www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 125) (1864915 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-13 23:34
Kryształek pewnie już śpi i śni o zaczarowanym stoliczku, który na wypowiedziane zaklęcie nakrywa się kiełbasami wędzonymi drzewem owocowym i chudym boczkiem pokrojonym w cienkie plasterki . Na środku zaś upieczony kurczak faszerowany prażoną kaszą , Na misie zaś pajdy, świeżego chlebusia . Kiść słodkich winogron i na koniec kawałek sernika z rodzynkami . Nie ten. Ten z prawej z wałkami ciasta  w kształcie kwadratu, wypełnione galaretką . Tylko kurna zapomniała zaklęcia ........może to i dobrze ;-)  
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-01-13 23:36
A już mi z lekka przeszło :-)) a amaliam takie pyszności serwuje.. bolibil łyknij, może zapodasz zaklęcie :-))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-01-14 01:14
Zastanawiam się, czy warto iść spać.. od rana muszę po zakupy.. no i czas rozprawić się z roletą, której nikt nie chce naprawić :-(
fachowcy wolą zakładać, jak coś "nawali", radź sobie sam człowieku.
póki co mam ciemno w pokoju, a raczej w salonie, jak to teraz w modzie, salon zamienił się w ciemnicę :-))). Może to i dobrze, bo nie widzę, co za oknem..
od Nowego roku wszystko "pod górkę", a wszystko dlatego, że alkoholu nie mam :-)))

no dobra.. kończę marudzenie :-) śpijcie spokojnie.. i śnijcie.. o miłych rzeczach :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-14 10:07

>wszystko dlatego, że alkoholu nie mam :-)))


<

Trzeba się z Sylwkiem lepiej dogadać. U niego zawsze się jakaś naleweczka znajdzie. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-14 11:29
Przeginasz Rogal. Sam zaczynasz co prawda nie ze mną, ale pośrednio z raz tak. Np. w tym wątku czy w aktualnościach. Ktoś czasem nie łapie, że kpisz. Zarzucasz stronie przeciwnej to co robi strona "Twoja" na tym forum, jak widać bronisz Pis ich ustaw itd. Coś twierdzisz na forum, ja w Twoim stylu odpowiadam, pytam lub też twierdzę (luźne) ale zasadnie. No i Ty jak widzę czujesz się obrażony, gdy nie potrafisz konkretnie odpowiedzieć.

Nikt nie ujmuje Ci wiedzy zawodowej. Coś tam było z historią - to też Cię wkurzyło jak widzę, ale innych zapewne wkurzyło to co do nich pisałeś :-)
Nie napisałam nic co może "wkurzać", bo nauka i zaliczenia to jedno, a praktyka to coś innego. Jedni uczą się na pamkę inni muszą zrozumieć. Mnie też zdarzało się, że jak czegoś nie dało się za cholerę zrozumieć to musiałam na pamięć tyle, że na zasadzie skojarzeń i mini ;-) a życie zweryfikowało i można podeprzeć się "książeczką" :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-14 11:34
Na pamięć to ja się matematyki uczyłem w LO:) Ale o co Tobie teraz chodzi też nie rozumiem.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-14 12:04
O to:

>BNie wiem, przecież wg Ciebie nie potrafię rozumieć<


i jeszcze gdzieś w tym stylu do mnie było. Chyba z tym zdawaniem historii itd.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-14 12:06
Aha jeszcze jedno: matematyki na pamięć nie trzeba się uczyć :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-14 12:31
W moim przypadku trzeba. Miałem operacje prawej półkuli. Ona odpowiada za matematyczne zdolności.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-14 12:35
O.K. no i znowu nasuwa mi się... a Ty się znowu nabzdyczysz :-)

Lepiej kończmy z tym, pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-14 12:45
Wal śmiało. Operacje miałem w wieku 6 lat. Przed nią ponoć wykonywałem w pamięci milionowe operacje:)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-15 14:13
Po co? Ty i tak nie odp. na temat, wykręcasz się itd. Ktoś o chlebie Ty o niebie... rozumiem, że "poprawili" tyle że nie dało się nic "dołożyć" ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 15:02
Nie było potrzeby. Nawet po ujęciu wybijam się ponad przeciętność:)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-15 15:13
Widzę ;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 15:19
Cieszę się.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-14 12:59

>Ona odpowiada za matematyczne zdolności. <


To, że miałeś tę operację to jeszcze o niczym nie przesądza. Ważne jakie były jej następstwa.........
                                               Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-14 13:05
No to Ci mówię jakie, byłem matematycznie zdolny, jestem niezdolny.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-14 13:23
"Cie choroba"!! Też mi "gmerali" w tej samej półkuli ale pieniądze potrafię liczyć :-)))))))))))))))
                              Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-14 13:39
Pieniądze to i ja potrafię:)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-22 22:55
Phil Bosmans

Żad­na noc nie może być aż tak czar­na, żeby nig­dzie nie można było od­szu­kać choć jed­nej gwiaz­dy. Pus­ty­nia też nie może być aż tak bez­nadziej­na, żeby nie można było od­kryć oazy. Pogódź się z życiem, ta­kim ja­kie ono jest. Zaw­sze gdzieś cze­ka ja­kaś mała ra­dość. Is­tnieją kwiaty, które kwitną na­wet w zimie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-31 23:21
https://www.youtube.com/watch?v=H5vgdr_Vt4E
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-05 21:00
Odnaleźć sens swojego życia

W miarę jak upływają nam lata,
coraz bardziej znikają z naszego
pola widzenia aniołowie, gwiazdy,
jasności, bańki, sztuczne ognie, świecidełka
- a pozostaje On, który narodził się w stajni,
któremu życie się nie udało:
którego w czasie próby odeszli przyjaciele,
a On sam został powieszony na krzyżu.

W miarę jak upływają nam lata,
coraz bardziej potrzebujemy tego opowiadania,
żeby usłyszeć potwierdzenie dla naszych wysiłków,
które tak często się nie udają,
żeby odnaleźć sens swojego życia.

ks. Mieczysław Maliński
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-03-11 01:25
A ja wcale taka sentymentalna nie jestem :-(
Upływają lata.. i cóż.. my wciąż młodzi!!!! :-))), tylko dlaczego szukamy usprawiedliwienia.. dla swoich czynów.. słów.. niezrealizowanych nadziei.. planów...

A może właśnie tak ma być??? Może to początek nowego?..

Zawsze można znaleźć jakieś usprawiedliwienie, wytłumaczenie, by wreszcie "zwalić" wszystko na Pana Boga..

I pomyśleć jakimi mikroskopijnymi istotami jesteśmy we Wszechświecie, a jednak ktoś nam czegoś zazdrości.. ktoś okrada.. morduje.. dlaczego?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-03-11 09:15

>dlaczego?<


Moim zdaniem dlatego, że zapominamy o tym co naprawdę jest ważne. Zapominamy o tym, że to ziemskie życie się kiedyś skończy. Często potrafimy "do upadłego" walczyć o to, żeby wykazać wyższość jednej opcji politycznej nad drugą , a zapominamy o tym, że może obok nas jest ktoś, kto potrzebuje choćby miłego słowa. Jak jest tu na forum? Wszyscy w jakimś sensie dostaliśmy swój krzyż i go niesiemy, ale to wcale nam nie przymnożyło zrozumienia jeden drugiego. Memento mori.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-11 10:20
Wiesz. Ja powiem tak. Mieszkam w bida dzielnicy na bida osiedlu. Niepełnosprawnych też sporo. Ostatnio mijałem typa, ledwo szedł o kuli. Pytam - może Panu jakoś pomóc - ona mówi: nie, ja muszę sam, ale bardzo panu dziękuję i wtedy było mi bardzo miło. Na Boże Narodzenie moja kobita z córką zrobiły kartki świąteczne i roznosiły sąsiadom. Te babcie dziękowały im ze łzami w oczach. Jak było zamknięte wrzucały do skrzynki na listy. Ludzie przychodzili ze słodyczami i dziękowali serdecznie.

Z drugiej strony, gdy jeszcze się chodziło z wózkiem to największy pijak pomagał przy wejściu. Moim zdaniem ludzie generalnie są dobrzy i status społeczny nie ma nic do tego.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-03-11 10:55
Każdy może by życzliwy i pomocny innym, biedny, bogaty, zdrowy , chory, "wysoko postawiony" czy z "nizin społecznych". Każdy na swoim poziomie i wg własnych możliwości. Wszystko zależy od tego co kto ma w środku. I nie mówię tu o wątrobie. :-)))))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-03-11 14:05

> moja kobita z córką zrobiły kartki świąteczne i roznosiły sąsiadom


Świetny pomysł. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-11 16:01
Ja bym na to nie wpadł:)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-03-11 16:42
Ukradłabym pomysł, ale do takich numerów jednak należy mieć dzieci. :-)

Kartka świąteczna od dziecka sąsiadów (nawet jak zaniesie je z mamą), to jednak co innego niż kartka świąteczna od dorosłej baby. Bo się można zastanawiać "o co chodzi", zwłaszcza przy tak anonimowym mieszkaniu w bloku (mieszkam tu ponad 3 lata, a nie potrafiłabym powiedzieć, kto jest moim sąsiadem z innego piętra, a kto obcym).

Dobrze, że Twoja młoda daje innym radość. :-) Fajnie, jak dzieciaki do takich rzeczy inspirują.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-03-11 17:50
Oddaję za darmo. Kartkę dostali sąsiedzi tylko z naszego piętra i sąsiednich. Dzieci inspirują wtedy jeśli wcześniej same są inspirowane.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-03-11 14:13

> I pomyśleć jakimi mikroskopijnymi istotami jesteśmy we Wszechświecie, a jednak ktoś nam czegoś zazdrości.. ktoś okrada.. morduje.. dlaczego?


Jeśli jeden człowiek zazdrości drugiemu (na przykład), to że obaj są mali w skali wszechświata nic nie zmienia. Tak samo jeśli jedna mrówka wejdzie na terytorium innego mrowiska, tamte mogą chcieć ją przegonić lub zabić, niezależnie od tego, że są tylko małymi mrówkami.

Ja się bardziej dziwię dobru niż złu - temu, że ludzie zasadniczo jednak rzadko się mordują, nawet rzadko okradają, a jak zazdroszczą, to w sumie też najczęściej mało szkodliwie. Zło jest, ale poza skondensowanymi dawkami opisywanymi w mediach, w sumie nie tak groźne w Polsce. Wychodzę na ulicę i się nie boję, że grupa ludzi z kałasznikowami podejdzie i będzie decydować, czy mogę iść dalej, czy kulka w łeb. A są kraje, gdzie tak jest.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-11 14:34
Moim zdaniem..... Paradoksalnie za zło odpowiedzialna jest bardzo pozytywna cecha. Tą cechą jest ambicja. Ambicjonalne działania ( dążenie do bogactwa a jeszcze bardziej do władzy) przynoszą jakże bolesne skutki. Śmierć, kalectwo,niewolę czy biedę. Ale z drugiej strony bez ambicji nie byłoby rozwoju cywilizacyjnego. I to jest ten wymieniony w pierwszym zdaniu paradoks...... :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-11 16:02
A u podłoża wszystkie leży walka mężczyzn o względy kobiet:)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-03-11 16:09

>walka mężczyzn o względy kobiet:) <


Taka teza jest wielce ambiwalentna........
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-03-11 16:46

> A u podłoża wszystkie leży walka mężczyzn o względy kobiet:)


Ta, zaraz wyjdzie że za II Wojnę Światową też w sumie odpowiadają ("u podłoża wszystkiego..."). Z takimi deklaracjami to może ostrożnie, bo to nie jest komplement. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-11 17:49
Ale to nie wina kobiet, mężczyzn też nie, lecz biologii. Chcesz mieć atrakcyjną partnerkę to musisz być, co do zasady, oczytany wykształcony, przy kasie. Bez ambicji tego co do zasady nie osiągniesz.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-03-11 17:57
Żeby mieć atrakcyjną fizycznie partnerkę wystarczy tylko mieć kasę. Właśnie mojego sąsiada złapała jedna z nich. Facet szmalowny , 30 lat starszy i po zawale.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-11 18:41
Co nie zmienia faktu że facet musiał być ambitny
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-03-11 18:51
Tak, zostawił żonę jak zachorowała na nowotwór. Razem z nim na te pieniądze tyrała.

Nie sprowadzaj ambicji tylko do robienia kasy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-11 18:52
Kasę bez ambicji to masz ze spadku lub totolotka.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2016-03-11 18:59
Rogal.. lubię Twoje posty.. krótko zwięźle i treściwie .. w samą "dyszkę""
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-03-11 19:02
Iota - życzę  jak najdłużej takiego optymizmu :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-03-11 19:14
O kryształek, cieszę się ....że masz dostęp do netu ;-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-03-11 19:16
tak wreszcie całkowicie tylko dla mnie jest net :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-03-11 19:25
:-)
Tylko pamiętaj ,ze klawiatura nie jest poduszką ;-) ja czasami mylę
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-11 20:15
Zaległe rachunki poplątane:-)
Nadrzędny - Autor Marek_G76 Dodany 2016-03-16 14:12
A ja znowu w nocy miałem w głowie remont, zona chce abysmy jakieś fototapety położyli na ścianę w łazience, coś w takim stylu http://tapetuj.pl/category/tapety-do-lazienki sam nie wiem czy to dobry pomysł ale jak żona się uprze to nie ma, że boli :-)

Pozdrawiam wszystkich!
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-03-16 15:08 Zmieniony 2016-03-16 15:10
Marek, może Ty zacznij te remonty w głowie robić w dzień.Ostatnio "nocne roboty" są w modzie ale.... W nocy można przyjemniejsze rzeczy robić ......np. oglądać telewizję ;-)
Nadrzędny Autor olindaa87 Dodany 2017-10-05 10:44
Tapety w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia to wcale nie fanaberia - https://tapetywsieci.pl/tapety-do-kuchni - zobacz sobie jak dużo takich tapet jest na rynku. Są one wykonane z takiego materiału, że spokojnie wytrzyma
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 125) (1864915 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill