www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / mama Krystianka dziecko niepełnosprawne (6297 - wyświetleń)
- Autor wioletasolska Dodany 2008-03-13 16:01
Witam jestem mamą chłopca chorego ma chorobę Pertesha ,może ktos wie gdzie mogła bym pojechać z nim na turnus rehabilitacyjny .
Prosze mi powiedziec co oznacza symbol niepełnosprawnosci 05-R,z jakiej pomocy możemy skożystać i gdzie sie udać.Synek jeżdzi  na wózku inwalidzkim ktury sami zakupilismy(ponoc niepotrzebnie bo mogłam starać się z ośrodków pomocy,nasza niewiedza///)
Nadrzędny - Autor nova Dodany 2008-03-13 16:36
05-r oznacza uposledzenie narzadu ruchu. Zgłoś sie do Powiatowego Centrum Pomocy rodzinie w Twoim rejonie. Nalezy Wam sie duzo wiecej , wózek oczywiscie tez bys miala dofinansowany.
Nadrzędny Autor wioletasolska Dodany 2008-03-14 15:26
Dzieki za odpowiedz ,co znaczy duzo więcej ,czy moge starac sie naprzykład o laptopa i internet bezprzewodowy,brodzik z kabina bo mamy kłopoty z kąpielą,czy meble.Synek w maju idzie do Komunii Sw.i wiem ze przejmuje sie tym ze przystapi na wózku, i chciałabym mu to w jakis sposób zrekompensowac ,tym bardziej ze mił miec remontowany pokoj przed komunia ale pieniadze poszły na wózek i rower do cwiczeń,wyjazdy po lekarzach i prosze o jak najwieksza podpowiedz na temat dofinansowan.mama Krystianka...
Nadrzędny - Autor Melaroza Dodany 2008-03-14 12:38
Znam pewien fantastyczny ośrodek nad morzem.Organizują wspaniałe turnusy rehabilitacyjne.Aby uzyskać dofinansowanie musisz:
1. Posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności .
2. Zaświadczenie i oświadczenie o dochodach.
3. Wypełnić wniosek, który otrzymasz w powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie( w ubiegłym roku dziecko upośledzone w st. znacznym otrzymało 680 zł. dofinansowania kosztu 820 zł.Dziecko musi jechac z opiekunem, który także ma spora zniżkę.
4. Zarezerwować miejsce.
Powiatowe Centra( PCPR)-y to komórki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Świadczą szeroką pomoc osobom niepełnosprawnym. Koniecznie musisz tam sie zgłosić. POWODZENIA!
Nadrzędny - Autor wioletasolska Dodany 2008-03-14 15:11
Dzięki serdeczne za odpowiedz ,ale w jakiej miejscowości i jak się nazywa ośrodek nad morzem była bym wdzięczna za wiadomość bo nie mam zielonego pojecia o osrodkach ,my mieszkamy w Kostrzynie nad Odra,a synek uwielbia morze .Pzozdrawia mama i Krystianek.
Nadrzędny Autor Melaroza Dodany 2008-03-14 20:58
Witaj ponownie.Ten ośrodek to " Panorama Morska " w Jarosławcu na środkowym wybrzeżu w pobliżu Sławna. Szczerze polecam.Jest po prostu rewelacyjnie. Byłam tam z dzieciakami dwa razy. Prospekty są na pewno w PCPR. Full opcja , rehabilitacja, rekreacja. Super!!!Jest to ośrodek sanatoryjno-rehabilitacyjno- wypoczynkowy, a więc  jest personel medyczny, kulturalno-oświatowy, pedagogiczny. Naprawdę warto. Możesz sprawdzić na necie. Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor Monika89 Dodany 2015-06-04 10:57 Zmieniony 2015-06-04 11:38
Witam. Czy byłaby Pani chętna do uczestnictwa w spotkaniu razem z mężem i synem które organizuję? Szczegóły mon.kam776@wp.pl  lub sms 507 663 381 pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / mama Krystianka dziecko niepełnosprawne (6297 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill