www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / COS PIEKNEGO I PODBUDOWUJACEGO! (8859 - wyświetleń)
- Autor magdalena tomasz Dodany 2008-03-10 11:23
Nie wiam czy to znacie, ale mnie sie tak podoba ze musze sie tym z wami podzielic.przetlumaczylam z niemieckiego(jesli popelnilam blendy to przepraszam)

_____________________________________________________________________________________________________________________
Wiekszosc kobiet bedzie przes przypadek matkami, najczesciej dobrowolnie.Inne pod wplywem druku spoleczenstwa i kilka z prostego przyzwyczajenia.W tym roku 100.00 kobiet beda matkami dzieci niepelnosprawnych.

Zastanawialiscie sie juz z jakiego punktu widzenia te matki dzieci niepelnosprawnych wybierane beda?
Ja przetstawiam sobie Boga jak On ponad ziemia plynie i sobie te narzedzia czlowiecze ze starannoscia i dobrze przemyslane wyszukuje.
On obserwuje dokladnie, dyktoje Aniolowi do wielkiej ksiegi podrecznej.
=Amstrag/Beth
=Maryja/Klaudia
=blizniaki Marcysia ,Justyna/Helena
ANNA/daj jej Gerharda, on jest do przeklnstw pzyzwyczajony.

Wtem wypowiada On Aniolowi jedno imme i mowi usmiechniety.
=Tej dam niepelnosprawne dziecko.
Aniol robi sie ciekawy.
=Dlaczego wlasnie jej o Panie? Ona jest taka szczesliwa.
=Dlatego wlasnie=Mowi Bog usmiechniety=Czy moglbym dac niepelnosprawne dziecko tej matce co nie zna usmiechu? To byloby okrutne.
=Ale posida ona ta niezbedna cierpliwosc?
Pyta Aniol.
=Ja nie chce by miala za durzo cierpliwosci, inaczej utonie w morzu samoporzalowania i rozpaczy.Gdy ten pierwszy szok i rozczarowanie przelkniete sa,bez zarzutu da sobie rade.
Ja ja dzisiaj obserwowalem ,ona ma zmysl do samodzielnosci i niezaleznosci,gdzie u matek to taka rzadkoscia jest a gdzie tak potrzebne jest. Zrozum:To dzieckoco ja jej sprezentuje bedzie w swoim wlasnym swiecie zylo.I ona musi je zmuszac w jej zyciu zyc.To nie bedzie latwe.
=Ale Panie o ile wiem ona nie wierzy nawet w Ciebie.
Bog usmiecha sie.
=Nic to, doprowadze to spowrotem do porzadku,Ona jest znakomicie w porzadku.Ona ma wystarczajaco egoizmu.
Aniol wciaga powietrze
=Egoizmu? to jest zaleta?
Bog przytakuje
=Jesji nie bedzie mogla sie okazyjnie z tym dzieckiem roztac nie wytrzyma tego wszystkiego.Ta kobieta to jest ktora ja niedoskonalym dzieckiem obdaroje.Ona jeszcze o tym nie wie ale ona jest godna zazdrosci.
Nigdy nie bedzie wypowiedziane slowo jak cos naturalnego,zrozumialego odbierac.
Zaden zrobiony krok jak cos codziennego.
Jesli jej dziecko po ras pierwszy mama wypowie bedzie jej jasne ze przezywa Cud.
Gdy bedzie opisywala swojemu niewidomemu dziecku drzewo ,zachud slonca,bedzie to tak widziec jaktylko malo ludzi Moje dzielo widza.Pozwole jej wszystko dokladnie rozpoznac,co i Ja rozpoznaje,Niepewnosc,okrutnosc,przesady.I Ja jej pozwole sie ponad to uniesc.
Ona nie bedzie nigdy sama.Ja bede przy niaj,karzdego dnia jej zycia,w karzdej minucie,bo Ona moja prace tak pewnie robi jak by byla tutaj obok mnie.
=A jakiego dostanie Aniola Struza?
Pyta Aniol ze sterczacymi piurkami.
NA to usmecha sie Bog.
=Lustro wystarczy!
Nadrzędny - Autor hala63 Dodany 2008-04-19 18:57
Magdaleno!Rzeczywiście jest to piękne.I budujące.Moje dziecko jest już duże i czasami od starszych osób słyszałam,że za karę mam "takie"dziecko.Było to przykre,gdyż każda matka pragnie mieć zdrowe i śliczne dziecko. Tym bardziej jeśli to dziecko jak moje ciągle płacze i nie wiadomo o co chodzi? Co mu jest? Nikt nie dołączył do niego instrukcji.Mogłabym dlugo opisywać moje przejścia ale nie o to chodzi.Teraz jest dużo lepiej pod względem wczesnej diagnozy i rehabilitacji i już się ludzie tak nie dziwią jak widzą dziecko niepełn.Fajne są twojeposty z chęciąje czytam.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-19 20:09
Piękne ale smutne....
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2008-04-20 10:09
czesc Halla 63

dzieki ta te slowa.wiem doskonale jak kiedys bylo, sciagam przed toba czapke i nisko sie klaniam.

Ella co w tym smutnego? moje dziecko nauczylo mnie zeczy jak zadne inne. nauczylo mnie pokory ale i walecznosci, wytralosci  i wiele innych zeczy jeszcze.
nie moge zmienic tego ze jest chore ale moge sprubowac zrozumiec dlaczego akurat mnie wybralo.(choc sa hwile gdzie mysle ze popelnilo blad ) no ale jak karzda mama czasem docieram do granicy swych sil.dzieki niemu wiem gdzie te granice sa. i za karzdym razem poszezane sa.
Nadrzędny - Autor Mazia Dodany 2008-04-20 10:35
Madziu to jest piękne! Życzę Ci wszystkiego najlepszego w życiu ,aby los pozwolił Ci się jak najczęściej uśmiechać!Wszystkiego dobrego dla Twojego dzieciaczka!
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-04-20 13:52
nawzajwem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-04-20 14:07
Magdaleno pięknie piszesz o SWOJEJ MIŁOŚCI. Powodzenia i siły dla Ciebie i Twojego dzieciątka.
Nadrzędny Autor jagoda 12 Dodany 2008-07-01 17:09
Może i dobrze sie pocieszac  w taki sposób.Nie wiadomo co i kto się Bogu podoba.Ja sie boje uwazac w oczach Boga za kogos lepszego ,ze zostalam wybrana.Kazdy wie jaki jest i w Zyciu nie ma nic za darmo.Mówie to w odniesieniu do siebie.nikt nie jest doskonały,ale znam wiele złych osob ,które maja raj na ziemi.Bóg kazdemu dał wolna wolę.Mysle,ze kazdy ma swoja role do spełnienia.Kiedys mi ktos powiedzial,że do cierpienia trzeba sie przyzwyczaic i chyba tak trzeba
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-07-01 18:21
Nie zgadzam się z wami w całości a tylko w małym procencie....ale to moje zdanie i nikt nie musi je kwestionować
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2008-07-02 11:49
A dlacego Ela nie zgadzasz sie z nami?

ja nie uwarzam by Boga nalerzalo sie bac. ja traktoje go raczej jak przyjaciela powiernika. nie jestem zwolennikiem Koscielnege stylu przedstawiania Boga. takie jest moje zdanie. i jesli on do mnie Tomka wyslal to byl pewny ze wyslal go do dobrych rak, cutz czasem sie zdarza ze pomyli sie we wlasnej ocenie myslac ze ci albo inni rodzice dadza rade i ze sa odpowiedni do dziecka wyjatkowego. Ale w calosci to jakis sens musi byc ze wybierani sa rodzice ktorzy maja sile taki cierzar dzwigac. bo latwo jest kochac dzieci zdrowe ale tak chore?
no cuz. potrzebna jest wielka milosc by karzemu dniu stawic czolo.

takie zdania ze dzieci chore trafiaja za kare do rodzicow jest dla mnie warte jedynie pogardy. ludzi takich spotkalam i na swej drodze i jedynie co moge o nich powiedziec to poprostu Glupota, moge i wiecej o nich powiedziec ale nie sa tego warci by sobie opuszki palcow tutaj obstukiwac.

Ela jesli moge cie prosic to napisz z czym sie dokladnie nie zgadzasz . a z czym sie zgadzasz bo zgadywac trudno mi jest.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-07-03 17:02 Zmieniony 2008-07-03 17:22
Madziu nie potrafię tu ot tak opisać co mi sie nie podoba bo wiara to temat nie do dyskusji publicznej i łatwo kogoś urazić. Bóg----- to też trudne----wierzyć trzeba musowo ale czy Bóg ma prawo karać dzieci rodziców itp.??? Madziu tyle powinno Ci wystarczyć. Jestem katoliczką, ale nie umiem z tym sie godzić tak jak piszecie.........
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2008-07-04 15:29
cuz.
jesli chodzi o podejsie to doba to ja mam oj nie bede pisac lepiej. ale jesli to on za tym stoi ze dzieci tak cierpia to........
wiecej nie powiem bo bedzie afera.
czy mnie ukaral? raczej jedynym co tak strasznie cierpi jest moj syn. ja cierpie bo on cieri. ale to on ma ten caly cierzar, ja jemu pomuc nie moge. i choc robie co morzliwe by mu cierpienie zmiejszyc to jednak nie na wiele sie to zda.

tak wiec wiem co masz na mysli. uszy do gury i trzymaj sie bo jak my nie damy rady to kto ta sile za nas bedzie mial.?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-07-05 21:34
Madziu dlatego odpisałam półsłówkami.....to trudne jest do wyjaśnienia w dwóch zdaniach. Natomiast dyskusja jest tematem zbyt śliskim i można podpaść. Tak masz rację trzymać sie to my możemy tylko to chyba nie tak miało wyglądać nasze życie.....czasem jest zbyt ciężkie do udźwignięcia. Ty też trzymaj się.....

cieplutko pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor jagoda 12 Dodany 2008-07-08 22:29
Drogie Panie nie Chcę was oceniać ,ale winicie Boga za to co się stało?Dokładnie rozważcie co piszecie.
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2008-07-09 13:33
Ella i bomba wybuchla  :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / COS PIEKNEGO I PODBUDOWUJACEGO! (8859 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill