www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / komputer dla Homera (10133 - wyświetleń)
- Autor monia19 Dodany 2008-06-22 22:00
dostalam dofinansowanie do komputera, ale warunkiem jego otrzymania jest umowa na internet. Czy musze miec internet? To wydatek 60 zl. Prosze o odpowiedź?
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-06-23 00:28 Zmieniony 2008-06-23 00:33
Jak nie chcesz internetu to jest twoja decyzja. Komputer może służyć do takich spraw jak do pisania, pomocy naukowej. Ale osobiście uważam że internet to dobra rzecz. Wiele spraw można nie wychodząc z domu załatwić... Przede wszystkim, wszystko jest osiągalne tj. wiadomości, porady, pomoc naukowa, rozmowy darmowe, filmy, muzyka i gry.... Wiem także że internet też jest refundowany... Więc możesz mieć i komputer i internet... Ktoś chce Cię naciągnąć, oszukać, więc popytaj w PFRON...
Nadrzędny - Autor monia19 Dodany 2008-06-23 08:01
wiem ze internet niezbedny. Ale w tej chwili brak kasy. Musze doplacic do laptopa. A wlasnie w PFRON chca umowe, a potem dopiero da mi dofinansowanie do kompa. Czy to zgodne z przepisami?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-23 08:03
raczej tak bo sam komputer nie zda egzaminu jeśli ma ci w czymś pomagać
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-06-23 09:37

> Musze doplacic do laptopa. A wlasnie w PFRON chca umowe, a potem dopiero da mi dofinansowanie do kompa. Czy to zgodne z przepisami?< Oczywiście ,że tak . Tak to jest zgodne z przepisami . Pierwsze  PFRON wymaga faktury pro forma ( taki kosztorys ) od punktu sprzedaży w którym zamierzasz go kupić . Zapewne jeszcze będzie wymagał numeru konta bankowego tej placówki ,bo pieniądze o których jest mowa ,jeżeli zostaną przyznane to zostaną przelane na konto placówki w której zamierzasz go kupić . Pozdrawiam .

Nadrzędny - Autor monia19 Dodany 2008-06-23 21:46
chca w PFRONie umowe na internet. Na laptopa to wiem. Ale nikt mi nie powiedział, ze musze miec umowe na internet dopiero dostane kase na laptopa. Dziwne jakos.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-07-16 12:44
Umowę na internet ? A może tylko zapytuje,czy istnieje możliwość korzystania z internetu ? Nie wyczytałem nic w warunkach uczestnictwa w tym programie (Homer), by był wymóg posiadania internetu . Hmmmmmm ,może nieuważnie czytałem .Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-23 07:52
dzisiaj komputer bez internetu to jak ryba bez wody:)
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2008-06-24 08:46
Witam
Moim zdaniem, to kolejny absurd.  Rozumiem, że Internet jest integralną sprawą jeśli chodzi o posiadanie komputera, ale nasuwają mi się wadliwości, a mianowicie:
1.  Od kiedy to PFRON wymaga umowy na Internet, skoro w domu nie ma komputera?
Zakładając Internet, trzeba posiadać komputer już w domu, gdyż trzeba go zainstalować. No znając terminarze załatwiania spraw związanych z załatwieniem całej sprawy ( Homer 2003 ), czyli czas od rozpoczęcia do zaistnienia komputera w domu, dla mnie nie opłacało by się zawierać umowy o Internet, skoro nie mam jeszcze sprzętu.
2.  Skoro PFRON refunduje tylko sprzęt komputerowy, to z jakiej racji żąda umowy o coś, czego nie refunduje?
Przecież logicznym jest, że sprzęt komputerowy dotowany jest na podstawie schorzeń, następnie, skoro przysłowiowy Kowalski stara się o dotację, to i dla tego, aby się uczyć pracy na nim, lecz wcale nie koniecznie od razu w Internecie. Aby zacząć prace z Internetem, trzeba znać i poznać dobrze sam komputer.
3.  Zastanawiam się, jakim prawem PFRON decyduje o tym, co jest sprawą indywidualną?
Wiadomo, że starając się o sprzęt komputerowy, mamy na uwadze naukę pracy z nim w pierwszej kolejności a później w parze z Internetem. Nikt nie stara się o sprzęt po to tylko aby go mieć? Bo to chore.
4.  Warunkując refundację ( Homer 2003 ), PFRON podważa zasadność refundowania kursów nauki pracy z komputerem.
Myślę, że skoro kursy nauki pracy z komputerem są refundowane i to dobrowolny wybór, to z jakiej racji posiadanie Internetu, jest sprawą warunkującą refundacje Homera 2003? Dziwne.
Wydaje mi się, że cos tu nie tak. A może ta szanowna organizacja znalazła następny sposób, aby zmniejszyć grupę starających się o sprzęt. Bo jeśli refundują sprzęt, to podpierając się aspektem, że wielu ludzi chorych najczęściej nie stać na zakup samodzielnie takowego, a skoro tak, to stawiając warunek posiadania zawartej umowy o nabycie Internetu, czas z zainteresować się, że posiadanie Internetu to również koszta i wliczyć je w refundację. Sprzęt komputerowy to również Internet, skoro wymagacie umów o zakup Internetu i stawiacie to, jako warunek, to jednoznacznie uznajecie Internet, jako część składową i integralną ze sprzętem refundowanym.
Pytam więc, dla czego Internet nie podlega refundacji?
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor cecylia Dodany 2008-07-16 11:42
Witaj! Moim zdaniem to jakieś nieporozumienie. Przecież w oficjalnych dokumentach na temat programu nie ma o tym ani słowa. Ja też składałam w tym roku i nic  o tym nie wiem. Nie wszyscy potrzebują internetu do nauki czy pracy. Radzę zadzwonić pod numer 022 75 23 000  i poprosić z Działam Absolwentó  z tam ci pomogą w tej kwestii. To numer do Ośrodka w Laskach. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor x04 Dodany 2008-07-16 12:23
Cześc
Ja pierwszo słyszę, aby rządac potwierdzenia posiadania internetu. Coś mi tu ciagnie kantem.
Pozdro
Nadrzędny - Autor wioletasolska Dodany 2008-07-22 14:14
MAM SYNKA CHOREGO NA CHOROBE PERTHESA JEST TO MARTWICA GłOWY KOSCI UDOWEJ,SYNEK W ZESZłY ROK MIAł INDIWIDUALNE NAUCZANIE W DOMU ,WTYM ROKU TEZ BEDZIE MIAł .ZłOZYłAM PODANIE DO PEFRONU O LAPTOPA I DECYZJE DOSTAłAM NEGATYWNA,GDZIE JESZCZE MOGę PRUBOWA ,CZY JESZCZE RAZ MAM SKłADAC PODANIE,PROSZE MOZE KTOS MI POMOZE MAMA KRYSTIANKA.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-22 15:59
Droga Pani Wioletto

Proszę zadzwonić pod tel. 502177808 tam odezwie się bardzo miła Pani, która zna się na przedstawionej przez Panią sprawę...

Życzę miłego dnia
Nadrzędny - Autor wioletasolska Dodany 2008-07-23 14:11
     Witam i dzieki za pomocną dłon .   Ten numer to do jakiejs instytucji,bo ja miezkam w Kostrzynie nad Odra woj.lubuskie.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-23 20:23 Zmieniony 2008-07-23 20:27
Szanowna Pani Wiolu

Ten nr który podałem, to jest do pewnej pani która zna się na przedstawionej powyższej sprawie przez panią. Miałem podobny kłopot i po wskazówkach które otrzymałem od tej pani, załatwiłem to jak należy....

Życzę powodzenia...

P. S.

To nie ma znaczenie gdzie pani mieszka, ponieważ to jest nr na telefon komórkowy...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / komputer dla Homera (10133 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill