www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / prośba (33580 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor ania23 Dodany 2008-07-02 10:09
mam na imie ania od 7 lat opiekuje się Mamą .Moja mama jest osobą wymagającą 24 godziny na dobe opieki.Jestem osobą bezrobotną czy jakieś pieniądze mi sie nalezą jesli opiekuję się wŁasną Matką.Rodzice dostają za niepeŁnosprawne dziecko dlaczego ja nie moge dostac .prosze o pomoc
Nadrzędny - Autor Slavko Dodany 2008-07-02 15:31
Witam. Zobacz USTAWE
z dnia 12 marca 2004 r.
o pomocy społecznej
Art. 42.
1. Za osobę, która zrezygnuje z zatrudnienia w związku z koniecznością sprawowania
bezpośredniej, osobistej opieki nad długotrwale lub ciężko chorym członkiem
rodziny oraz wspólnie niezamieszkującymi matką, ojcem lub rodzeństwem,
ośrodek pomocy społecznej opłaca składkę na ubezpieczenia emerytalne
i rentowe od kwoty kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, jeżeli dochód
na osobę w rodzinie osoby opiekującej się nie przekracza 150% kwoty kryterium
dochodowego na osobę w rodzinie i osoba opiekująca się nie podlega obowiązkowo
ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym z innych tytułów lub nie
otrzymuje emerytury albo renty. Dotyczy to również osób, które w związku
z koniecznością sprawowania opieki pozostają na bezpłatnym urlopie.
2. Przez ojca i matkę, o których mowa w ust. 1, należy rozumieć również ojca i
matkę współmałżonka.
3. Konieczność sprawowania bezpośredniej, osobistej opieki nad osobami, o których
mowa w ust. 1, stwierdza lekarz ubezpieczenia zdrowotnego
w zaświadczeniu wydanym nie wcześniej niż na 14 dni przed złożeniem wniosku
o przyznanie świadczenia.
4. Składka na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w wysokości określonej przepisami
o systemie ubezpieczeń społecznych jest opłacana przez okres sprawowania
opieki.
5. Składka na ubezpieczenia emerytalne i rentowe nie przysługuje osobie, która w
dniu złożenia wniosku o przyznanie świadczenia:
1) ukończyła 50 lat i nie posiada okresu ubezpieczenia (składkowego i nieskładkowego)
wynoszącego co najmniej 10 lat;
2) posiada okres ubezpieczenia (składkowy i nieskładkowy) wynoszący 20 lat
w przypadku kobiet i 25 lat w przypadku mężczyzn.
6. Przy ustalaniu okresu ubezpieczenia, o którym mowa w ust. 5, okresy nieskładkowe
ustala się w wymiarze nieprzekraczającym jednej trzeciej udowodnionych okresów składkowych.
POWODZENIA.
Nadrzędny - Autor ania23 Dodany 2008-07-02 17:06
mi chodzi ja k uzyskac pomoc i do jakiej istytuscji si3evzgŁosic .gdzie  moge szukac pomocy.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-03 21:36
Aniu!Czy twoja mama ma jakąś rente lub emeryturę?Jeśli tak to w zależności od wieku,lub niepełnosprawności-/to ustala MOPR właściwy dla twojego miesca zamieszkania/- mama powina otrzymywać zasiłek pielęgnacyjny.W każdym razie  zacznij załatwianie sprawy od MOPR-u. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor ania23 Dodany 2008-07-04 09:50
ma emeryture i  do tej   emerytury  ma pielegnacyjny.mi  chodzi   o to  np.rodzice za niepeŁnosprawne dziecko dostają kase.a czy to dziaŁa tez na odwrót.czy ja tez nie  powiinnam dostawac  ania
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-07-04 10:08
Z tego co wiem,drugi zasiłek nie przysługuje.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-04 11:23
A kto by pracowal jak jedni by brali renty z tytulu choroby,a drudzy z tytulu opieki nad nimi?Niech mama Ci placi.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-04 12:09
DOBRA JESTEŚ DOBROSIU ::-)
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2008-07-04 15:33
ooo a ile ci rodzice za opieke nad dzieckiem kasy dostaja?
twoja mama dostaje rente lub emeryture o ile wiem dzieci tego nie maja.
do pracy tez isc nie moga bo co z ich dziecmi wtedy?
przeczkoli Integarcyjnych nie ma , albo sa ale jak na lekarstwo.
Nadrzędny - Autor ania23 Dodany 2008-07-04 16:04
rodzice dostają opiekunczy za dziecko.a do renty to  nie wiem .ale  pewnie  dostaje  rente.bo  jest  niepeŁnosprawne
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2008-07-04 16:13
Jak w Polsce ma byc dobrze,skoro kazdy tylko patrzy,jak wydrzec kase.To juz lekka przesada,teraz polowa jest chora,druga polowa musi sie opiekowac,a do pracy kto?Moja mama nie mogla pracowac,bo wychowywala dwoje chorych dzieci i nigdy nie poszla po jakikolwiek zasilek,nawet jej do glowy nie przyszlo,dopiero po latach zupelnie obcy ludzie namowili na zalatwienie nam renty.Tata dom utrzymywal.
Nadrzędny - Autor ania23 Dodany 2008-07-04 16:06
dobrosia jak ty taka mądra jestes to weż  od swojej  matki pieniądze ,myslisz ze  renta  jest wysoka /.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-04 16:14
Wiem jakie sa renty,bo sama ja pobieram i z niej zyje.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-04 16:25
sama myśl  że ta dziewczyna domaga się kasy za opieke nad matką jest chora tyle serca dała by ją wychować a ona teraz tylko kasa kasa świat zwariował
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-04 17:13
Ania23 a Ty jestes sprawna czy niepelnosprawna osoba?Nie musisz odpowiadac jak nie chcesz.Bo jezeli to ma byc sposob na zycie,to wybacz...
Nadrzędny - Autor ania23 Dodany 2008-07-04 20:31
suchajcie ja tylko pytam nie szukam sposobu na zycie .kuzwa zastanuwie sie co  piszecie dotyczy to ciebie-dobrosio  i  barbary ..Jak by mi zalezaŁo na tych pieniądzach.takie rady jak wasze to sobie wsadzcie.wy nie wiecie ile osób ma taką samo sytuacje jak ja.A moze ty dobrosio okradasz panstwo
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-04 20:40
chyba jak kradnie to tylko twoimi rękoma
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-07-04 17:19
No dobra ale skora ania23 jest bezrobotna mamą opiekuje sie  24 na dobe a mama ma niską rente to za co naprzykład mają kupywać leki , żywność czy inne potrzebne żeczy za coś muszą żyć .
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-04 17:21
POŚLIJ IM KASE
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2008-07-04 17:27
Jak bym mial to bym to zrobil a skoro jestem na tym forum to znaczy że też nie  jestem w sytuacji wesolej a jak ktos pyta to się odpowiada jak sie nie ma nic mądrego do napisania to lepiej zgryżliwosci zostawić dla siebie bo za niedlugo strach będzie o cokolwiek się na tym forum zapytac
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-04 17:29
No wiec wlasnie trudno i sie wypowiadac na ten temat skoro nie znam do konca sytuacji.Tylko zawsze ostroznie podchodze do jakichkolwiek narzekan.Nie bez powodu.Znam rodzine,chyba szescioro dzieci,maz alkoholik,zona uzyskala rozwod po tym jak po kolejnym pobiciu siedzial w wiezieniu.Kobieta wyspecjalizowala sie w chodzeniu po zasilki,zrobila atut ze swojej sytuacji rodzinnej,smieje sie,ze panstwo daje jej tyle,ze nie musi pracowac.Komputer mieli wczesniej niz ja,chodza ubrani w markowe ciuchy.Teraz sa takie mozliwosci,ze wystarczy troche tupetu,zeby nie musiec pracowac.Nawet za opieke nad matka rzada sie pieniedzy.Ciekawe,czy matka o tym wie,mam nadzieje,ze nie.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-04 17:40
też mam taką nadzieje
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2008-07-04 20:17
A wiec Asia powiedz mi prosze z kad te dzieci rente maja?
Rodzice tylko opiekuncze swiadczenia dostaja, i wiecej od tej rety nie jest. za terapie placa w wiekszosci za wlasne pieniadze. jak i do lekow dokladaja nie malo. i ty chcesz sie z nimi porownywac?
twoja mama ma Logopedie? bobart? Vojta?
a morze na konikach jerzdzi?
nie? to teras policz ille mamy dzieci niepelnosprawnych kasy maja a ile powinny miec?
Renty te dzieci nie dostaja, hyba ze rodzic rencista umarl.
Nadrzędny - Autor ania23 Dodany 2008-07-04 20:40
przeciez sie kuzwa tylko pytam Prosba do dobrosi i bo basi takie  rady to sse wsadzcie .....a tylko się pytam bo nie tylko ja mam taką sytuacje ale wiekszosc polaków jest tej samej sytuacji.A moze dobrosia ty czarno pracujesz i jescze pobierasz rente..
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-04 20:41
kto pyta nie błądzi
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-07-04 21:50
ania23 nie obrazaj ludzi jesli jestes bezrobotna to masz zasilek dla bezrobotnych my staramy sie pisac nasze posty w sposob kulturalny spobuj sie dostosowac
Nadrzędny - Autor ania23 Dodany 2008-07-04 22:10
tak obrazając jak basia albo dobrochna .bo kazdy mysli ze mi chodzi o pieniadze .Ja się tylko pytam  a po drugie  nie pobieram zasiŁku .czy ja prosze zeby ktos mi daŁ tę kase ja tylko pytam czy panstwo nie powiinno pomóc takim osobom ja ja .przeciez jest wiele ludzi takich
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-07-04 22:51
pewnie powinno powinno tez wiele innych rzeczy, ale nic z tego nie wynika moze jest jakas ustawa w tej sprawie musisz sie dowiedziec albo sprobuj w  opiece spolecznej tam na pewno orientuja sie przynajmniej w przepisach pozdrawiam
Nadrzędny - Autor ania23 Dodany 2008-07-04 23:55
ty  bys sie nie zdenerwowaŁ ze tak cie ocierniaja/dziekje ci z caŁego serca.wiem ze wiele ludzi potrzebuje  pomocy.a panstwo wysmarka 600 i co z tymi pieniezmi mozna zrobic.wszystko drozeje a renty stoja w miejscu.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-05 08:37
Przeprasza Ania23,ze Cie obrazilam,ja tez zyje z renty o takiej wysokosci,tyle,ze mam do niej szacunek i nie uwazam,ze ktos mi ja "smarka".
Nadrzędny - Autor ania23 Dodany 2008-07-05 08:55
nie uwazasz ze powiinnasz miec wiecej,wiadomo kazdy szacunek mozna miec bo to tez pieniądz ale  wiekszosc rencistów dorabia do tego,bo   by nie mieli co do gara wŁożyc.pewnie zauwazyŁas ze wszystko drozeje a renty nie przebywa tylko maleje.dobrze ze leki troche potaniaŁy ale za to pampersy idąw góre
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-05 10:03
POSZUKAJ PRACY BĘDZIESZ MIAŁA WIĘCEJ KASY A PAMPERSY KUP TETRE BĘDZIE TANIEJ
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-05 10:24
Czesc pampersow nalezy sie bezplatnie,popytaj,bo nie wiem,kto moze je wypisac.Do sasiadki,ktora sobie nie radzi przychodzi opiekunka,chyba 3 zl.za godzine bierze,ale to dla Ciebie byloby rozwiazanie,moglabys pracowac.Z kolei druga sasiadka napisala ogloszenie i sama prywatnie chodzi do starszych ludzi,ma z tego ladny grosz.
Nadrzędny - Autor izis Dodany 2008-07-05 10:38
I co sugerujesz, że prace dostanie od tak sobie bo jej szuka?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-05 10:49
TREBA SZUKAĆ BY ZNALEŹĆ SAMO NIC NIE PRZYJDZIE
Nadrzędny - Autor izis Dodany 2008-07-05 10:54
Myślisz że wszędzie i wszystkich chcą przyjąć? Szukac moze, ale czy znajdzie ją tak szybko? wiadomo, że pracy od razu nie dostanie, a przecież jednocześnie musiałaby płacić za opiekunkę dla matki, a skąd ma brać na to pieniądze?
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-07-05 10:56
No to co,najlepiej nic nie robic,tylko narzekac?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-05 11:00
ZAWSZE ŁATWIEJ SIĘ BIADOLI NIŻ COKOLWIWEK ROBI
Nadrzędny - Autor izis Dodany 2008-07-05 11:00
Tego nie powiedziałam. Ale pytam czy Mało w telewizji słyszało się o opiekunach, którzy zamiast opiekowac się ludźmi maltretowali ich psychicznie bądź fizycznie?
Nadrzędny - Autor izis Dodany 2008-07-05 11:20
zastanów sie kobieto choć przez chwile czy chciałabys żeby zamiast dziecka, które wychowywałaś, któremu poświęciłas całe swoje życie opiekowała sie Tobą jakaś obca kobieta o kótrej nic nie wiesz?? Konwersacja z wami jest zupełnie bez sensu. Narazie
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-05 11:56
RÓŻNE SĄ PRZYPADKI TO FAKT ALE NIE MOŻNA UOGÓLNIAĆ ZE WSZYSTKIE OPIEKUNKI SĄ TAKIE SAME
Nadrzędny - Autor izis Dodany 2008-07-05 12:06
Nie są, ale co jeżeli jej taka sie trafi? Trzeba wszystko dokładnie rozważyc. Tak samo trzeba również zastanowić się czy matka tej dziewczyny chciałaby tak jak juz wcześniej wspomniałam, aby ktoś zupełnie obcy się nią opiekował. Nie uważasz?
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2008-07-05 12:58
Ja nie mowie o oddaniu kobiety do jakiegos osrodka,ale o odciazeniu czy wyreczeniu na czas pracy.Nie wiem,czy przy tej osobie trzeba czuwac 24h,czy tylko podac jedzenie,umyc.Takich ludzi sa krocie.Matka oddaje dziecko opiekunce i idzie do pracy i tez nie jest niczego pewna,ale co,ma nie pracowac?
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-07-05 13:33
Pomyślec że zaczeło się od niewinnej prośby a przeobrazilo się w taką dyskusję.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-05 14:15
czasami nie można bez dyskusji
Nadrzędny - Autor ania23 Dodany 2008-07-05 18:26
nigdy przenigdy nie zostawie mamy opiekunce.Moja mama nikomu  nie ufa.tylko ania i ania.a do pracy nie moge isc bo mam jaskre  kazdy ie boi.
Nadrzędny - Autor ania23 Dodany 2008-07-05 19:22
ja wiem czym ajmuje sie opiekunka spoŁeczna zaglądaniem do kieliszka,miaam tyle osób którzy sie nie sprawdzili.Pielegniarka liczy sobie 7zŁ za godzine.myslicie zenie szukam pracy.Ławtwo się mówi .trzeba się znalezc w takiej sytuacji to wtedy pogadamy.a do  basi sama sobie zaŁuz tetre  posmiejemy sie/wogóle mi  nie pisz baska  . tydobrosia pierw mnie przepraszasz a teraz krytykujesz .dziekuje izis  za poparcie .ZaŁuje ze otworzyLam ta stronę bo jak dobrosia i basia tylko umieją kogos   krytykowac a nie pomóc ja szukam  POrady
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2008-07-05 19:38
Ania,pomysl logicznie,jakby panstwo placilo za opieke nad rodzicami to wiekszosc by sie z pracy zwolnila.Nie mysl,ze Ci nie wspolczuje,bo wiem co to znaczy choroba.Przeprosilam i podtrzymuje przeprosiny.Co do opiekunek,to fakt,jest to wydatek,ale nie wszystkie sa zle.Do mojej cioci przychodzi opiekunka i jest bardzo zadowolona z jej pracy,poprzednia tez byla sympatyczna.Ale Ty wiesz,co jest najlepsze i musisz znalezc rozwiazanie.A ja Twoim wrogiem nie jestem i jednocze sie z Toba,bo choroba nie jest mi obca.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-05 19:44
do wielu osób chodzą opiekunki nie możesz uogólniać że wszystkie patrzą do kieliszka i szukają kasy a może poszukaj w caritasie osób które by ci pomogły przy mamie
piszesz że masz jaskre to niebezpieczna choroba tym bardziej powinnaś na siebie uwarzać a co do pracy to kto szuka znajduje kto pyta nie błądzi są zakłady pracy chronionej tam przyjmują osoby które mają problemy ze zdrowiem jak masz jaskre to i grupe powinnaś mieć a i pieniądze jakieś też yś miała z tytułu grupy
Nadrzędny - Autor ania23 Dodany 2008-07-05 20:00
ja mam w nosie swoja chorobe chce zeby moja Mama byŁa szczesliwa.a pracy chronione mają byc zlikwidowane.dniem 1 styczna
dobrosia są opiekunki które robią to poswieceniem a te które no wiesz jakie??kradną mojąsąsiadką tak byŁo bopiekunka okradŁa ja .sama wole sie opiekowac,wiecie  co jak ja czuje ze mam wyjsc to  sie caŁy czas martwie,denerwuje
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / prośba (33580 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill