www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Proteza Podudzia (5877 - wyświetleń)
- Autor michus86 Dodany 2008-06-27 21:56
Witam. Posiadam aktualnie standardową protezę podudzia refundowaną przez NFZ lecz zastanawiam się nad zmianą na jakąś lepszą, zakupioną za własne pieniądze. Niestety ceny są niesamowicie wysokie - rzędu 17tyś złotych. Chciałbym zapytać czy ktoś zakupił tego typu, droższą lub tańszą protezę, jakiej firmy, jak sie sprawdza i jaki jest ew kontakt z firmą która się tym zajęła? Przede wszystkim interesuje mnie jakie są wrażenia po zmianie protezy na tą "lepszą"?

dziękuje i pozdrawiam
Nadrzędny Autor grizzli777 Dodany 2008-07-01 01:39
Ja akurat mam protezę uda i najlepiej bedzie jeśli będę mówił na własnym przykładzie ale różnice w komforcie i wygodzie chodzenia pomiędzy protezami o które pytasz są nieporównywalne. I odnosi sie to do każdej wysokości amputacji. Pieniądze jakie otrzymujemy od państwa na protezę - tak naprawdę nie starczają nawet na dobrej klasy stopę a co dopiero koszt pozostałej części protezy. Warto starać się o lepszą protezę bo to jest staranie o lepszą jakość własnego życia. Taka proteza jest lżejsza, wygodniejsza, wiecej można w niej przejść i być dużo aktywniejszym. A jesli pacjent jest w miarę młody - to istny niezbednik dążyć do czegoś lepszego.  Producentów protez jest conajmniej kilku z czego jak wszędzie - lepsi i gorsi w swoim fachu, bądź po prostu przedstawiajacy zupełnie różne rozwiazania. Ja jestem gorącym zwolennikiem pewnej niemieckiej firmy uznawanej z resztą za lidera w tej branży. Sam chodzę od lat w jego protezach ale i znam masę ludzi na innych poziomach amputacji korzystających z tej własnie firmy. I z resztą to protezy tej marki stanowią wiekszość tych "lepszych" zaopatrzeń. Wybór jednak należy do pacjenta i jego wola jest święta :-)
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor protzz41 Dodany 2015-11-09 12:46
Proteza podudzia: http://ortopartner.pl/proteza-podudzia,24,pl.html

Protezy podudzia wykonywane są w oparciu o indywidualny odlew gipsowy z możliwością zastosowania komfortowych liner’ów przeznaczonych do kikutów podudzia. Kilka systemów mocowania liner’a w protezie: system z zamkiem i pinem lub system podciśnieniowy z kapą kolanową oraz rzadziej stosowany system z wykorzystaniem pończoszek i miękkiego wkładu pedilenowego.
Nadrzędny Autor Piotr01 Dodany 2015-11-17 23:19
Zgodzę się z przedmówcą, że warto inwestować w nowsze rozwiązania cena stopy to koszt 2500zł do 15000zł, ale nie popełnij takiego błędu jak ja. Przed kupnem umów się na testy bo ja wydałem 5000zł i w mojej ocenie stpa jest gorsza od tej za 2500zł.Zwracaj uwagę w którym roku dana stopa została wymyślona. Natomiast firma zawsze będzie reklamować produkt droższy. Poszukaj również firmy która nie będzie kręcić nosem jak będziesz chciał zmienić kilka ustawień w mocowaniu. Ja raz miałem taki układ że wykonawca pozwolił mi dokonać regulacji samemu. Po tygodniu kręcenia osiągnąłem to co chciałem pojechałem do wykonawcy i on dokonał tylko zabezpieczenia regulacji.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Proteza Podudzia (5877 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill