www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / mieszkania chronione (2997 - wyświetleń)
- Autor lidia Dodany 2008-05-20 15:23
zainteresowała mnie sprawa tworzenia mieszkań cgronionych dla niepełnosprawnych intelektualnie. wg mnie to świetny pomysł. niestety wciąż spotykam się ze stereotypowym pojęciem upośledzonego jako tego gorszego przeznaczonego do zamknięcia w domu. co sądzicie na temat tworzenia takich mieszkań? myślicie, że mogą powstawać bez oporu ze strony "normalnych"?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-20 15:53
każdy ma prawo do godnego życia w społeczeństwie tylko czy takie osoby są w stanie mieszkać same oto jest pytanie moim zdaniem tak być nie może
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-05-20 16:03
Co to znaczy mieszkanie chronione? Uważam, że sprawa jest bardzo trudna. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania niepełnosprawności intelektualnej. Poza tym czy to miały by być całe domy z tymi ludźmi? Myślę, że powinni być opiekunowie, którzy zareagowali by w sytuacjach kryzysowych.
Mieszkanie w bloku takiej osoby uważam za zupełnie normalną sprawę. Mieszkają obok nas ludzie z zaburzeniami psychicznymi, biorą leki i żyją jak my. Wszystko zależy od tego co im dolega. Dobrze gdy mają bliską osobę.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / mieszkania chronione (2997 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill