www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Brak przedszkola integracyjnego (3438 - wyświetleń)
- Autor bozena mazurkiewicz Dodany 2008-04-04 20:37
Witam serdecznie,jestem mama 6-letniego Kacperka chorego na mozgowe porażenie dziecięce.Mieszkamy w40 tys.mieście które nie posiada przedszkola integracyjnego.Wspólnie z rodzicami próbujemy 'walczyć' ale władze naszego miasta nie chcą widzieć tego problemu.Nasze dzieci w tej chwili ''siedzą'' w domu,bez żadnego kontaktu z rówieśnikami.Miejskie przedszkola nie chcą naszych dzieci przyjąc bo wiadomo to problem.Myslimy o założeniu fundacji może wtedy będzie łatwiej.Dzieci jest dużo i posiadaja orzeczenia o specjalnym kształceniu i wczesnym wspomaganiu.Wspierają nas terapeuci z przychodni ale sprawa od roku utkwiła w martwym punkcie.Może ktoś ma podobne doświadczenia;będę wdzięczna za kazdą radę.
Nadrzędny Autor bernadeta Dodany 2008-04-04 22:40
Często przedszkola integracyjne tworzone sa przy parafiach. Może z tej strony warto spróbować.
Nadrzędny - Autor edytkax Dodany 2008-10-29 17:16
Ja mam bardzo podobną sytuację i nie bardzo wiem jak mam rozmawiać z dyrektorem przedszkola. Nie rozumiem tylko jak to jest skoro zerówka jest już obowiązkowa to dziecko do szkoły przyjąć muszą? Mój syn ma MPD i nie chodzi więc jak oni sobie za rok poradzą z moim synem neichodzącym? Ja nie wyobrażam sobie, żeby dzicko które jest umysłowo sprawne a taki jest mój syne miał uczyć się w domu tylko dlatego że nie chodzi, może ktoś podpowie jak to wszystko ma wyglądać i gdzie się upominać o swoje?

Przepraszam Bożeno Mazurkiewicz, że w Twoim wątku ale jestem nowa i jeszcze niezbyt dobrze się tu rozejrzałam ;-)
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2008-11-03 20:38
czesc Borzenka

powiedz jak wyglada ta sprawa z przeczkolem w tej hwili`? udalo sie wam cos osiagnac?
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Brak przedszkola integracyjnego (3438 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill