samej funkcjonować sprawniej.Niestety nie jestem już studentką mam 44 lata więc się nie kwalifikuję.Czekam aż ktoś pomyśli także o tych starszych.
Nadrzędny - Autor Mariusz.K Dodany 2008-05-18 11:48
ehhh w zasadzie mi sie nei chcialo odpisywac juz w tym temacie bo widze ze albo mnie zle czytacie albo nierozumiecie....

torelancyjny napisal: "Zobaczyłeś kwotę, która jest astronomiczna dla nie z resztą też. Widzisz, problem w tym, że takie auta tyle kosztują. W Polsce jest to abstrakcja, bo u nas tego po prostu nie ma. W Holandii, Danii, Niemczech to standard. Tam nikt się nie dziwi. "

- nie porownuj innych krajow do polski bo to rzecz oczywista ze tam jest lepiej inaczej a my wciaz mowimy o polskim dofinansowaniu a nie europejskim, tam masz racje nie liczy sie kwota a to zeby pomoc a u nas wlasnei to w pierwszej kolejnosci stawiaja na kwote a nie na czlowieka... przeciez we wniosku jest ze trzeba podac ile sie zarabia jaki dochod z ostatnich 3 miesiecy ile osob w gospodartwie itp. w holandii czy danii tego nie ma... dlatego bezpodstawne jest wymieniania innych krajow skoro jestesmy w polsce i tu zawsze bedziemy sto lat za murzynami... ale mimo wszystko jakkolwiek jest to cos jest chyba lepiej to niz by wcale nic nie bylo. prawda ?

kolejny twoj wers: "ózek elektryczny storm3 w przeliczeniu na wartość kilograma masy jest dwukrotnie droższy niż wspomniany przez ciebie Maybach"

- nie no teraz to sie usmialem:) przeliczac na kilogramy:) heeh zeby tak wszystko porownywac w kilogramach to troche dziwnie by bylo porownywac nie uwazasz? i znow tu wchodzi watek cen polskich i niemcze itd.... znow porownanie do innych krajow.. zrozum ze nie da sie polski porownywac do innych krajow bo wszedzie jest lepiej a nie u nas he to rzecz oczywista nie z tym rzadem i nie w tym stuleciu he .
Świtaj dostal wozek ale zobacz ile musial zdzialac zeby tak bylo?

Tolerancyjny napisal:
"Gdybyś był niepełnosprawny to byś nigdy nie napisał tego co napisałeś. Wiedziałbyś, że jak to wygląda w praktyce. Samo życie.
Ja też pozostawiam resztę bez komentarza. Jeśli nie masz takiej sytuacji to się nie wypowiadaj i nie pisz mi że twój znajomy kupił samochód i jest taki a taki za mniejsze pieniądze itd. Bo wszystko zależy od stopnia niepełnosprawności. Wózkowicz wózkowiczowi nie równy. "

nigdy nie pisz w ten sposob skoro nie znasz ludzi... mam 1 grupe, niedowlad konczyn dolnych, problemu z poruszaniem sie wiec mi tu nie wyskakuj z tekstem "gdybym byl niepelnosprawny"  ok ?  powinienes tez zrozumiec ze dla wielu osob liczy sie ze w ogole moglyby miec jakis samochod zeby moc jezdzic dziwie sie ze Ty tego nie rozumiesz skoro (tak mysle ) jestes niepelnosprawny

amalian napisal:
"Też nie znam przyczyny ,dlaczego osoby ,których niepełnosprawność pozwala za dodatkowym dostosowaniem sprzętu na więcej samodzielności ,na ' wyjście ' z domu nie powinni starać się o taki sprzęt . Tlumaczenie ,bo drogi ,bo ktoś inny może nie dostać dofinansowania są co najmniej głupie :/. Co to za integracja ?"

- nigdzie nie napisalem ze nie powinni sie starac wiec nie zmieniaj prosze formy moich wypowiedzi.... a co do tlumaczenia ze za drogi to ja gdybym mogl to bym dal wam i po 1mln zl zebyscie sobie kupywali jakei chciecie ale badzmy realistami w polskim pefronie pierwszy temat to wysokosc ceny a nie czy komus potrzebny za 30tys czy za 250tys samochod. Dlatego tez powszechnie wiadomo ze szybciej dadza 6 osobom po 30 tys niz jednej 250tys. bo dla nich licza sie bardziej statystyki a nie to ze te np 30 tys to czasami starczy dla kogos tylko na wozek...

i kolejna czesc twojej wypowiedzi:
"Jestem ciekawy ,czy stwierdzenie,że osoby z upośledzeniem powinne być poza obrębami miast ,bo żle działają na turystów jest ci bliskie ,czy nie ? Pewnie im to nie przeszkadza ,można ich wyrzócić do jakiś Kozich Bobków ,bo im to nie przeszkadza nie mają takich wymogów ,a niszczą  krajobraz naszych zdrowych miast . "

- do cholery ( ze jjuz tak sie wyraze) gdzie ja cos takiego napisalem ze tak powinno byc????? nie rozumiem dlaczego mi takie cos przypisujesz skoro nic takiego nie napisalem.... szkoda ze nie trzymasz sie slow ktore pisalem a dodajesz calkiem inne nie moje. Nawet nie wiem z jakiego to tematu wzieles moze Ci sie watki pomylily, ale prosze nie wciskac w moje wypowiedzi czegos co nawet nie ma zwiazku z tematem dofinansowania pefronu.....

podsumowujac powinnismy wspolnie sie trzymac w tych temach a nie robic taki burdel, zakladac komus cos czego nie powiedzial.. uwazacie ze to sensowne i fair ?  wierze ze jestescie doroslymi lidzmi wiec skad tak dziecinne mowienie czegos za kogos?

powodzenia
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-05-18 12:23
heh nie to czlowieku:) rozmieszyles mnie... ludzie staraja sie zeby miec jakikolwiek samochod dofinansowany z pefronu zeby moc jezdzic i zeby utrzymac go a Ty wyjezdzasz z samochodem za 250 tys. PLN heheh.... szkoda ze pomyslales tylko o sobie a nie o tym ze Fundusz w miejsce refundacji tak drogiego samochodu tobie jednemu, moze refundowac 10 innym potrzebujacym osobom.

Zalosne jest to ze wiedzac ile znaczy miec samochod dla osoby ON Ty wyjechales z cena tylko dla siebie.... gdybym myslal twoim torem myslenia to hmmmm moze tak bym zglosil zeby mi refundowali Maybacha :D ;]

Pozwoliłem sobie na wklejenie Twojego meila pisanego w odpowiedzi na meila ' Tolerancyjnego ' . Byłem przekonany ,że nie jesteś zadowolony tym faktem ,że osoba z tak poważnymi koplikacjami wszystkich narządów 'zabierze ' możliwość sześciu osobom z mniejszymi dolegliwościami  . Przez co nie powinna się starać o dofinansoweanie do zakupu sprzętu .Dlatego napisałem ten e'meil . Zapytanie zaś o ' Zdrowy klimat w uzdrowisku ,to tylko chęć pokazania ,czegoś ,czego może nie zauważyłeś ,że absurdem jest dzielenie ludzi wg. twojego klucza  . Pytanie jak daleko możemy brnąć w...równe  tematy . Jak daleko . Tak sobie pozwoliłem na porównanie :-( .Może ciutenkę uprościłem ,ale tylko ciutenkę . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-18 13:40
No widzisz. Sam sobie przeczysz.

Kiedy napisałem, że samochód dostosowany do mojej niepełnosprawności to koszt 250 tys (sam samochód wart może 60 tys) to mi odpisałeś, że "gdybym myslal twoim torem myslenia to hmmmm moze tak bym zglosil zeby mi refundowali Maybacha :D ;]"

Nie zależy mi na samochodzie z lakierem metalicznym alufelgami, klimą, radiem. Dla mnie mógłby być goły w środku.

Kiedy napisałem, że gdybyś był niepełnosprawny .... Bo pisałeś tak jakbyś nie miał o niczym pojęcia. Wyskoczyłeś z jakimś Maybachem. Piszesz, że ma niedowład kończyn dolnych - ale jaki, lekki czy kompletny. Że masz problemy z poruszaniem się - ale też nie napisałeś czy to tylko problemy z poruszaniem czy jesteś zależny kompletnie od innych. Nie piszesz niczego o rękach itd itd. No sam widzisz ty masz I grupę i Taki Świtaj też ma I grupę ("niedowład" nóg to jego najmniejszy kłopot). Czy uważasz, że to nie ironia losu.

Co do przeliczania na wózków na kilogramy to miałoby to być tylko ilustrujące porównanie jak drogi jest sprzęt dla niepełnosprawnych (stąd samochód za 250 tys).
Maybach to luksus sam w sobie, a wózek to twoje wyjść z domu albo tam gnić, tak.

Najbardziej żałosne w tej całej licytacji jest to, że Fundusz ma pieniądze na takie rzeczy - nawet na samochody po 250 tys., na bardziej dostosowane wózki, tylko musi stworzyć lepsze kryteria oceny. Na razie liczy się dochód na osobę, a nie dochód/stopień uzależnienia od innych. Patrz gdy Świtaj nie miał rodziców i chciałby wynająć opiekę 24h/dobę
to były by to 2-3 osoby. Koszt ich płacy to od 6 do 9 tys. pln miesięcznie. Załóżmy, że świtaj miałby "renty" 9,5 tys pln. Co by PFRON powiedział. ALEŻ PAN BOGATY nic się Panu nie należy, bo ma Pan 20 razy tyle co inni. A w rzeczywistości miałby 500zł.
Nadrzędny - Autor katka754 Dodany 2008-07-22 11:09
Witam.
Dostałam dofinansowanie na zakup samochodu.
Piszą, że samochód mogę kupić zarówno z komisu jak i od osoby prywatnej a czy można go sprowadzić z zagranicy?
Nadrzędny - Autor 720419ewa Dodany 2008-07-22 12:28
Jeśli mogę zapytać to w jakim mieszkasz województwie ? Ja też składałam i nie mam jeszcze żadnej odpowiedzi
Nadrzędny - Autor katka7575 Dodany 2008-07-22 21:17
Jestem z województwa śląskiego,wniosek złożyłam 30marca
Nadrzędny Autor iwonawlodek1 Dodany 2008-07-23 12:13
Mam na imię Iwona i mam 3letniego synka który ma dziecięce porażenie mózgowe prawostronne,a nad to wczoraj okazało sie ze ma dysplazje bioderka.Pewnie będzie konieczna operacja ale tego dowiemy sie za tydzień w Bydgoszczy.Mam do was pytanie o co możemy sie starac z PFRON oprócz dofinansowania na auto???Czy remont domu tez wchodzi w grę lub wymiana dachu???Z góry Wszystkim dziękuje i Serdecznie Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor 720419ewa Dodany 2008-07-23 14:21
Dzięki bardzo za odpowiedź , ja jestem z podlaskiego i u nas nic jeszcze nie wiadomo.
Nadrzędny Autor 720419ewa Dodany 2008-07-23 14:24
A wniosek składałam w lutym , numer na wniosku miałam 12 .Pozdrawiam i życzę dobrego zakupu.
Nadrzędny - Autor iwona3005 Dodany 2008-07-25 06:58
Witam dostałam dofinansowanie na zakup samochodu (22 tyś), dzwonie z zapytaniem kiedy ten samochód bede mogla kupic w odpowiedzi dostałam że nawet na drugi dzień po wpłaceniu wpłaty własnej która jest zawarta w umowie, pytam sie czy te 20 procent od sumy którą dostałam  pani mi mówi że wszystko jest w umowie. Może być suma większa niż 20 % ???
Nadrzędny - Autor 720419ewa Dodany 2008-08-08 20:19
Tak suma może być większa niż 20% , ale samochód nie może być droższy niż chyba 70 tys.( lepiej sprawdzić ) . Ja też się w końcu doczekałam , dostałam na samochód i usprzętowienie , ale umowę mam podpisać dopiero po niedzieli .Życzę tym co składali wnioski , by im też się poszczęściło .
Nadrzędny - Autor marenka Dodany 2008-08-13 06:55
Witam mam pytanie.Dostałam właśnie z pfron-u odpowiedź,że wniosek na samochód rozpatrzono pozytywnie,ale pieniędzy na razie nie dostane,bo pfron nie ma środków.Powiedziano mi,że jak do końca roku dostaną kase to dostanę auto a jak nie to nie dostanę.Czy ktoś miał taką sytuację?Jak to wygląda w praktyce?Faktycznie rozdają cokolwiek na koniec roku??
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-08-15 18:20
Bardzo przepraszam, że ja nie na temat, ale od jakiegoś czasu Państwo adminowie mnie ignorują i nie odpowiadają na proste pytanie - jak można zamieścić komentarz bezposrednio pod artykułem ze strony głównej???? Nie działa i zaczyna to być frustrujące. Proszę o instrukcję.
Pozdrawiam,
Nadrzędny Autor latek Dodany 2008-08-26 15:26
Szanowni forumowicze,zaczęło się rozsyłanie tych tak bardzo oczekujących decyzji.i ja dzisiaj otrzymałem, oczywiście mój wniosek rozpatrzony pozytywnie ......ale z braku funduszy ,na następny rok, chociaż napisali że jak fundusz im się zwiększy to mnie powidomią odrębnym pismem,PISZĄ BZDURY ,ja starałem się już 3 raz tą pieśń odmowną identyczą jak w latach popszednich usłyszałem i dzisiaj .Te programy to pic dla ON.pisze właśnie pismo do ministerstwa nie odwoławcze bo tego nie wolno robić jak oznjmili mi w decyzji ale infomujące, dla kogo są takie programy.ile razy można sie ubiegć o jakiekolwiek wsparcie ze strony państwa , przeciez to są koszty które musimy ponsić.życze wam samych pozywnych decyzji.....ale naprawde tych  pozytywnych !

.hej.
Nadrzędny - Autor latek Dodany 2008-08-26 15:46
piszą głupoty w tych decyzjach robią z ON jeszcze bardziej ułomnych nie dawaj wiary w te banialuki co pfron pisze ja to już3 krotnie przeszłem To są w większości programy wspierające cwaniaków, nie dla ludzi potrzebujących tylko cwaniczków.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-08-26 17:59
Tu masz sto procent racji... Komuś z PFRON tylko urósł portfel a Ciebie karzą czekać..... w nieskończenie... aż się obłowią....
Nadrzędny - Autor Jachu Dodany 2008-08-27 08:43
To jest jakis cyrk!!!!!!! Temu wszystkiemu powinni sie przyjzec odpowiedni ludzie! Ja tez dostalem pozytywna decyzje! Ale..... z powodu itd. wczesniej jednak przed dostaniem decyzji, zadzwonilem do mojego oddzialu z pytaniem czy juz wiadomo ocos w sprawie tych samochdow? No i uslyszalem, ze jezeli pan jeszcze nic nie dostal, znaczy ze "du..... blada". Ale w miedzy czasie stajkowala u mnie poczta! Wiec postanowilem poczlapac do mojego oddzialu i osobiscie sie upewnic. No i sie zaczelo!
-dzien dobry, chcialem sie upewnic czy faktycznie nie dostalem dofi. na samochod bo poczta u mnie itd.
U pani nagle pojawilo sie wielkie zdziwienie na twarzy gdy zobaczyla jak chodze!
- jak to pan nie dostal, zaraz sprawdze ( owa pani dalej ze zdziwiona twarza sprawdzala w pozytywnie  zaopiniowanych wnioskach, jak by naprawde nie dowierzala calej sytuacji). Faktycznie nie ma pana na liscie, ale zapytam sie jeszcze kolezanki, ktora jest tutaj glowna w tej sprawie.

Przeszlismy do nastepnego pokoju. I tam owa druga pani, gdy uslyszala o co chodzi zrobila podobna zdziwiona mine, sprawdzila w negatywnych wnioskach, i rzekla
- faktycznie jest pan na 3 miejscu "w razie czego"

I gdy juz wychodzilem, pierwsza pani wybiegla za mna i powiedziala, ze jak dostane to pismo, to zebym sie odwolywal bo tu zaszlo jakies nieporozumienie, ze jak widac mi naprawde potrzebny jest samochod, ale jak wiemy odwolywac sie nie mozna!

A teraz przedstawie kto naprawde dostawal samochody!
Otoz dofinansowanie dostanie rodzina ktora ma 2 samochody, wille, kasy to z 20 razy wiecej niz ja! Pewnie takich rodzin jest wiecej o ktorych nic nie wiem!

Nastepnie! Ludki, ktore po oplaceniu calego czesnego, zalatwily sobie papier o uczeszczaniu do szkoly. Oczywiscie chodzili! Raz, zeby sie dogadac, drugi, zeby wplacic czesne, i wiem, ze nie zamierzaja sie dalej edukowac.

I tak wlasnie zostaja rozdzielane samochody! Nie takim ludziom jak ja, ktorzy naprawde chca cos osiagnac w zyciu nie lezec na dupie. Ucze sie, chodze na rehabilitacje, udzielam sie w teatrze i dzieki samochodowi znalazl bym prace. PARODIA!
Nadrzędny Autor latek Dodany 2008-08-27 19:10
odwoływać się nie wolno w oddz. pfron ale należ się odwołać  do ministerstwa pracy do rzecznika ON przeciez to jest instytucja państwowa i odwołanie przysługuje,a jeżeli to nie pomoże to dziennikarzy należało  by nasłać na tą instytucje ,cały ten pfron smrodem pachnie!!!!!!!!!!dziennikarze do roboty.
Nadrzędny - Autor krak Dodany 2008-09-07 19:19
Prawie mógłbym się podpisać pod tą wypowiedzią z tą różnicą, że pismo o takiej samej treści (czyli TAK ale NIE) dostałem 5 wrzesnia. Ale nie wiem co już teraz zrobić. Napisano, że w razie rezygnacji kogoś ..., pojawienia się dodatkowych funduszy ...., będzie z listy rezerwowych. Baju, baju. Tam gdzie wchodzi "rozdawnictwo" kasy zaraz pojawiaja się kombinatorzy, tak jak wspomniałeś. (rodzina ktora ma 2 samochody, wille, kasy to z 20 razy wiecej niz ja!) Ale oni sobie pewnie potrafili załatwić wszelakiego rodzaju zaświadczenia i podkładki.
Pytanie się rodzi. Czy ktos weryfikuje takie decyzje. Wiem, że u znajomego po roku przyszli sprawdzic ale tylko czy nie sprzedał. 
Jedna rzecz. Zweryfikowane pozytywnie powinny przechodzic do realizacji na przyszly rok (już bez stawania w szranki kwalifikacji jeżeli oczywiście będzie zachowana taka forma pomocy - dofinansowanie. Ale pisze, że wnioski takie są archiwizowane.
Gdyby np. była inna forma pomocy - spłata odsetek oprocentowania kredytu - to powiem szczerze, że mnie nie stać na przyjęcie takiej formy pomocy.
Ta wypowiedź to trochę odreagowanie na decyzję.
Nadrzędny Autor Jachu Dodany 2008-09-09 23:05
Otoz musze Ci napisac, ze owi ludzie, aczkolwiek bardzo porządni! Nie mieli zadnych podkladek! Maja dziecko chore ale bardzo leniwe, ktore najchetniej to by nic nie robilo! Tylko, zeby wokol niej wszyscy skakali to by jej pasowalo. Ale to jest tak "nawiasem" piszac. Sedno sprawy jest takie, ze spokojnie jest ich stac na samochod bez jakiejkolwiek pomocy!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-09-01 17:43
U mnie działa bez problemu
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-09-10 12:52
Nowa minister pracy odwołała szefa PFRON...
Czytaj...
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4385998.html
Wałbrzyska ZUS-ośmiornica
Czytaj
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/walbrzyska;zus-osmiornica,186,0,157114.
Urzędnicy ZUS szaleją w Tunezji
Czytaj
http://duetkolezenski.pl.tl/Korupcja-w-ZUS_ie.htm
Urzędnicy ZUS
ZUS wrócił z luksusowej wycieczki
Słowa kluczowe: wycieczka, urzędnicy, ZUS, Tunezja
Urzędnicy ZUSu nie mają wstydu, zachowują się za to po prostu po chamsku!
Czytaj
http://www.efakt.pl/politycy/artykul.asp?artykul=30763

Takich spraw mam na oku masa takich faktów a wniosek jest taki że żadna instytucja w Polsce nie działa dobrze wszędzie śmierdzi "KORUPCJĄ" i proszę Cię Ellu nie pisz że:

>U mnie działa bez problemu>


Bo mnie krew zalewa jak słyszę lub czytam takie słowa
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-09-10 19:44
Tym razem nie wiem o co chodzi? Piszesz o ZUS, ja że tu piszę komentarze bo samych wątków i ja nie mogę tu założyć. Nic już nie działa ja też :-(
Nadrzędny - Autor bjmister Dodany 2008-09-17 07:41
Witam.Własnie ja tez nie moglam zalożyc nowego wątku.
Chciałabym sie dowiedziec czy ja ma sie dziecko chore na mukowiscydoeze czy takie dofinansownie tez sie nalezy bo wszedzie gdzie sie pytam to nie mam konkretnej odpowiedzi.Przecierz Te dzieci cierpia na niewyleczalna chorobe i pomomo tego ze sa sprawni ruchowo -maja prawo  zyc w miare godnie.Chociarz moze to za duzo powiedziene.Dziekuje jesli ktos odpowie.Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Jachu Dodany 2008-09-18 13:31
Przykro mi, ale raczej nie. Kiedy ja składałem wniosek był taki jeden chłopak i tez miał chorobe nie związaną z poruszaniem sie i odrazu usłyszał, że tylko dla osób z trudnością poruszania sie. Ale dla pewności prosze sie zapytac jeszczen w swoim oddziale PFRON
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-09-19 08:06
Program sprawny pojazd jest dla pełnoletnich osób mających trudności w poruszaniu się lub może wystąpić rodzic który ma niepełnosprawne dziecko bez względu na chorobę.

Tak więc spokojnie w przyszłym roku składaj wniosek.
Nadrzędny - Autor Darecki Dodany 2008-09-23 18:05
Witam

Jako rodzic dziecka niepelnosprawnego skladalem rowniez w malopolskim PFRON'ie wniosek , dostalem odpowiedz tak jak tu wiekszosc z pozytywna opinia lecz ze wzgledu na brak funduszy ....itd dalej juz wiecie co pisze. I teraz nie wiem czy czekac na odpowiedz do konca roku czy tez listopada :-(. Generalnie mam duze problemy jak wiekszosc z dojazdem na rehabilitacje z dzieckiem a jezdze codziennie. W PFRON'ie nic nie chca powiedziec na temat kolejki itp , jak sie nie zalapiemy w tym roku mozna skladac ponownie wnioski  w przyszlym roku o ile ten program bedzie kontynuowany.

Pozdrawiam...
Nadrzędny - Autor Darecki Dodany 2008-10-01 18:56
doszly mnie sluchy ze sporo ludzi , ci co dostali dofinansowanie maja problem z dalsza realizacja. Blokuja ich banki , nie chca udzielac im kredytow do roznicy ktora musieliby zaplacic tj. 20%. PFRON nie godzi sie na to zeby wspolwlascicielem byl bank, takze jak zwykle masa utrudnien czyli nic nowego :-(.
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-10-02 11:10
Bo należy mieć wkład własny, a nie kredyt. W tym przypadku żaden bank nie da kredytu do samochodu - takie są zasady.
I o tym każdy powinien wiedzieć.
Nadrzędny - Autor Darecki Dodany 2008-10-02 16:29
no i wlasnie sie dowiaduja o tym jak ida do delerow ze sie tak nie da , niestety kazdy o tym nie wie i teraz rodzi sie problem skad kasa na te 20% jak nie wiecej.
Nadrzędny - Autor Darecki Dodany 2008-10-02 18:16 Zmieniony 2008-10-02 18:51
dodam jeszcze ze ludzie skladajacy wnioski na wlasnie ten program nie wiedzieli czy dostana dofinansowania na zakup samochodu. Takze w slepo mieli sie nastawiac na zakup auta odkaladajac kase czy tez biorac kredyt gotowkowy?

ci co otrzymali dofinansowania maja czas do 30 listopada na jego realizacje, jesli zrezygnuja lub tez im sie nie uda w tym czasie zakupic samochodu. I teraz pytanie jesli zaistnieje taka mozliwosc na ktora i tak nie mamy wplywu , a dostaniemy po 30 listopada dofinansowanie bo znalazla sie kasa lub tez ktos zrezygnowal. Mamy wtedy 3 tygodnie na zalatwienie sobie samochodu, takze na wariackich papierach trzeba wszystko zalatwiac i brac co jest. Troche nie sprawiedliwe.
Nadrzędny - Autor 720419ewa Dodany 2008-10-04 09:59
Witam nie wszyscy mają czas do 30 listopada , to zależy od województwa w podlaski jest termin do 10 grudnia.A jeśli chodzi o kredyty to na stronie PFRON , w warunkach dofinansowania pisało ,że na być wkład własny , lecz nie może to być kredyt.
Nadrzędny Autor Darecki Dodany 2008-10-09 16:40
mialem na mysli kredyt gotowkowy (na pokrycie tych 20% + ewentualne ubezpieczenie), a nie kredyt na samochod
Nadrzędny - Autor Jachu Dodany 2008-11-03 19:37
Z tego co sie dowiedzialem w oddziale ,to na przyszly rok nie jest przewidziany ten program. Bo dostalem jednak kase na samochod ale wczesniej kupilem uzywany, zasugerowalem sie niektorymi opiniami.
Poszedlem do mojego oddzialu i powiedzialem, ze w tym roku nie skorzystam bo trudno mi bedzie sprzedac samochod na prędce, ze sprobuje w przyszlym roku, a teraz niech ktos inny wykorzysta ta kase. To pani powiedziala, zebym sie zastanowil, bo w przyszlym roku tego nie bedzie i radzi mi, zebym jednak skorzystal bo drugiej okazji moze nie byc.
Nadrzędny - Autor Darecki Dodany 2008-11-03 20:02
a z jakiego wojewodztwa jestes??
Nadrzędny Autor Jachu Dodany 2008-11-03 22:50
dokladnie ze Szczecina
Nadrzędny - Autor mimi Dodany 2008-11-10 22:07
Masz rację trzeba podjąć kroki. Mój wniosek został także zaopiniowany pozytywnie. Odmowę otrzymałam dopiero w piątek a właściwie ją wymusiłam. Mam dziecko czteroletnie bez kończyn z wieloma innymi wadami, i co dodatkowo utrudnia poruszanie się środkami komunikacji zaburzenia odporności( duże) . Nie ma szpitala ani poradni, która mogłaby prowadzić leczenie całościowo. Podróżuję więc po całej Polsce i za granice kraju również. C.órka jest praktycznie cały czas na moich rękach.Najgorsze jest wyjście z domu, bo jadąc jakimkolwiek "normalnym" samochodem muszę jeszcze rozkłądać wózek, upychać go w bagażniku. Same wizyty lekarskie, urzędy .... mój kręgosłup już kwalifikuje się do niepełnosprawności. W odmowie powołano się na kryteria "" rozdział VI ust7, ust. * i ust. 9 ) . Nie bardzo mogę to znaleźć. Może ktoś z Was wie jak poszukać.Nie mieści mi się w głowie, że nikt tego nie kontroluje. A jeśli idzie o cwaniactwo to nie było takiego tłoku wśród tych niepełnosprawnych ruchowo przy staraniu się o np wózki inwalidzkie. Pozdrawiam, myślę że należy sprawę dalej drążyć.
Nadrzędny - Autor radziolove Dodany 2008-11-12 15:38
witam.,mam na imie Radek mam 19 lat,w wieku 3 lat uszkodziłem sobie prawe oko,i w dniu dzisiejszym nic nie widze na nie,i nieda sie juz tego oka uratowac.No i mam pytanie czy w moim przypadku moge dostac dofinansowanie na zakup samochodu.BARDZO PROSZE O POMOC..z góry dziekuje :-):-):-)
Nadrzędny - Autor Jachu Dodany 2008-11-12 17:52
Przykro mi Radku ale raczej nie. Samochody przyznawano dla ludków z dysfunkcją bodajże tylko nóg. Ale najlepiej to się przejdź lub zadzwoń do swojego oddziału i sie zapytaj, lepiej by było jak bys tam pokicał, bo przez tel to takich spraw sie raczej nie załatwia. Jak nie z tego programu to może z innego sie da, lub może w jakiejś innej fundacji. Kto pyta nie bładzi ( kurde, pyta brzydkie słowo :-) )
Nadrzędny - Autor radziolove Dodany 2008-11-13 18:00
ahha noo w takim razie trudnoo:(:-(Jachu a moze znasz jakies inne fundacje co mogły by pomuc w takim dofinansowaniu???
Nadrzędny Autor Jachu Dodany 2008-11-13 18:23
Ja tak bardzo to sie nie orientuje. Ale mozesz sprawdzic organizacje pozarządowe. Bo jak ja robiłem prawko refundowane przez PFRON to razem ze mną były osoby które miały dofinansowanie ale z innych organizacji lub funduszy. Siostra mojego kumpla dostała kase na wózek elektryczny też z jakiegoś funduszu czy coś. poszperaj po internecie lub w informatorze rządowym
Nadrzędny - Autor wolf_adi Dodany 2008-11-24 10:47
Witam mam pytanie związane z zakupem samochodu.
Mój tato ma 3 grupę inwalidzka z dysfunkcja narządów ruchu ostatnio z pomocy PFRON na zakup samochodu korzystał 26 lat temu, auto przez tyle lat wytrzymało. Teraz nadarzyła się okazja zakupu samochodu używanego w idealnym stanie i większego za kwotę nie przekraczającą 8 000zł. Z tego co wyczytałem, trzeba złożyć podanie o dofinansowanie. Wszystko pięknie ale do czasu decyzji to samochód  zostanie sprzedany. Istnieje możliwość zakupu samochodu a potem ubieganie się o dofinansowanie, czyli zwrot pewnej sumy z zakupu samochodu??? Pozdrawiam będę wdzięczny za pomoc.

Jeszcze mam pytanie co do US, podatek od wzbogacenia, rozumiem że mój tato nie musi płacić tego podatku, a jak wygląda sprawa jeżeli tato wpisze mnie jako współwłaściciel?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-11-24 11:08
1. osobom z dawną 3. grupą dofinansowanie do zakupu pojazdu z PFRON w obecnych programach nie jest w ogóle przyznawane.
2. program tegoroczny już się za kończył - i na 99% nie będzie kontynuowany.
3. taka operacja i tak nie wchodziłaby w grę - czyli zwracanie się do PFRO o refundację poniesionych kosztów
4. ulga obowiązywałaby również ze współwłaścicielem - ale dobrze mieć na to opinię/zgodę US na piśmie.
5. nie sądzę, aby tato korzystał z pomocy PFRON 26 lat temu - wtedy nie było jeszcze PFRON-u. No i taka pomoc z definicji jest udzielana raczej, niestety, osobom stosunkowo młodym czyli zwykle do 35-40 roku życia...

No więc raczej pozostaje Wam szybki kredyt.

Pozdrawiam,
Nadrzędny - Autor Jachu Dodany 2008-11-24 11:44
Zgadzam sie z Tobą w prawie wszystkich punktach, ale oprócz jednego, pkt.3. Jest taka możliwośc, że najpierw kupujesz, a później możesz sie starac o czesc poniesionych kosztow, wiekszą czesc. Gdy już kupiłem samochód i miałem go ok. 2 miesięcy wtedy okazało sie, że jednak dostane dofinansowanie. Wtedy pani zarządzająca zapytała sie ilu letnie jest auto? Bo gdyby było najwyżej 3 letnie wtedy PFRON zwrócił by mi ok. 75% kosztów. Niestety moja hondzina miała juz wtedy 16 wiosen. I jeszcze jedno, przy ubezpieczeniu trzeba wpisac jako współwłasciciela PFRON a nie osobe z rodziny.
Nadrzędny Autor Darecki Dodany 2008-11-25 19:59
a z jakim przebiegiem ta honda?
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-11-25 22:19
Nie przysługuje również wg tamtych urzędasy z tamtego PFRON-u Zobacz film
Nadrzędny Autor Vivaldi4 Dodany 2009-01-10 12:47
Rozmawialem z pewną osobą w PFRON i poradziła mi, aby nasze środowisko występowało z protestami, pismami, naciskami etc, do Pełnomocnika Rządu ds osób niepełnosprawnych. W Jego gestii jest, by ten program nadal działał, by pieniądze szły na ten cel, a nie np. na bezsensowne turnusy, na których i tak niewiele sie zyskuje. Piszmy ile sie da, osoby prywatne, stowarzyszenia, fundacje etc. Mam nadzieję, że w ten sposób coś zdziałamy. Może ktoś na tym forum spróbuje stworzyć takie pismo i nam je przedstawi, inni wydrukują, lub bedą wysyłać maile do w/w Pana? W "kupie"  siła Mości Państwo!
Pozdrawiam Wszystkich zainteresowanych
Nadrzędny - Autor kopciokk Dodany 2009-01-29 14:35
witam,

moje pierwsze pytanie jest nastepujace, czy PFRON bedzie w tym roku 2009 bedzie kontynuował akcje "sprawny dojazd" ?
moj tato ma pierwsza grupe, ma 59 lat, jest na rencie i jaka jest szansa na dofinansowanie na zakup samochodu?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / PFRON dofinansuje zakup samochodu (Strona 2) (144736 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill