www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / PiS przeciwko prywatyzacji służby zdrowia (9604 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-03-27 12:52 Zmieniony 2008-07-03 14:16
Projekty ustaw przedstawione przez Platformę Obywatelską są początkiem reformy systemu ochrony zdrowia - zapewniali posłowie PO podczas debaty w Sejmie. Według posłów opozycji, projekty są niedopracowane. Jak oceniano, PO dąży do prywatyzacji służby zdrowia i nie dba o pacjentów.
Nadrzędny - Autor gugul Dodany 2008-03-28 19:02
tez jestem przeciw prywatyzacji. juz teraz nie mam gdzie sie leczyc bo wszedzie prywatne gabinety. głownie dentysci, a jesli juz ktorys przyjmuje na nfz to trzeba chociaz rok w kolejce poczekac i nie wazne czy ząb boli czy nie... poza tym i tak trzeba doplacac do blomb itp a co ciekawe zeby od "czworki do ósemki" tez trzeba za leczenie płacic, przeciez to bezsens, bo czym sie rózni "jedynka" od "ósemki" przeciez to zab i to...
a niestety na prywate mnie nie stac, juz wole placic wyzsza skladke
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-03-28 19:22
Ja też jestem przeciw prywatyzacji, albo jeszcze lepiej... aby szpitale zamieniły się w spółki ... normalnie smieszne .
No ale to było do przewidzenia... wybierając Tuska na premiera :P
Jestem równiez przeciw podnoszenia składek zdrowotnych ... to dla bogaczy... jak to określił jeden z dzienników.
Jakby rzeczywiscie sprywatyzowali szpitale i podnieśby składki zdrowotne to wtedy szpital byłby podzielony na biednych i bogatych >>szok<<
Bogaci leżeliby w salach klimatyzowanych, mieliby najlepszą opiekę itd. a tych co by nie było stać to co ?!
Bogaty czy biedny, ale nie mozna zapomnieć ze jest to CZŁOWIEK !!!

GUGUL --> rok czekać w kolejce do dentysty na NFZ ?! Oj chyba lekka przesada ze z bolem zęba tyle sie czeka.
Ja chodze do najlepszego w miescie dentysty, ktory w jednym gabinecie przyjmuje i na książeczkę i prywatnie ... i mase ma pacjentów ,ale ROK to sie nie czeka tylko od tygodnia do góra 2 tyg. Ja ostatnio byłam na książeczkę i za blomb nie dopłacałam ... od 2 do 8 tez nie płacę ... wiec nie wiem dlaczego Twoj dentysta pobiera za to kasę ..... .
ROK to czekają osoby które protezy zębów robia na koszt NFZ.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-03-28 19:36
w całym (bólu) prywatyzacji chodzi o większy problem , społeczeństwo nie jest tak przygotowane do płacenia , dla przykładu dajecie dentysta, albo inny specjalista -owszem teraz jest inaczej, bo korzystacie z refundacji z NFZ ( współpraca między gabinetem prywatnym a NFZ)  ale potem to będzie inaczej, albo zostaną do wyboru takie mini slamsy szpitalne...
a trzeba pamiętać ,ze jednak świat osób niepełnosprawnych i tych którzy są chorzy (bez orzeczonego niejednokrotnie inwalidztwa) i wówczas nie pracują całym pędem ....właśnie ci nie dadzą rady pokryć kosztów prywatnego leczenia.

proponuje na spokojnie -na dzień dobry przejrzeć cenniki prostych zabiegów i takich średnich operacji , + doba lub dwie szpitalne , (gabinety ---przychodnie prywatne)
i zapytam czy i kto tyle ma?
a czy np dzieci , które tak często badamy -kontrole niemowlęcia szczepienia  itd......to taki mały start a tak kosztuje ( prywatnie)
i takie inne przykłady...
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-03-29 12:37
MACIE RACJE ALE NAJLEPIEJ TO SKWITOWAL M. DANIEC ,,ROBIO CO CHCO TE PIERONY OGNISTE" NIC NIE ZMIENIMY PISANIEM .MILEGO DNIA??
Nadrzędny - Autor gugul Dodany 2008-03-29 14:24
rok moze nie ale sredio 9 m8esiecy. zona moja rejestrowala sie w styczniu i nie dalo szybciej niz na wresnia. ja sam w tamtym roku chcialem na nfz z bólem i niestety powiedziano mi ze dopiero kilka miesiecy pozniej...
aniah87-byc moze zalezy tez od regionu w ktorym mieszkamy... i lekarzy ktorzy to nawet wykorzystuja.
Nadrzędny Autor Aniah87 Dodany 2008-03-29 14:27
Gugulu tez tak pomyslałam. Wiadomo moze byc tak ze w malej miejscowosci jest... 1 dentysta to wtedy moze sie tyle czekac.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / PiS przeciwko prywatyzacji służby zdrowia (9604 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill