www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / zmniejszenie stawki wynagrodzenia (3245 - wyświetleń)
- Autor grzesiekkr Dodany 2008-03-14 20:04
W roku 1999,zatrudniłem się w ZPCHR,jako magazynier.Podpisałem angaż na sume 1095brutto+premia uznaniowa.Od tamtego czasu moja podstawa wzrosła do 1690zł brutto+ premia uznaniowa.Na poczatku tygodnia otrzymałem nowy angaz na sume 1126 zł brutto,co uważam za krzywdzace , pismo to było wystawione z datą grudniową.Oczywiscie nie podpisałem go,przez co zostałem powiadomiony przez ksiegową ze niepodpisanie umowy równa sie z rozwiazaniem umowy o prace ze Mna.Udałem sie do szefa po wyjasnienie  i on zaczoł mi tłumaczyc że musi podciagnac moje wynagrodzenie do najnizszej krajowej,a wiec do sumy 1126zł,a To ze mam tak duza podstawe tłumaczył tak że ksiegowa bez jego wiedzy podwyzszała mi podstawe(co jest to dziwne skoro kazda nasza wypłata wymaga jego podpisu).Moim zadanie wiaze sie to z Tym abysmy nie kozystali z L4,a w razie choroby bralibysmy urlop.Nadmienie że w styczniu była pogadanka na ten temat,oznajmił nam ze daje nam dodatek do wypłaty jezeli w ciągy 3 miesiecy nie pójdziemy na chorobowe,a ewentualne wezmiemy zamiast chorobowego urlop,to nie stracimy dodatku .Moje pytanie brzmi,czy szef moze tak zadecydowac co  do mojego wynagrodzenia,nadmienie że firma nie ma zadnych trudnosci finansowych,wrecz przeciwnie.Za odpowiedż na ten temat dziekuje.
Nadrzędny Autor janjaneczek Dodany 2008-03-17 14:59
To co opisujesz to typowe krętactwa w ZPCHRach w całym kraju... Dziwie się dlaczego obecny rząd z premierem na czele nie rozumie tego i wciąż zastanawia się dlaczego wielu niepełnosprawnych nie chce podjąć zatrudnienia.
Na Twoim miejscu udał bym się szybko do radcy prawnego (zapytaj czy przy powiatowym centrum pomocy rodzinie radca nie udziela bezpłatnych porad) Poradę uzyskasz też dzwoniąc anonimowo do PIP
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-03-17 15:05
Proponuję skontaktować się z jednym z Centr Integracja w celu konsultacji z prawnikiem, adresy Centr Integracja dostępne są pod linkiem: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/17141
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / zmniejszenie stawki wynagrodzenia (3245 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill