www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Emerytury pomostowe (3266 - wyświetleń)
- Autor monia Dodany 2008-04-26 20:53
Drodzy rodzice , opiekunowie dzieci niepełnosprawnych ,  czy was nie denerwuje fakt przyznania  emerytur pomostowych  przez ZUS dla opiekunów dzieci , osób niepełnosprawnych ,którzy pracują z takimi osobami niepełnosprawnymi  [pomostowe od 2009r] ale  tylko tym którzy pracują w hospicjach , placówkach opiekuńczych itd  . Nie potępiam , nie neguję  tego że tym wszystkim opiekunom się   nie  należy , oczywiście też im przyznać oni też tracą zdrowie , chorują na kręgosłupy , serce jak my  , tylko oni wykonują tą prace przez osiem godzin i idą do domów otrzymują jeszcze podwyżki do płac my nie  ,nie pamiętamy kiedy nam świadczenia pielęgnacyjne podwyższono , dlaczego nas rodziców sie  omija , ze wszystkim przecież my poświeciliśmy swoje życie zawodowe jak osobiste aby tylko te dzieci miały wszystko  co powinny mieć jak zdrowe , sprawne , my jesteśmy najczęściej ich światem , uczymy ich miłości , szacunku do ludzi , świata , otoczenia tylko że nam niestety  urzędy podkładają kłody pod nogi .Nie wiem , nie potrafię poszukać metody na to aby  nasze elity rządzące zauważyły nas i nasze problemy , może wy coś wypowiecie sie na ten temat i znajdziecie jakieś wyjście .Mam nadzieje że wszyscy będziemy solidarni i razem zawalczymy o nas samych i nasze dzieci, pozdrawiam wszystkich serdecznie  .
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-04-27 16:52
Niestety ten kraj jest rządzony przez chore psych. osoby.Prawodawstwo jest iluzją .Dla słabych nie ma w nim miejsca.
Nadrzędny - Autor estera Dodany 2008-05-19 18:55
Witam,
mam dwoje niepełnosprawnych dzieci (pełnoletnie) i brakuje mi 3 lat do wieku emerytalnego. Nie załapałam sie na wcześniejsze emerytury do 1998r i po śmierci męża wylądowałam na łasce Państwa, a wiadomo "łaska pańska na pstrym koniu..." Właśnie straciłam prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, zas. rodzin. + dodatki, bo moje dziecko otrzymało rentę socjalną i przekroczyłam to żenująco niskie kryterium o parę złotych.
I tak ledwo wiązałam koniec z końcem, a teraz w sumie będziemy do tyłu ok 450,-zł miesięcznie. Żyć ? nie umierać? Laurka dla ustawodawcy !!!
Pozdrawiam tych, co sobie radzą wbrew logice...
Nadrzędny Autor jagoda 12 Dodany 2008-07-01 16:59
CZASAmi  mi sie wydaje ze to iz mieszkam w Polsce jest wiekszym cierpieniem niz trud i wychowywanie dziecka niepełnosprawnego.Dlaczego ludzie rzadzacy tak to wszystko urtudniaja.Niech zlikwiduja inkubatory ,na sile utrzymywanie zycia ,nie ma sie czym chwalic.Jaki rozwój techniki ,chyba cierpienia.Ja mam żebrać całe życie bo nie mam na rehabilitacje?Przeciez osrodki rehabilitacyjne utrzymuja BOGACI.KTOREGO rodzica stac na rehab za 3500 co miesiac?Za chwilwe musze odejsc z pracy z tyt. opieki  nad dzieckiem.I co córka ma mnie utzymywać.W Polsce dominuje stan zwany głupotą
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Emerytury pomostowe (3266 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill