www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / SANATORIUM - TURNUS (8914 - wyświetleń)
- Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-08 20:19
WYBACZCIE ŻE PISZĘ DUŻYMI LITERAMI ALE TAK MI ŁATWIEJ
JADĘ W TYM ROKU DO GŁOGOWA NA TURNUS ALE ZASTANAWIAM SIĘ TEŻ NAD SANATORIUM MOŻE NIEKONIECZNIE W TYM ROKU CHCIAŁABYM SIĘ DOWIEDZIEĆ JAK ZAŁATWIĆ SANATORIUM I GDZIE BYŚCIE MI RADZILI POJECHAĆ MIESZKAM NA OPOLSZCZYŹNIE  BYŁAM W DZIECIŃSTWE W SUCHYM BORZE I RAZ W KORFANTOWIE PISAŁAM DO OZIMKA O PRZYJĘCIE NA ODDZIAŁ RECHABILITACYJNY ALE ODMÓWIONO TŁUMACZĄC ŻE NIE LECZĄ STANÓW PRZEWLEKŁYCH Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-04-10 09:35
W odróżnieniu od turnusów rehabilitacyjnych, wyjazdy sanatoryjne są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.  Skierowanie do sanatorium wystawia  zwykle lekarz  pierwszego kontaktu. Pacjent płaci za dodatkowe zabiegi, z których chce skorzystać, częściowo za wyżywienie i zakwaterowanie w sanatorium. O miejscu pobytu i terminie wyjazdu oraz zasadności samego leczenia uzdrowiskowego decydują lekarze kasy (trzeba też zazwyczaj oczekiwać na wolne miejsce w sanatorium).
Szczególowe informacje można uzyskac w każdym oddziale NFZ:
http://www.nfz.gov.pl/new/
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-10 09:41
dziękuję za informację  pozdrawiam
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2008-10-01 23:26
Witaj Basia.
Ja proponuje i zachęcam bo warto tam pojechać.
Sanatorium PANORAMA MORSKA w Jarosławcu nad morzem.

Od 2004 roku zbieram grupe i jeździmy co roku po wszystkich zakątkach nad morskich.
Ostatnio byliśmy w Ustce.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-02 13:41
HEJ NICHAŁ DZIĘKI ZA PROPOZYCJE ALE JA MORZA NIE CHCE
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-02 15:14
nie wiem jakie masz schorzenia,ale jeśli jakieś ruchowe to polecam w wielkop.Piaski-Marysin,prowadzony przez bonifratrów.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-02 17:10
ja juz nie szukam ośrodków a mam mpd ale dzięki
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2008-10-02 21:43
A czemu morza nie chcesz.
dużo jodu nabierzesz.
A to jest zdrowe
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-03 17:50
owszem dużo jodu i jest zdrowy tylko co mi za przyjemność łażenie tylko po deptaku na piachu jak będe to strace równowagę upadne i nie wstane a pływać też nie umie
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-04 20:01 Zmieniony 2008-10-04 20:04
Basiu ależ morze to nie tylko piasek i deptak....poza tym płaska powierzchnia ziemi właśnie sprzyja spacerom szczególnie osobom ON z niesprawnym narządem ruchu...... Plaża to nie tylko pływanie i sypki piasek. Są miejscowości gdzie nawet wózkowicze zjadą nad sama wodę by pogłaskać wodę palcami. Nad wodą jest piasek ubity i tacy jak Ty czy ja dadzą radę tam pospacerować
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-06 16:46
wole góry
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2008-10-07 21:59
Każdemu prawie się chce pojechać na turnus reh. w góry.
Ja od 1998 roku jeżdże ze znajomymi na turnusy rehabilitacyjnena i ani razu nie byliśmy w górach.
A czemu???
Ponieważ nie którzy rodzice boją się puścić dziecko w góry.
Co roku jeździmy na turnusy nad morze.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / SANATORIUM - TURNUS (8914 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill